Skocz do zawartości

Wybor kina domowego 5.1 za okolo 4tys


Kawas

Recommended Posts

Cześć, ostatnio napalilem sie na kino domowe by mieć lepszy odsłuch muzyki jak i lepsze wrażenia z oglądania filmów. Chciałbym kupić jakiś zestaw do około 4 tysięcy złotych, mam już jedne na oku ale wole sie spytać ekspertów w tej sprawie bo wole mieć pewności ze mój zakup będzie dobry i nie będę żałować tej decyzji.

Widzialem w tej cenie ze ludzie tutaj polecali Yamaha RX-V485 + Polk Audio T531 ale niestety są to kolumny stojące które zabierają dużo miejsca i to nie wchodzi w grę. 

Ostatnio będąc w sklepie na stanowisku hifi miałem możliwość odsłuchu soundbara firmy harman kardon i powiem ze zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, ale to nie to bo brakuje mi trochę basu oraz dźwięku z tylu. Mój wybór padł na HARMAN KARDON 1716S 5.1 maja małe głośniki ,które mogę powiesić w pokoju które nie zabiorą mi dużo miejsca. Najbardziej na czym mi zależy to na czystym i ładnym dźwięku, zestaw nie musi grać tak ze sąsiadom pospadają obrazy ze ścian bo to nie o to tu chodzi. 

Jak będę tego używał? Podłączone do telewizora, słuchanie muzyki z YouTube bądź spotify, oglądanie filmów i seriali z netflixa oraz amazon prime. Nie oglądam filmów zakupionych na płytach. Dobrze by było jakby można było podłączyć sie przez bluetooth telefonem by puścić coś z telefonu jak przyjdą znajomi. 

 

W zasadzie to chyba wszystko, bardzo dziękuje za zainteresowanie sie tematem i myśle ze temat tez sie przyda dla innych osób :)

Życzę wszystkim miłej niedzieli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno podany przez Ciebie zestaw z kolumienkami 5.1 Harman Kardon nie zapewni Ci odpowiedniej jakości dźwięku, to niestety plastikowe zabawki. Jeśli chcesz kupić docelowy, dobry klasowo system, na pewno podany przez Ciebie system na Polk Audio T531 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, natomiast jeśli zależy Ci na małych kolumienkach, moja propozycja to Denon AVR-X1500H lub Marantz NR1509 z kolumnami Kef E305. Pomino niedużych rozmiarów, to kolumny które miło Cię zaskoczą jakością także podczas odsłuchu muzyki. Finansowo niestety przekroczymy założony budżet, ale jeśli to zakup na lata, przemyśl to. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rms.pl napisał:

A potrzebujesz 5 kolumn i kina domowego? Budżet skromny, lepiej byłoby dwie dobre kolumny podstawkowe plus porządny subwoofer i wzmacniacz stereo. 

Zalezy mi na dzwieku przestrzenny (żeby był słyszalny z każdej strony). 

Dnia 18.03.2019 o 10:12, Q21 napisał:

Witaj,

na pewno podany przez Ciebie zestaw z kolumienkami 5.1 Harman Kardon nie zapewni Ci odpowiedniej jakości dźwięku, to niestety plastikowe zabawki. Jeśli chcesz kupić docelowy, dobry klasowo system, na pewno podany przez Ciebie system na Polk Audio T531 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, natomiast jeśli zależy Ci na małych kolumienkach, moja propozycja to Denon AVR-X1500H lub Marantz NR1509 z kolumnami Kef E305. Pomino niedużych rozmiarów, to kolumny które miło Cię zaskoczą jakością także podczas odsłuchu muzyki. Finansowo niestety przekroczymy założony budżet, ale jeśli to zakup na lata, przemyśl to. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Hej dzięki za propozycję ale to troszeczkę za dużo wychodzi cenowo, nie chciałbym aż takiej kwoty przeznaczyć na sprzęt. No i ten dźwięk z tego HK jest naprawdę taki do kitu? Słuchałem w sklepie soundbara HK za około 2tys złotych i dzwiek naprawde mnie zadowalal natomiast brakowalo mi dzieku wydobywajacego sie z tylu :/ .

Co do kina domowego to tak naprawdę go nie potrzebuje bo jak mówiłem filmów nie oglądam z płyt, zależy mi tylko na systemie 5.1 ,który można powiesić na ścianie w rogach pokoju ale czyms to trzeba sterować więc chyba bardziej dopracowywujac się potrzebuje amplitunera wraz z głośnikami 5.1 tak? Jeżeli nie to poprawcie mnie. 

 

Edit.  Przepraszam w zasadzie te kef e305 nie są zle bo kosztują u mnie 699 euro czyli około 3tys złotych więc jednak mogą być, pozostaje tylko kwestia amplitunera tak? (Kina domowego?) Pod które ten zestaw podepne :)

Edit. 2. A jakie macie doświadczenia z Denon AVR-X2100H? Będzie dobry do tych kolumn kef? X1500H kosztuje tyle samo a nawet drożej.

Edit. 3. Jeszcze ostatnie pytanie, czy te głośniki kef mają od razu uchwyt do montażu? Jeśli nie to jakie uchwyty będą pasować by je zamontować na ścianie?

Edytowano przez Kawas
Błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Skąd wziąłeś jeszcze tak stary amplituner jak x2100

Tego jest najwięcej tutaj, jak patrzalem na stronie porównania to jest chyba lekko mocniejszy niż 1500 czy się myle?

Mówisz i tak czy siak iść w 1500?

 

Dzięki wszystkim za poświęcony czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 21.03.2019 o 07:51, S4Home napisał:

Tak seria X2 jest mocniejsza i gra lepiej od X1.

Z tym że 2100 to strat model. Mocno stary. Więc albo x1500 albo 2400 na przykład.

Piotr

Końcowo kupiłem zestaw polk audio z demonem x2500h i magnata 302a, ale za cholerę magnat mi nie chce grać ktoś ma jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek72 napisał:

I jak , zadowolony z tego 302a  ?

Jedynie teraz mogę się wypowiedzieć że do zestawu polk t531 fajnie podbija bas,  mimo wszystko polk ma dużo basu ale z subwooferem w stereo 2.1 się fajnie słucha muzyki :)

 

Ktoś może mi po krótce wytłumaczyć jak zacząć zabawa z kalibracja? Najbardziej chodzi mi o te audyssey czy jak to się fachowo nazywa czy bardziej samemu wpisać odległości kazdego glosnika od kanapy i na ucho ustawic moc każdego z głośników? 

ogólnie ustawienie głośników w pokoju u mnie wygląda tak 

20191123_153943.jpg

20191123_153950.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubad napisał:

Tyły powinny się znajdować na wysokości około 1,8m i zgadzam się sub na szafce to bardzo zły pomysł.

Na suba nie ma innego miejsca w pokoju, serio totalnie brak miejsca i tak ledwo się moja zgodziła na taki zestaw bo ostatecznie miały być kefy 😅 ale wszystko pomierzone zostało i ostatecznie ledwo się to wszystko upchalo, dodatkowo musiałem tv powiesić bo by się centralny nie zmieścił 😂

A kolumny tylne nie mogą być u mnie niżej bo są już drzwi i byłyby na wysokości twarzy, teraz nie są aż tak wysoko są około na wysokości lekko ponad 2m, na zdjęciu tak się wydaje bo zrobiłem pod kątem 😅 lekko nad futryna a futryna ma 2m 

Jak się pozbędziemy akwarium to wtedy damy komodę na drugą stronę i znajdzie się miejsce na suba tam gdzie teraz stoi wieszak na torebki 😂

Kolumny stojące są mniej więcej na tej samej lini co kolumny tylne, chciałem dac trochę inaczej nad drzwiami a okazało się że jest tam płyta dana i nie wiem jakby to się trzymało więc końcowo wyszło tak ale chyba najgorzej nie jest, w odsłuchu na kanapie która jest przy ścianie (a najlepiej jakby była trochę odsunięta) jest naprawdę super jestem mega zadowolony mimo że jeszcze nie robiłem kalibracji 

Edytowano przez Kawas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, surroundy, jak powiedzieli już koledzy, na pewno za wysoko. ale jeżeli Tobie tak odpowiada, to ok. Zrób sobie kiedyś dla testu umieszczenie ich zdecydowanie niżej, a sam się przekonasz o różnicy. Tym bardziej, że za szeroko też one nie są. Tylko pamiętaj po każdej zmianie położenia kolumn o ponownej kalibracji.

Natomiast z tym sub'em to poleciałeś :)  Znajdź mu miejsce gdziekolwiek, aby na podłodze. 

Ten ampli upchany we wnękę, to również nienajszczęśliwszy pomysł. Kontroluj go tam, czy przypadkiem nie będzie się za bardzo grzał, bo w takich warunkach o katastrofę nie trudno.

Co do kalibracji - na ucho, to możesz sobie słuchawki założyć ;)  wepnij w ampli mikrofon, ustaw go w miejscu odsłuchu w hotspocie i uruchom kalibracje. Resztę ampli zrobi sobie sam, tylko przy tym pamiętaj, że musisz zachować ciszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markcox napisał:

Cóż, surroundy, jak powiedzieli już koledzy, na pewno za wysoko. ale jeżeli Tobie tak odpowiada, to ok. Zrób sobie kiedyś dla testu umieszczenie ich zdecydowanie niżej, a sam się przekonasz o różnicy. Tym bardziej, że za szeroko też one nie są. Tylko pamiętaj po każdej zmianie położenia kolumn o ponownej kalibracji.

Natomiast z tym sub'em to poleciałeś :)  Znajdź mu miejsce gdziekolwiek, aby na podłodze. 

Ten ampli upchany we wnękę, to również nienajszczęśliwszy pomysł. Kontroluj go tam, czy przypadkiem nie będzie się za bardzo grzał, bo w takich warunkach o katastrofę nie trudno.

Co do kalibracji - na ucho, to możesz sobie słuchawki założyć ;)  wepnij w ampli mikrofon, ustaw go w miejscu odsłuchu w hotspocie i uruchom kalibracje. Resztę ampli zrobi sobie sam, tylko przy tym pamiętaj, że musisz zachować ciszę

Dzięki za wszystkie wskazówki, możliwe że przy zmianie mieszkania będzie więcej miejsca i wtedy będę mógł tak ustawić, na razie zostało mi się cieszyć tak jak jest bo niestety inaczej ustawić nie idzie, teraz jedynie będę mógł suba na podłogę walnąć gdy właśnie wyleci akwarium.

Te tylne serio aż tak źle? Od podłogi zmierzylem mają dokładnie 205cm a od kanapy z miejsca siedzacego mają dokładnie 168cm.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...