Skocz do zawartości

Wybor kina domowego 5.1 za okolo 4tys


Kawas

Recommended Posts

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Zarzuć planem tego pokoju to może coś wymyślimy 😆

Sugerowałem się trochę Twoim tematem i rzeczami, które tam umieściłeś. Surroundowe głośniki mają być skierowane w strone słuchacza pod kątem jak i przednie ale przednich niestety nie mam jak ustawić pod kątem w strone słuchacza, brak miejsca szafka przeszkadza a szafki nie wyrzucę :D

Mieszkanie będziemy zmieniać po ślubie a ślub już w przyszłym roku, na dole zarzucam planem pokoju, który jest najpiękniejszym planem jaki kiedykolwiek widzieliście

plan pokoju.png

Dodatkowo dorzucam zdjęcia pokoju, tylko nie zwracajcie uwagi na mały bałagan, bo dopiero co to podłączyłem wszystko a wczoraj byliśmy na urodzinach do późnej nocy i nie było jak wszystkiego w czasie ogarnąć 😂😂

 

20191124_122459.jpg

20191124_122511.jpg

Ps. Co do ampli w szafce przy słuchaniu muzyki i obejrzeniu filmu jest ledwo ciepły 🤷‍♂️

Edytowano przez Kawas
Zdjęcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym ustawieniem,jeżeli planujesz się przeprowadzać,co do amplitunera zaleca się więcej przestrzeni na wentylację,ale masz w miarę sporo miejsca od góry, także moim zdaniem nie powinno być źle.

Tym bardziej że stoi blisko podłogi,gdzie jest powietrze chłodniejsze i cyrkulacja powinna być lepsza,chyba że masz ogrzewanie podłogowe?😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tylne można by zastąpić jakimiś mniejszymi zgrabniejszymi...
np. Kef E301, Cambridge Audio Minx 22, Dali Fazon Mikro czy Polk Audio OWM3 itp... ?

Pytam ogólnie czy można mieszać zestaw stereo + sub z tylnymi innej firmy wraz z centralnym???

Mam można powiedzieć identyczną sytuację jak @Kawas no może więcej miejsca ale u mnie nie są problemem drzwi ale duże przeszklenie i tylko 27cm  nadproża.
Kolumny tylne dlatego szukam dyskretniejszych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

W ostateczności mógłbyś przestawić lewy surround na ścianę po lewej stronie ale czy to coś da. Ogólnie i tak ciężka sytuacja także lepiej odczekać do zmiany mieszkania i wtedy zrobić jak należy :)

Chciałem tak dac i prawy po drugiej stronie też ale zapomniałem dodać na planie pokoju okna, jest tam okno i nie da rady 🤦‍♂️

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Jeśli sugerowałeś się moim tematem to mogłeś zapytać bo u mnie surroundowe są na wysokości tak ze 15/20cm powyżej ucha (spód kolumny jest na wysokości 120cm) i są skierowane dokładnie na złote miejsce oglądania, odsłuchu 😆

Defakto mógłbym dac te surroundowe nizej ale jak sam widzisz gdy by się wchodziło do pokoju to na wysokosci klatki piersiowej byłby głośnik, moja by mnie zabiła za takie ustawienie (z tego co widziałem też miałeś dużo problemu z kobiecina przy ustawieniu)😂 A i drugie primo jest też tam włącznik światła więc też odpada 😂

 

Co do tematu to skalibrowalem glosniki tym mikrofonikiem ale surroundy były trochę za ciche nie było prawie z nich nic słychać więc jedynie troszeczkę poprzez regulację ręczną je zglosnilem i powiem wam, że będąc po pierwszym filmie jesteśmy oboje bardzo zadowoleni. Przy kalibracji dałem suba vol na połowę a frequency na max i defakto ustawil mi go na -7db i tak zostawiłem, później tylko po kalibracji trochę go podglosnilem i zmniejszyłem troszke frequency bo bass był deczko za cichy, teraz wydaje mi się że jest prefekt sub się włącza przy jakiejś srogiej akcji i daje o sobie znać że jest 😏

A i pytanie bo suba mam ustawionego na manual a nie na auto, czyżbym przy tym nie popełnił błędu?

 

Ps. Odległości audyssey ustawil mi prawie idealnie tak jak jest w rzeczywistości ale tego już nie poprawialem 

Ps2. Myślę że w tym przypadku tak jak piszecie jedynym najsluszniejszym rozwiązaniem to sub na podłogę w róg tam gdzie jest u mnie wieszak i będzie miodzio jak na ten pokój, chyba się już nic innego i tak tu nie wymyśli ale pierw i tak się muszę pozbyć akwarium 🤦‍♂️

 

Edit.

Odnośnie pytania o podłogowe maverick2005 to jeszcze tu takich frykasow nie mam, a grzejnik jest po drugiej stronie na końcu pokoju między dwoma drzwiami 😁

Edytowano przez Kawas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...