Skocz do zawartości

Monitor audio Bronze 2. Yamaha czy Pioneer


piotrek_1121

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zakupu kolumn MA Bronze 2. Do tego chciałbym dokupić amplituner stereo Yamaha N402D lub Pioneer S30DAB. Zestaw ma głównie służyć do oglądania TV i słuchania radia internetowego, głównie pop. Do Marki Yamaha mam większe zaufanie, natomiast za Pionierem przemawiają gniazda HDMI, co ułatwi rozbudowę w przyszłości. Który z tych amplitunerow bardziej polecacie do tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pod względem jakości dzwięku ogromną przewagę będzie miał amplituner Yamaha, Pioneer SX-S30DAB to amplituner kina domowego slim zubożony o dodatkowe wzmacniacze. Oczywiście złącza HDMI są zaletą, ułatwiają podłączenie wszystkich komponentów.

Reasumując, jeśli zależy Ci na dobrej jakości dzwięku, zdecydowanie namawiam na Yamaha R-N402D, natomiast do kolumn Monitor Audio Bronze 2 warto dołożyć do modelu wyższego R-N602 lub bezpośredniej alternatywy Onkyo TX-8250. Onkyo dźwiękowo jest trochę równiejsze, spokojniejsze, bardziej plastyczne, moim zdaniem jeszcze lepiej pasuje do charakteru kolumn Monitor Audio. Ewentualnie przy niestety trochę wyższym budżecie masz amplituner Onkyo TX-8270, który reprezentuje jakość dzwięku na poziomie Onkyo i Yamaha, ale dodatkowo wyposażony jest w złącza HDMI.

Na koniec moja propozycja wzmacniacza NAD C338. To klasyczny, bardzo dobry wzmacniacz, który swietnie sprawdzi się w połączeniu z MA, ma także wbudowany google chromecast. Aktualnie wzmacniacz ten jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, warto go rozwazyć.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie jestem w stanie zwiększyć już budżetu. Początkowo myślałem o Yamaha N303D i Monitor audio Monitor 100, więc budżet i tak został sporo zwiększony. Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze Pioneer N30DAB. Pytanie jak ten model wyjdzie w porównaniu do Yamaha N402D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzemy pod uwagę Pioneer SX-N30AE, to jest bliźniacze urządzenie do Onkyo TX-8250. To bardziej konkurencja modelu R-N602. Brzmieniowo także moim zdaniem lepiej do MA Bronze.

Napisz do nas na priv o wyceny wszystkich konfiguracji, może jednak zmieścimy się w założonym budzecie😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...