Skocz do zawartości

Pierwsze Kino Domowe 5.1


hvnt

Recommended Posts

Cześć wszystkim, kłaniam się nisko :)

No więc przyszła piękna dla mnie chwila, kiedy chcę kupić pierwszy zestaw kina domowego i mam na to ~6000PLN.

Dla wielu z Was pewnie to nie jest budżet na coś sensownego, jednak dla mnie przesiadka z głośników TV na taki sprzęt to będzie coś.

A później pewnie będę się coraz bardziej wgłębiał w temat i starał ulepszać system.

To początek mojej przygody, więc będę szczerze wdzięczny za wszystkie porady czy sugestie.

 

Do rzeczy:

Rzut pomieszczenia w załączeniu.

Wysokość sufitu: 2,78m.
Okablowanie, którym dysponuje:
> niebieskie kropki: Zamel TLGYP 2x1,5mm2 -> drugi koniec na ścianie RTV, przewody wyprowadzone 1.2m nad podłogą
> ciemnoniebieska kropka: zasilanie 230V, Zamel TLGYP 2x2,50mm2 oraz melodika RCA.

Przy ścianie RTV jest miejsce na kolumny i central, z subem może być ciężko.

Wiem, że położenie głośników 'tylnych' nie jest najszczęśliwsze.
Nie wiem, czy przewód zamela się nada.

Stąd rozważam dwa scenariusze:
1. Soundbar, np. Samsung N950.
2. Kino domowe:
A. Używając obecnych przewodów przenosząc nimi sygnał dźwiękowy.
B. Używając obecnych przewodów na tylne głośniki do przesłania zasilania 230V -> głośniki musiałyby być bezprzewodowe.

Jeżeli chodzi o sprzęt KD, moje laicke oko wytypowało taki zestaw:

Yamaha RX-V685
Jamo S 809 HCS + S 810 SUB

...i tak właśnie natrafiłem na to forum, bo głośniki zostały, delikatnie mówiąc, słabo ocenione 😉

Kino głównie pod filmy i seriale. Będę też słuchał muzyki na tym sprzęcie, głównie rock i elektroniczna, ale jako priorytet skupiam się na filmach.

Pytania, które na ten moment najbardziej mnie nurtują:

1. Czy w moim scenariuszu, z Waszego doświadczenia, lepiej sprawdzi się soundbar czy zestaw KD?

2. Czy obecne okablowanie na tylne głośniki spełni swoją rolę czy iść z bezprzewodówkę? Nie mam dziś możliwości położenia okablowania na tył.

Wiem, że dla niektórych to może brzmieć głupio, kiedy mówi się o jakości, ale zależy mi na kolorystyce biały (pół)mat/szarości (to nie jest wyznacznik, po prostu cenny atut).


Pozdrawiam serdecznie.
 

Salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wziąć soundbar Samsunga albo kolumny jamo to faktycznie daj spokój. Lepiej przeznaczyć to na fajne wakacje. 

A jeśli chcesz zbudować dobre kino to da się to zrobić z głową. Przede wszystkim prawidłowo je ustawić. Głównie jeśli tyły mogą wisieć różne odległości nie będą stwarzać problemu. 

Napisz do nas, zadzwoń. Pogadamy doradzimy i wypożyczymy ci sprzęt do odsłuchu. Tak abyś 6k wydał i byl wiele lat zadowolony z decyzji

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku także przy odsłuchu muzyki, znacznie lepszą opcją będzie klasyczny zestaw kina domowego. Na pewno dobrą opcją jest wybór amplitunera Yamaga RX-V685, do którego podłączyłbym kolumny Pylon Audio Pearl 27 oraz Pearl Center, natomiast na tył bezprzewodowe głośniki pracujące w systemie MusicCast - Yamaha MusicCast 20. Taka konfiguracja zapewni Ci bardzo dobry dźwięk kina domowego oraz stereo oraz pełną funkcjonalność.

Jeśli soundbar, to tylko Focal Dimension Bar, ale są to kompromisy jakościowe.

Zapraszam Cię serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...