Skocz do zawartości

Wybór amplitunera Denon AVR-2300W czy Onkyo TX-NR656


Recommended Posts

Witam szanowne grono forumowiczów. Potrzebuję pomocy. Mianowicie potrzebuję zakpić amplituner również używany. Służyć będzie 90% do oglądania filmów. Filmy z HDD lub pendrive podpięte bezpośrednio do TV, a z TV do amplitunera kabel optyczny. Nie mam innego odtwarzacza, jednak po HDMI czy kablu optycznym nie ma chyba różnicy. Posiadam kolumny przód STX Quant 300, tył STX F-140 N, centralny STX ELECTRINO 150  oraz subwoofer STX ELECTRINO 150. Pomieszczenie 25m2. Głownie filmy 4K więc zależy mi da dobrym dźwięku 5.1 więc dolby athmos mile widziane, starsze true hd już chyba niekoniecznie.  Może się mylę i true hd też długo pożyje, jednak skłaniał bym się ku nowszym dekoderom.  Mój wybór padł na używane Denon AVR-2300W czy Onkyo TX-NR656 ewentualnie Onkyo TX-NR646 lub Onkyo TX-NR616 . Można je kupić poniżej 1400zł.  Wcześniej myślałem Onkyo TX-NR818 jednak brak nowych dekoderów trochę mnie zniechęca tym bardziej, że nowe filmy wychodzą co chwilę i true hd może być za mało. Proszę o opinie lub podsuniecie innych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jednak 90% nowych filmów szczyci się dźwiękiem atmos, rozumiem, że na płycie są zawarte 2 ścieżki audio właśnie atmos i true hd. Starszy odtwarzacz nie mając tych standardów będzie źle dekorował dźwięk. Czy się mylę? Powiedzmy za rok zostawią w filie tylko atmos ? Lepiej mieć czy i tak nie będzie różniący?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...