Skocz do zawartości

DAC do Yamahy AS 701?


Kamill00

Recommended Posts

Witaj,

przy YT na pewno nie ma sensu, przy Spotify różnica będzie. Przetwornik wbudowany w A-S701 to bardzo podstawowa, budżetowa konstrukcja. Ale czy ta poprawa jakości jest warta ceny DacMagic, nie wiem...

Wypozycz u nas ten przetwornik i po prostu sprawdź, jak stwierdzisz, że to nie ma sensu, odeślesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał WXAD-10. Odchodząc nawet od samego dzwięku to masz wygodniejsze sterowanie z aplikacji Yamahy czy spotify, możliwość odtwarzania muzyki z udostępnionych zasobów sieciowych, radio internetowe i  nie musisz uruchamiać TV :) same plusy. Tą yamahę podłaczysz sobie kablem RCA, który jest w zestawie, więc dalej masz wolne gniazda optyczne we wzmacniaczu np na TV czy konsolę. W środku masz Burr-Brown PCM 5121 , w AS7101 masz PCM 5102

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Syta napisał:

Też bym obstawiał WXAD-10. Odchodząc nawet od samego dzwięku to masz wygodniejsze sterowanie z aplikacji Yamahy czy spotify, możliwość odtwarzania muzyki z udostępnionych zasobów sieciowych, radio internetowe i  nie musisz uruchamiać TV :) same plusy. Tą yamahę podłaczysz sobie kablem RCA, który jest w zestawie, więc dalej masz wolne gniazda optyczne we wzmacniaczu np na TV czy konsolę. W środku masz Burr-Brown PCM 5121 , w AS7101 masz PCM 5102

Dzięki za podpowiedzi, tak zrobiłem i Wxad juz zamowione.... mogę jeszcze prosić o przetłumaczenie na polski :D jaka jest różnica między PCM 5121 a 5102 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz Syta napisał:

Tak jak w samochodzie jest silnik tak w DAC pierwsze skrzypce gra chipset. Te akurat się dużo nie różnią, 5121 jest nowsza rewizją. Mogą przetwarzać pliki o takim samym probkowaniu. Ogólnie ważna jest implementacja tego chipsetu. Wxad gra na prawdę spoko 

Hmmmm- powiem tak: pojechałem, kupiłem, podłączyłem i.....jestem Zadowolony :)

Muzyka z TV po optyku a z tego małego urzadzenia- niebo, a ziemia.

Dzięki Wszystkim za podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kamill00 napisał:

Tidal HIFI lepiej zagra jak Spotify Premium?

Tak i nie. Tidal w HiFi odtworzy FLAC w jakości 16 bit / 44kHz czyli wyżej niż Spotify. Czy różnica dla Ciebie będzie słyszalna ? Moim zdaniem zdecydowanie tak i to nawet na telefonie ale najlepiej sprawdzić to samemu. Masz 30 dni testowania za darmo. Ja od siebie polecam. Jeżeli chodzi o domowe audio to tutaj akustyka i kolumny robią przede wszystkim robotę. Sam byłem zdziwiony jak różnie brzmi system stawiając kolumny wyżej niż zwykle. Fajnie jest potestować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kubakk napisał:

Takie pytania to lepiej tutaj

 

Dzięki.....76 stron o porównaniu na ślepo plików mp3 vs flac.

16 minut temu, Tomasz Syta napisał:

Tak i nie. Tidal w HiFi odtworzy FLAC w jakości 16 bit / 44kHz czyli wyżej niż Spotify. Czy różnica dla Ciebie będzie słyszalna ? Moim zdaniem zdecydowanie tak i to nawet na telefonie ale najlepiej sprawdzić to samemu. Masz 30 dni testowania za darmo. Ja od siebie polecam. Jeżeli chodzi o domowe audio to tutaj akustyka i kolumny robią przede wszystkim robotę. Sam byłem zdziwiony jak różnie brzmi system stawiając kolumny wyżej niż zwykle. Fajnie jest potestować

Dzięki Tomasz za konkretną odpowiedz. Dziś po pracy ogarnę Tidala.....Spoti juz mam i zobacze jak jest z różnica na tych samych utworach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Nie tak i nie, tylko zdecydowanie tak. Testowałem wszystkie znane mi płyty. Cała platforma tidal gra lepiej. A HiFi w jakości FLAC gra znacznie lepiej od Spotify. Spotify korzystam już teraz tylko na urządzeniach mobilnych. Bo jednak obsługa stoi na wyższym poziomie. W domu tidal.

Piotr

Dzięki Piotr za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Spotify Premium i Tidal Hifi. Tutaj nie ma co porównywać jeśli chodzi o jakość dźwięku. Porównywałem wiele albumów bezpośrednio z moimi Cd i zdecydowanie Tidal Hifi jest najbliższy oryginałowi.

Spotify nawet w wersji Premium ma dużo albumów , którym sporo brakuje do mp 320 kbps, szczególnie jeśli chodzi o muzykę ciężką. Na Tidal Hi Fi nie ma takich kwiatków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...