Skocz do zawartości

Zestaw do 6000 tys.


TKK

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję zestawu stereo składającego się z wzmacniacza i kolumn podłogowych lub amplitunera i kolumn. Dwa tygodnie czytam fora i niestety im więcej wiem tym mam więcej wątpliwości. Wiem, że takich tematów było dużo, ale wchodzą nowe modele, inne tanieją, a Wy napewno jesteście na bieżąco:)

Podstawowe wymagania:

1 Zestaw Stereo

2 Kwota ok. 6 000 zł

3 Zestaw raczej nowy, ew. rozważam jeszcze kupno używanego wzmacniacza, ale jestem zielony w temacie i nie wiem czy będę w stanie coś dobrać sensownie

4 Na chwilę obecną nie posiadam niczego do odsłuchu. Pod uwagę brałem yamachę 602 lub 803, lub jakiś wzmacniacz nad, rotel ew. inne sugestie

5 Pokój 16m2, zestaw z zapasem, co by mógł zagrać w przyszłości w 25m2

6 Możliwość podłączenia TV, USB, Tidal, Spotify, PS4, 

9 Słucham różnorodnej muzyki, ale głównie rock, instrumentalna, filmowa, elektroniczna, pop

W moim mieście nie ma dużego salonu do odsłuchu. Udało mi się posłuchać klipsch 280/za ostro jak dla mnie/, MA bronze 6/w ogóle nie przypadły mi do gustu, za dużo basu/- to z yamachą 602, 803 nie było na stanie i stwierdzili, że nie warto dopłacać do 803. Słuchałem jeszcze focal aria 926, ale podłączone pod jakiś wzmacniacz. Te mi bardzo podeszły, ale niestety koszt nie do przeskoczenia.

Czy jakość dźwięku z  zestawu za ok. 6000 ze wzmacniaczem, będzie wyraźnie lepsza od zestawu z yamachą 602, lub 803? Wzmacniacz musiał by też obsłużyć tv i ps4 więc potrzebne by były chyba jakieś dodatki do niego. I w tej cenie musiałbym się zmieścić z dodatkami.

Pozdrawiam

plan pokoju.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Największym problem będzie dobranie teraz czegoś co w 16m zagra dobrze a potem w 25 równie ciekawie.

Nie mogą to być konstrukcje małe, ale też nie olbrzymie.

w tej cenie myślę że stawiał bym na bezpieczne Heco 700, Elac F6, czy Oberon 7 od Dali. co do wzmaka to proponuję iść w klasykę.

Cyrus One,  Atoll IN80, Yamaha AS 701 lub MArantz PM6006.

 

Zapraszam Cie na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu do odsłuchu domowego. W ten sposób sprawdzimy czy sprzęt nie będzie za mocny do 16m.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i propozycje. Biorę pod uwagę odsłuch, zapoznałem się też na forum z tematem o Magnacie mr780. Ale, żeby coś odsłuchać muszę wstępnie wiedzieć co, stąd moje pytania.

Co będę potrzebował do wzmacniacza Cyrus One? Źródło to:

-tidal, spotify ze smartfona

- YouTube zarówno z tv jak i ze smartfona

-ps4

Jak mogę regulować barwę dźwięku w takim wzmacniaczu, bo rozumiem, że on nie ma korektora? 

Czy ca dacmagic100, który kolega proponuje ma te wszystkie funkcje?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym dylematem i u mnie padło na zestaw nad 338, nad 538, do tego kolumny psb x1t, w top hifi ten zestaw wraz z fajnymi kablami spokojnie zamknie się w kwocie 6000. U mnie na 31m2 gra to bardzo fajnie, dźwięki nie męczą, są przyjemnie ocieplone, a jednocześnie wysokie tony dosyć szczegółowe. Przyzaję jednak, że słucham muzyki głównie akustycznej, jazz, itp raczej spokojne rytmy, nie wiem jak taki zestaw sprawdzi się w rocku, ale ten mały nad ma sporo zapasu mocy. X1t są nieco "basowe", ale bez przesady, przy tym sam bas jest dobrze kontrolowany. Do tego masz fabrycznie wbudowany Chromecast, niezły DAC... po połączeniu z tidal hifi właściwie system kompletny, nie mówiąc że dodatkowo dostajesz player cd gdyby naszła ochota na puszczenie płytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 23:31, TKK napisał:

Witam,

Poszukuję zestawu stereo składającego się z wzmacniacza i kolumn podłogowych lub amplitunera i kolumn. Dwa tygodnie czytam fora i niestety im więcej wiem tym mam więcej wątpliwości. Wiem, że takich tematów było dużo, ale wchodzą nowe modele, inne tanieją, a Wy napewno jesteście na bieżąco:)

Podstawowe wymagania:

1 Zestaw Stereo

2 Kwota ok. 6 000 zł

3 Zestaw raczej nowy, ew. rozważam jeszcze kupno używanego wzmacniacza, ale jestem zielony w temacie i nie wiem czy będę w stanie coś dobrać sensownie

4 Na chwilę obecną nie posiadam niczego do odsłuchu. Pod uwagę brałem yamachę 602 lub 803, lub jakiś wzmacniacz nad, rotel ew. inne sugestie

5 Pokój 16m2, zestaw z zapasem, co by mógł zagrać w przyszłości w 25m2

6 Możliwość podłączenia TV, USB, Tidal, Spotify, PS4, 

9 Słucham różnorodnej muzyki, ale głównie rock, instrumentalna, filmowa, elektroniczna, pop

W moim mieście nie ma dużego salonu do odsłuchu. Udało mi się posłuchać klipsch 280/za ostro jak dla mnie/, MA bronze 6/w ogóle nie przypadły mi do gustu, za dużo basu/- to z yamachą 602, 803 nie było na stanie i stwierdzili, że nie warto dopłacać do 803. Słuchałem jeszcze focal aria 926, ale podłączone pod jakiś wzmacniacz. Te mi bardzo podeszły, ale niestety koszt nie do przeskoczenia.

Czy jakość dźwięku z  zestawu za ok. 6000 ze wzmacniaczem, będzie wyraźnie lepsza od zestawu z yamachą 602, lub 803? Wzmacniacz musiał by też obsłużyć tv i ps4 więc potrzebne by były chyba jakieś dodatki do niego. I w tej cenie musiałbym się zmieścić z dodatkami.

Pozdrawiam

plan pokoju.JPG

Witaj,

Twoje aktualne pomieszczenie oraz docelowe nie pozostawiaj nam wyboru - musimy pójść w średniej wielkości podłogówki. Na pewno nie będzie dobrym pomysłem potężne Klipsch czy Focal, szczególnie do 16m2. Zaczynając od kolumn, na pewno brałbym pod uwagę polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25, świetne brytyjskie Q Acoustics QA 3050i lub jeśli lubisz bardziej twarde i szybkie granie, Polk Audio S50E. Natomiast wybierając odpowiednią elektronikę na pewno znacznie lepiej zagra klasyczny wzmacniacz niź amplituner sieciowy. Pewnym kompromisem jest NAD C338, który ma wbudowany google chromecast. Natomiast przeglądając klasyczne wzmacniacze, na pewno zwróciłbym uwagę na Audiolab 6000A, Advance Acoustics X-i75 lub mocniejszy i lepszy X-i105, wspomniane wcześniej Cyrus One HD lub moim zdaniem najlepsze w swoim budżecie hybrydy lampowe Vincent SV-500. Jeśli nie odrzucasz wzmacniacza lampowego, koniecznie spójrz na świetny polski wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuch, porównania, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąc poprawkę,że kolega słuchał tych Klipsch z Yamahą tn-602 więc normalne,że musię nie podobało bo to krew z uszu, zwłaszcza z odkręconym loudness. Przy pomieszczeniu , które masz teraz , plus biorąc pod uwagę co chcesz podłączyć. ( TV oraz PS4, spotify ) to potrzebujesz 2 wejścia optyczne. W obecnym pokoju też nie odsuniesz daleko kolum od ściany więc kolumny z bass reflaxem z tyłu odpadają ja poszedłbym w NAD C338 + Polk Audio S50E, lub nawet S55E jeżeli budżet pozwoli. Jedynie USB nie będziesz miał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2019 o 21:25, 7lucca napisał:

Jakiś czas temu stanąłem przed podobnym dylematem i u mnie padło na zestaw nad 338, nad 538, do tego kolumny psb x1t, w top hifi ten zestaw wraz z fajnymi kablami spokojnie zamknie się w kwocie 6000. U mnie na 31m2 gra to bardzo fajnie, dźwięki nie męczą, są przyjemnie ocieplone, a jednocześnie wysokie tony dosyć szczegółowe. Przyzaję jednak, że słucham muzyki głównie akustycznej, jazz, itp raczej spokojne rytmy, nie wiem jak taki zestaw sprawdzi się w rocku, ale ten mały nad ma sporo zapasu mocy. X1t są nieco "basowe", ale bez przesady, przy tym sam bas jest dobrze kontrolowany. Do tego masz fabrycznie wbudowany Chromecast, niezły DAC... po połączeniu z tidal hifi właściwie system kompletny, nie mówiąc że dodatkowo dostajesz player cd gdyby naszła ochota na puszczenie płytki.

Nic dodac nic ujać :) NAD C338 + PSB X1T

Jako alternatywę warto przesłuchać Rotela A12, aktualnie z okazji 25lecia Tophifi w świetnej cenie 3 025zł. Do rotela podłączyłbym PSB Alpha T20, małe zgrabne podłogówki które w zestawieniu z Rotelem grają szczegółowo a zarazem dobrze dociążonym dźwiękiem, połączenie sprawdzające się nawet w ambitniejszej muzyce, jeśli lubisz trochę więcej ciepła Mission LX-3. Obydwa zestawienia (PSB i Mission) bardzo dobrze zgrywają się z Rotelem, dosłownie kwadrans temu klient na odsłuchu nie mógł sie zdecydować- finalnie kupił Rotela i przychodzi w poniedziałek jeszcze raz przesłuchac tych 2 par aby ostatecznie podjąć decyzję. 

Dnia 18.03.2019 o 23:31, TKK napisał:

 

803 nie było na stanie i stwierdzili, że nie warto dopłacać do 803. Słuchałem jeszcze focal aria 926, ale podłączone pod jakiś wzmacniacz. Te mi bardzo podeszły, ale niestety koszt nie do przeskoczenia.

 

Wiedz, że sprzedawca wciskał Ci kit. R-N803D gra dużo lepiej niz 602 i chyba każdy kto słuchał tych 2 modeli zgodzi się ze mną. Obecnie R-N803D jest trudno dostępny i sprzedawca, żebys czasami nie kupił gdzie indziej wolał skłamać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście mądrze. Zawsze jest tak, że jak czegoś "nie ma" to się sprzedaje "co się ma" -A różnica pomiędzy RN803 a RN602 jest duża. Kiedyś, jak tylko pojawił się ten ampli, to słuchałem go z B&W 685. Na każdym utworze, z płyty Rammsteina "Mutter" -nie miałem złudzeń co do lepszej kontroli basu z RN 803 oraz bardziej selektywną górą pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdanie cena 2000 zł za używany wzmacniacz Atoll in80 jest atrakcyjna. Mam możliwość taki kupić, jeszcze z gwarancją, ale niestety w ciemno, bez odsłuchu. Plus jest taki, że w razie czego raczej odsprzedałbym go bez straty. Tak myślę. Opinii na forach dużo nie znalazłem, a jeśli już to raczej bardzo pochlebne nie był. Zainteresował mnie, bo wtedy więcej pieniążków zostałoby mi na kolumny i mógłbym już zacząć coś wypożyczać od was:) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...