Skocz do zawartości

Yamaha R-N402D czy Pioneer SX-N30AE


Grzegorz Piesyk

Recommended Posts

Witam,

chcę zamienić wysłużoną mikro-wierzę która służy tylko jako wzmacniacz pod TV na coś lepszego z większymi możliwościami. Mój budżet to 3000-3500zl. Pokój nie za duży ok 2,5 x 5 m2.

Wymagania:

- możliwość podłączenia TV (najlepiej po światłowodzie)

- dobrze działające WiFi (z możliwością ręcznego ustawienia parametrów - nie używam WPS)

- radio internetowe

- dostęp do serwisów strumieniowych, głównie Deezer

- możliwość odtwarzania muzyki z NAS-a ->DLNA

- zwykłe radio (na DAB mi nie zależy, i tak nie ma w mojej okolicy)

- sprawna/szybka obsługa zestawu z telefonu (Android)

- USB, Bluetooth

- docelowo może podciągnę kabelek od kompa -> karta SB Audigy 2 ZS

Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to głównie szybka muzyka elektroniczna: Liquid Drum'n'Bass, Jungle, DubStep, ale także Chillout, Regge, R'nB, Soul i Pop; tak więc bardzo zróżnicowane.

Z dostępnych budżetowych amplitunerów moją uwagę zwróciły Yamaha R-N402D oraz Pioneer SX-N30AE. Czytałem też o R-N602, jednak jest sporo droższa (500zl). Porównywałem też Onkyo TX-8250, ale to podobno to samo co SX-N30.

Na kolumny podłogowe niestety nie mam miejsca i w ramach kompromisu muszę pójść w stronę monitorów. Mój wybór to Pylon Audio Pearl Monitor.

Ze względu na ulubione gatunki muzyczne oraz to że po prostu lubię "poczuć" bas jako nieodzowny element zestawu musi być subwoofer, np taki (Magnat Monitor Supreme Sub 202A). Wiem że niektórzy powiedzą - kup lepsze kolumny zamiast suba, ale tu akurat będę się upierał przy swoim.

Proszę doradźcie który amplituner będzie lepiej dopasowany do moich potrzeb i czy te kolumny dobrze z będą z nim współpracować?

 

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z Deezerem w ogóle jest u nas problem. Lubi się przywieszać. Masz tu trochę tematów na ten temat,

Co do samej elektroniki to Pioneer jest znacznie lepszy od Yamahy serii 4. I faktycznie SXN30AE to kopia 8250.

Jak chcesz dobre kolumny to kup sobie jeśli jeszcze znajdziesz Magnaty są znacznie lepsze od serii Pearl. A co do suba to model 302A to znacznie lepszy model od 202A, niedużo droższy,. Ale ani jeden ani drugi nie nadaje się do stereo.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Yamaha bardziej eksponuje skrajne pasma niż Pioneer, tak przynajmniej wyczytałem na kilku wątkach. Zazwyczaj w każdym urządzeniu na którym słucham podkręcam tre i bass przynajmniej o połowę żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Może jednak warto dołożyć do tej r-n602 jeśli jest wyraźnie lepsza od 402 i pójść w kierunku Yamahy?

O jakich konkretnie magnatach mowa?

W moim budżecie znalazłem takie:

 Quantum 723 i shadow 203

Czy któreś z powyższych zagra lepiej od pylonów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zakończyłem właśnie kompletację mojego pierwszego zestawu stereo i podzielę się chętnie moimi doświadczeniami, może Ci się przydadzą.

Głośniki: quadral rhodium 500

Amplituner Pioneer: SX-N30AE

kable: Melodika MDC2250 

Jestem bardzo zadowolony, początkowo kupiłem yamaha r-n303d, ale po 10 dniach oddałem.

Niby wszystko było ok jednak ciągle miałem pewien niedosyt. Sprzęt pioniera okazał się nieporównywalnie lepszym wyborem...

Porównanie yamaha r-n303d i pioneer SX-N30AE

1) Jakość wykonania - praktycznie taka sama, wszystko jest ok.  W pionierze jest troszkę lepszy (większy) wyświetlacz. Oba nie wyświetlają polskich znaków, w praktyce nie jest to jakiś problem.

2) Pilot - moim zdaniem ten od pioneera jest lepszy, troszkę większy, lepszy rozkład klawiszy. Natomiast pilotem bym się nie przejmował, po dwóch dniach korzystałem już tylko ze smartfona do sterowania sprzętem.

3) Aplikacja - bardzo zbliżone, z poziomu jednej i drugiej zrobisz to samo. W jednej apce, masz obsługę wszystkich wejść, radia fm i internetowego, serwera nas i wszystkich portali streamingowych np. tidal, spotify, deezer. Korzystam z deezera z poziomu aplikacji pioneera i z tego co widzę można wybrać również inne serwisy więc po przeczytaniu:

,,W pioneerze do Spotify masz apke Spotify do tidala osobna itp. do każdej trzeba się przyzwyczaić." 

nie do końca rozumiem co Kolega wyżej miał na myśli

4) Jakość dźwięku.

Soprany - nie słyszę różnicy,

Średnica - duża przewaga pioneera, zdecydowanie wyraźniejszy wokal, dużo przyjemniej się słucha, opinia wszystkich domowników jest taka, że gra ,,jakby czyściej"

Bas - tutaj wygrywa yamaha, bas mocniejszy, dużo przyjemniejszy, jak dla mnie w sam raz.

W ogólnym rozrachunku wygrywa pioneer.  Jeśli możesz, najlepiej posłuchaj wszystkich sprzętów, jeśli nie możesz, to sprzęt pioneera wydaje mi się ,,bezpieczniejszy" - większa szansa, że przypadnie komuś do gustu.

Moje skojarzenia są takie - yamaha to laboratorium, pioneer to rozrywka.  Jeśli ktoś chce notować na kartce co usłyszał, to wybierze yamahę, jak szuka rozrywki i przyjemności to wybierze pioneera bo yamaha przy dłuższym słuchaniu jest męcząca. 

Uwaga: pierwszą rzeczą jaką warto zrobić to aktualizacja softu. Przez aktualizacją na pioneerze deezer z kontem hifi działał tak jak zwykłe konto premium (mp3), dopiera aktualizacja softu w amplitunerze pozwoliła na obsługę formatu flac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,To indywidualna kwestia. Sądzę, że pod względem oprogramowania lepsza jest Yamaha. Pionki wydają się niedopracowane''

Osobiście nie widzę podstawy do takiego stwierdzenia, aplikacje na prawdę niemal identyczne zarówno jeśli chodzi o możliwości jak i prostotę obsługi. Różnice są kosmetyczne.

Edytowano przez luki1982@gmail.com
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...