Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 7000 zł


Jonek222

Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupić swój pierwszy zestaw stereo i proszę o pomoc w konfiguracji ponieważ nie bardzo się na tym znam.

1. Kwota do wydania to 7000 zł (mogę oczywiście dołożyć coś do tej kwoty, jeśli zajdzie potrzeba:)

2. Preferuję raczej sprzęt nowy

3. Zestaw ma się składać ze wzmacniacza, odtwarzacza cd, kolumn podłogowych, gramofonu + ewentualnie przedwzmacniacz

4. Źródłem muzyki będzie głownie gramofon, czasami odtwarzacz cd

5. Preferuję muzykę filmowa, klasykę, sporo rocka.

6. Powierzchnia pokoju 30 m2 

7. Nie słucham bardzo głośno muzyki. Chciałbym, żeby brzmienie było ciepłe

 

Z góry dziękuję za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dobrze opisałeś post. Żądam ci tylko pytanie ile masz płyt CD?

Bo piszesz że czasem będzie to cd. ale dla czasem pytanie czy warto jest wydawać 1000 zł minimum. Czy nie lepiej to wrzucić w coś innego .

Jeśli chcesz komplet to stawiam na 

Marantz pm6006 cd6006 tannoy xt6f i gramofon pro ject.

Dobierzemy cały zestaw i przygotujemy lepsze ceny 

Alternatywa to Cambridgem cxa60 +cxc + heco aurora 700. 

Ile masz do nas? Podjedź posłuchamy kilkunastu zestawienien i wybierzesz sprzęt  dla siebie 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Płyt cd mam około 180 sztuk, winyli ok 75 sztuk. Sporo tytułów się powtarza w cd i winylach.

Dużo jeżdżę po kraju i cd słucham w samochodzie. W domu chciałbym słuchać głownie winyli.

Mieszkam w okolicach Kołobrzegu, więc mam trochę do przejechania :).

Czytając trochę na forum doszedłem do wniosku, że i tak najważniejsze jest posłuchanie samemu sprzętu i ocenienie

samemu. 

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Bez odsłuchu ciężko będzie jednoznacznie stwierdzić, który zestaw będzie dla Ciebie optymalny. Jeśli szukasz cieplejszego, muzykalnego dźwięku na pewno zwróć uwagę na klasyczną linię NAD-a. Myślę, że model wzmacniacza C326 plus CD C516 to najbardziej muzykalny i barwny dźwięk w tym budżecie wśród nowych sprzętów. Marantz, Yamaha itd mogą zagrać technicznie czy ostro i trzeba wtedy szukać zdecydowanie ocieplonych i łagodnych kolumn. Do tego jak najbardziej Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25 i mamy już naprawdę audiofilski a niedrogi zestaw, którego można słuchać godzinami :) Co do gramofonów Pro-Ject Debut Carbon z wkładką Ortofon 2Mred lub Rega Planar 1. Do tego przedwzmacniacz gramofonowy w okolicach 500zł. np. Vincent PHO-200 lub Pro-Ject Phono Box. Jeśli sporo jeździsz po Polsce, zapraszamy na odsłuchy.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Jeszcze tylko kwestia ustawienia kolumn. Nie bardzo kogę odsunąć kolumny od ściany na 50-60 cm. Powinienem wybrać kolumny z umieszczonym

z przodu bas refleksem? Ktoś doradził mi kolumny Melodika Bl40 mk3, czy to sa dobre kolumny? A może coś innego?

Jacek

Zdaję sobie sprawę, że budżet nie powala na kolana:), mogę oczywiście trochę dołożyć. Ja widzą to tak: to jest moja pierwsza przygoda z dobrym sprzętem stereo,

chcę się trochę pobawić i zobaczyć czy złapię bakcyla:) Nie chcę wydawać na początku dużych kwot na sprzęt, na którym i tak pewnie się nie poznam. Planuję, że jak mi sie spodoba to za około 3 lat będę mógł przeznaczyć o wiele większą sumę na zestaw stereo. Na razie nie jestem po prostu pewien. 

Stąd moje pytania do Was.

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej sprzęt używany? Jak nie ma być do końca życia i planujesz zmieniać to na nowym będziesz sporo stratny. W używanym mógłbyś celować już w zmacniacz Marantza serii 8 (podaję ponieważ ta firma została przez Piotrka zaproponowana) i kolumny już wyższych serii. A przy dobrej koninkturze za trzy lata nie stracisz dużo na odsprzedaży.

Ps. Do klasycznej połączenie Marantz plus Tannoy jak najbardziej.

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem przez moment o sprzęcie używanym, ale musiałbym zestawić go razem w jakimś komisie i posłuchać. Nie wyobrażam siebie kupującego pojedynczo na aukcjach podzespoły i próbującego to później połączyć. Po pierwsze nie mam o tym pojęcia, po drugie moje jęki i napady złości słyszeliby pewnie wszyscy sąsiedzi:)

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj forumowy kolega, który prowadzi komis, Pumpurek, osobiście nic nie kupowałem, ale Forumowicze sobiechwalą. Jeśli nowy sprzęt z zamysłem zmiany w krótkim czasie to raczej szedlbym w marki szeroko znane, nie te niszowe, często lepsze, ale które można sprzedać tylko ludziom że specjalistycznego forum. Ale jest też szansa,że forumowi spece tak Ci zestaw złożą, a Ty po drodze nie zachorujesz na powszechną tutaj chorobę szukania dźwięku idealnego, że nowy zestaw w założonym budżecie starczy Ci na dluugo. W końcu to całkiem dobrej jakości i o dobrych walorach muzycznych propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruje się położeniem bas reflexu przy bliskości ściany. Są kolumny które grają lepiej są takie które grają gorzej przy bliskości twardych powierzchni 

Melodika gra przyzwoicie. Magnat gra tak samo dobrze. Elac f6 już na przykład gorzej. Nie ma co dobierać sprzętu na zasadzie aukcji. Nie wiesz co z czym ci się będzie podobać. 

Moim zdaniem udaj się na odsłuch wstępny do salonu i chociaż posłuchaj jaki dźwięk lubisz

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po małej przerwie, niestety trzeba pracować:)

Okazało się, że byłem nieprecyzyjny w powierzchni pokoju podając 30 m2. Salon łączy się z jadalnią z otwartą kuchnią i daje nam to kolejne 30 m2 - mamy zatem 60m2.

Salon od jadalni oddziela kominek oraz kanapa. Bardzo podoba mi się zestaw  Cambridge audio  cxa60 +cxc + heco aurora 700. Czy ten zestaw dobrze zabrzmi w większym pomieszczeniu? Byłem na pierwszym odsłuchu i polecono mi zestaw Camridge audio cxa80 + cxc + heco aurora 1000, niestety budżet zwiększa mi się x2. Fakt, że zestaw ten zabrzmiał naprawdę dobrze:). Macie może jakieś propozycje?

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...