Skocz do zawartości

Dobry gramofon na początek - Thorens 318


Recommended Posts

Dobry wieczór, od jakiegoś czasu zapałałem chęcią posiadania gramofonu. Troszkę poczytałem i mam wrażenie, że chciałbym kupić Thorensa 318, nie wiem tylko czy to dobry wybór i ewentualnie na co zwracać uwagę przy zakupie. 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam "Nitro"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nitro, to to fajny gramofon.

Przy zakupie zwróć uwagę na to jakie ma ramię i wkładkę. To są elementy, które mogą mocno wpływać na cenę całego gramofonu.

Zwróć też uwagę na stan zawieszenia - czy część "pływająca" plinty nie leży podejrzanie krzywo i czy faktycznie ładnie amortyzuje pod naciskiem dłoni na talerz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, mnie osobiście podoba się on przede wszystkim wizualnie - taki klasyczny design.

Podpowiesz mi jeszcze, czy jako początkujący użytkownik mogę napotkać na jakieś problemy z regulacją, bądź ustawieniami? A może wręcz przeciwnie i wszystko jest do zrobienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mnie nie goni, dlatego poszukam na lokalnym ryneczku ;) Ponoć w Łodzi jest jakiś entuzjasta Thorensów, tylko nie bardzo wiem jak na niego trafić, bo to bardziej hobbysta/zapaleniec niż handlarz ale na zamówienie ponoć potrafi coś ogarnąć.

Jak uda mi się coś namierzyć, to dam Wam znać z zapytaniem czy warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 22.03.2019 o 21:27, Nitro napisał:

Jak uda mi się coś namierzyć, to dam Wam znać z zapytaniem czy warto.

Jak chcesz mieć sprawdzony gramofon , z gwarancją , po przeglądzie i za " normalne " pieniądze to polecam udać się / zadzwonić/ do Komisu  Piotrkowska 204, 90-369 Łódź. Na miejscu możesz posłuchać , poprosić o poradę w wyborze , oczywiście mowa wyłącznie o gramofonach z dobrej ery czarnego krążka. Ostatnio widziałem świetną Yamahę , Telefunkena S600, parę Technicsów , Thorensów, Sony, Gramofon otrzymujesz zawsze z wkładką i igłą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nitro napisał:

to ten sklepik z wielkim szyldem HiFi? Jeśli tak, to byłem tam ze dwa razy i jakoś sprzedający nigdy nie miał czasu i ciągle z kimś gadał :(

Tak to ten komis , Piotr jest specyficznym facetem , ale doskonałym fachowcem , Zawsze jest tam pełno ludzi, bo to miejsce pełni rolę swoistego klubu audio.

Jak będziesz chciał to napisz kiedy będziesz w Łodzi to podjadę do komisu i gwarantuje , że znajdzie czas. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosty gramofon nic nie powinno się zepsuć. Trzeba uważać poziomując plintę by nie ukręcić śrubek z linkami, kosztują sporo choć można też dorobić. Przed transportem zablokuj plintę przy pomocy śruby która powinna być w komplecie i obowiązkowo ściągnij talerz! Bez tego transport, czy wysyłka są ryzykowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19 marca 2019 o 21:56, Nitro napisał:

Troszkę poczytałem i mam wrażenie, że chciałbym kupić Thorensa 318, nie wiem tylko czy to dobry wybór i ewentualnie na co zwracać uwagę przy zakupie. 

Seria 318 i 320 to udane modele i chwalone przez użytkowników.

Trochę informacji jest w klubie Thorensa (zakładka "kluby") na naszym forum.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...