Skocz do zawartości

Zestaw kina/soundbar do pokoju 18m2 - ok 4000zł


psykhe

Recommended Posts

Witam wszystkich

Od kilkunastu tygodni przeglądam internet w poszukiwaniu zestawu ekonomicznego kina domowego 5.0 z ampitunerem slim ub dobrego sondbaru przyzwoicie imitującego dźwięk przestrzenny.

Budzet to ok 4000zł.
Przeznaczenie to w 80% filmy - netflix, cyfrowy polsat, pliki mkv, po 10% to PS3 i muzyka. 
Mój pokój to ok. 5.2mx3.3m o ustawieniu jak ponizej.

image.png.431e1fa849bb1f25bed9bbed2c3aeae0.png

 

Cały czas waham się co wybrać - tanie kino domowe, czy osiągalny w tej cenie lepszy sounbar.
Dla nie których 4tyszł to mało na taki sprzęt, ja jednak chciałbym być zadowolony bo zdaję sobie sprawę że to decyzja na długie lata.

Z kinem mam pewne problemy bo jednak miejsca jak to w mieszkaniu w bloku nie ma za dużo. TV wisi na ścianie, pod nim jest szafka rtv obok której często stoją kwiaty, zima choinka, a między oknem a tv jest często stoi suszarka z praniem. Kolumny podłogowe stałyby tez blisko ściany.

Ponieważ będzie to zestaw głównie po filmy i tv a nie pod muzykę to najważniejszy jest dla mnie przynajmniej dobre odczucie kinowości , tj. dźwięku przestrzennego i dobrych efektów filmowych.
Opcja pierwsza kino 5.0 bez suba z amplitunerem slim- amplituner musi wejść w szafkę, a na suba na 100% nie ma miejsca.
Tutaj oczekuję waszej pomocy jaki zestaw kolumn da radę be suba i dobór do nich ampli w wersji slim.
Jest kilka kolumn podłogowych z wbudowanym glosnikiem niskotonowym: ja znalazełm dwa zestawy o w miarę przychylnych recenzjach:
Audio Pro Avanto HTS lub WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP-do tego ampli slim w okolicach 2000-zł  np. Marantz 1509.

Opcja dwa to sounbar imitujący/odtwarzający w miarę dobrze dźwięk 5.1. Tu mam kilka kandydatów, niestety każdy mają jakieś "ale".

1. JBL bar 5.1. Zdecydowany plus dla mnie to odłączne satelitki bez kabli.
Wątpliwości to jakość dźwięku (filmy), jakość samego sprzętu, użytkownicy piszą o pewnych opóźnieniach w synchronizacji obraz dźwięk, o lekko opadających satelikach .

2. Polk audio magnifi max sr. Plus to opisywany bdb dźwięk w tzw. normalnym trybie, fizyczne satelitki ładny wygląd.
Wątpliwości to zgłąszane przez użytkowników dziwne dźwięki dochodzące z saletitek przy mniejszej głośności - producent wydał już sporo poprawek softu, ale chyba problem nie został do końca rozwiązany.

3. Focal dimension sub cub 3. Plus to chyba najlepsza jakość dźwięku  w tym przedziale cenowym, brak zgłaszanych problemów użytkowników i solidność wykonania.
Jedyna wątpliwość to czy ten zestaw jest w stanie dobrze odwzorować dźwięk 5.1. Zdaje sobie sprawę że nie będzie to 100%, ale czy będzie to dźwięk "wymieszany" zy też można będzie odczuć jak dźwięk dobiega z tyłu w czasie filmu wtedy kiedy jest to tak zakodowane np w DTS.

Mam nadzieję na konkretne opinie fachowców i osób, które miały do czynienia do którymś z tych sprzętów, albo z czystym sumieniem mogą zaporponować mi alternatywę.

Pozdrawiam 

Jacek
 

Edytowano przez psykhe
Koretka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

1 godzinę temu, psykhe napisał:

Od kilkunastu tygodni przeglądam internet

i jeszcze nie zdążyłeś się zorientować, że soundbar'y na tym forum są raczej odradzane, niż polecane? ;) 

Jeżeli zamiarem jest

1 godzinę temu, psykhe napisał:

najważniejszy jes dla mnie rzynajmniej dobre odczucie kinowości , tj. dźwięku przestrzennego i dobrych efektów filmowych.

to taki zakup

1 godzinę temu, psykhe napisał:

Opcja pierwsza kino 5.0 bez suba z amplitunerem slim- amplituner musi wejść w szafkę, a na suba na 100% nie ma miejsca

sobie daruj. Jak ma być kino, to musi być sub. 

1 godzinę temu, psykhe napisał:

jaki zestaw kolumn da radę be suba

żaden. Wymienione przez Ciebie zestawy 

1 godzinę temu, psykhe napisał:

Audio Pro Avanto HTS lub WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP

to nie są kolumny z wbudowanym subem, tylko z głośnikiem niskotonowym umieszczonym z boku kolumny, zamiast na froncie, co potęguje problemy przy ustawianiu takiego zestawu. 

Ja na Twoim miejscu, w tym budżecie, zastanowiłbym się nad zestawem stereo. Wolałbym pełne pasmo z dwóch kolumn, niż wybrakowany dźwięk przestrzenny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod odpowiedzią kolegi. Chcesz kino ale bez suba. Popatrzyła na kolumny z dużymi basowcami bo gdzieś ktoś napisał że wystarczy. Nie wystarczy ! 

To żeby zostawić miejsce obok kolumn na pracę takiej membrany 50-60 cm masz a na suba nie masz.

Dziwne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce oglądać filmy czy słuchać koncertów nagranych wielokanałowo to efekt z kina będzie najlepszym rozwiązaniem, oczywiście zestaw stereo to sama rewelacja ale jak sama nazwa wskazuje jest do stereo. Tak więc nie obrażajmy się na systemy wielokanałowe tym bardziej że wiele osób korzysta/korzystało przez wiele lat z plastikowych systemów "znanych" firm i było "dobrze". Tutaj wcale nie odrzucałbym kolumn z bocznym głośnikiem niskotonowym  bo dzięki niemu można uzyskać na pewno lepszy efekt bez subwoofera. Podsumowując Marantz NR1509 + Audio Pro Avanto HTS 5.0 to nie głupi pomysł a ciekawe rozwiązanie. Na koniec soundbary tutaj polecałbym Focal Dimension Bar + Cub 3 naprawdę niezłe brzmienie jak na tą kategorię sprzętu jednak w porównaniu z typowym kinem daję plusa klasycznemu rozwiązaniu. Pozdrawiam i zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 a jak wyglada z ta przestrzenią kinowa w przypadku focala? To ze 5 kolumn zagra lepiej to się domyślam. Focal symuluje w pewnym stopniu ten efekt, ale jak mu to wychodzi, czy bliżej mu do stereo czy do kina? Boje się ze ten dźwięk będzie bardzo zmiksowany. 

Co sądzisz o soubarze Polka- masz sygnały z rynku z o problemach z nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, soundbary Polka nie należały do najbardziej niezawodnych, szczególnie te wyposażone w funkcje streamingu. Najlepsze sa te tanie, poniżej 1000zł. Zerknij na nasze zestawy kolumn do KD 

https://sklep.rms.pl/zestawy-glosnikow-do-kina-5-0

https://sklep.rms.pl/zestawy-glosnikow-do-kina-5-1-male-kolumny

https://sklep.rms.pl/zestawy-glosnikow-do-kina-5-1-duze-kolumny

i Zestawy z elektroniką

https://sklep.rms.pl/kino-domowe-5-0-zestaw-bez-subwoofera

https://sklep.rms.pl/kino-domowe-5-1-z-subwooferem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze uwagii i opinie.

Wstępna decyzja podjęta.

Kino 5.0 odpuściłem zgodnie z sugestiami, 5.1 mi się nie zmieści na 100%. Pozostał więc system oparty na sounbarze, szczególnie, że muzyka jest dla mnie mało istotna w orzeciwieństwie do kina.

JBL nie dekoduje dźwięk DD+, więc JBL odpadł bo nie obsługuje tego formatu. Polk audio odpuściłęm  ze względu na niedopracowany sprzęt (znany problem odgłosów z satelitek/suba).
Focal odpadł ze względu na brak fizycznych satelit.

Zamówiłem coś co nie jest na tym forum popularne, ale w moim odczuciu może zapewnić przywoity dźwięk 5.1 właśnie pod kątem fimów i jest teraz sporotańcze ze względu na wejście następcy, a jeszcze są pojedyńcze sztuki dostępne, a mianwicie samsung K950. Ma fizyczne głośniki surround, przyzwoitę belkę jak na sounbar i kosztuje teraz niewiele ponad 3k.

Mam miesięc na testowanie i ewentualny zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Powtówrzę jeszcze raz - poszukiwałem kina domowego praktycznie wyłącznie do filmów. Gdybym brał pod uwagę w jakimś stopniu muzykę  pewnie bym tego zestawu nie wybrał.

Tak jak pisaliście kino 5.1 odpada, kino 5.0 - byłody jedne z najtańjszych na rynku.

Sprzęt używany w stanie dobrym z amli bez hfmi mnie nie interesuje.

Sounabary udające 5.1 odpadły. 
Pozsotały soundary z możliwością podłaczenia fizycznych satelitek z dekoderem dzwięku min. DD, DD+, DTS.

W tym brzmieniu (nawiasem mówiąc ciekawi mnie czy ktoś z wypowiadających sie tu słuchał tego samsunga) w cenie do 4tys. zł niewiele nowych sprzetów ma takie opcje.

Taka yamaha to już zupełnie innepieniądze, bo trzeba kupić głośniki tylnie muticast, gdzie jeden kosztje około 1 tys zł plus soundbar YSP2700 - daje powyżej 5tys. zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, psykhe napisał:

Sprzęt używany w stanie dobrym z amli bez hfmi mnie nie interesuje

a dlaczego miałby być tylko w stanie dobrym i do tego jeszcze bez HDMI?! Jeden z przykładów podał Ci kolega Tomek, ja od siebie mógłbym np. polecić HK AVR260, do tego zestaw Klipsch Synergy 5.1, nawet oparty na frontach na F1/10. Tego rodzaju propozycji można mnożyć. I zapewniam Cię, że wciągają one te wszystkie soundbary nosem i to jedną dziurką, a i z budżetu jeszcze by sporo zostało. Ale nic na siłę. 

39 minut temu, psykhe napisał:

poszukiwałem kina domowego 

a wybrałeś soundbar. I szanujemy wybór, niech służy i cieszy ucho

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...