Skocz do zawartości

Tv 4k z Ampli ARC CEC Failed


PrzemoS

Recommended Posts

Witam Wszystkich

 

Mam problem polaczenia tv z ampli poprzez ARC CEC  tv nie wykrywa mi wogole ampli jako systemu audio i w takim wypadku nie mozna przeniesc dzwieku z netflixa badz tv do ampli.

wszystkie opcje w amplitunerze jak i tv wlaczone mianowicie ARC  CEC . Na poczatku wszystko bylo ok moze z pare minut nawet wylaczenie jednym pilotem ampli i tv wspolgralo.

Teraz wogole nic nie mozna zrobic . reset tv jak i reset onkyo wylaczenie z pradu nie dziala. 

System jaki posiadam: Onkyo 686  i tv 65nu8042

 

Bede wdzieczny za jakies porady co jest winą i jak to zaradzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasuj amplituner z pamięci tv i wyłącz tv z prądu na minutę, po włączeniu przeprowadz konfigurację i dodaj amplituner w tv na nowo, powinno na jakiś czas pomóc u mnie co jakiś czas jest to samo i wina leży po stronie Samsunga, można o tym poczytać na ich stronie od dłuższego czasu borykają się z tym problemem hdmi arc,co jakiś czas wypuszczają aktualizację i nic to niepomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko ze z Yamaha 767,odłączyłem kiedyś sprzęt od tv na czas malowania pokoju.

Po kilku dniach dniach podłączając sprzęt zdziwiło mnie ze nie łączy się poprzez ARC.nie pomagał reset ani wyłączanie tv i.t.d  po jakim czasie dałem sobie spokój i  podłączyłem wszystko kablem optycznym.

Obecnie mam nowszy model tv Samsunga 55 cali curved podlaczony z Maranz SR7007 i na szczęście nie zaobserwowałem tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie spodziewałem się tak szybko odpowiedzi widzę portal bardzo pomocny ;) zrobiłem jak piszecie odłączyć na jakiś czas tv ampli to pomaga na chwile . Gdyby nie to ze skalibrowalem tv to bym go sprzedał i kupił coś co działa normalnie a tv jest wydany w 2018 r i boryka się z problemami . Podłączyłem ampli przez optyk i hdmi w tv do wyjścia 3 który nie ma arc jest głos z tv w ampli netflix itp ale nie mogę wyłączać jednym pilotem obu sprzętów ? Czy kontrola włącz bądź wylacz obu sprzętów działa tylko jeśli arc jest aktywne i przewód w tv jest podłączony do arc tv ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Podłączenie arc w Samsungach nie działa najlepiej. Dlatego bezpieczniej trwałej jest podłączać przez optyka. Ale tak kontrola wtedy nie działa. Optyczny przesyłka tylko dźwięk nic innego. 

Piotr

czyli wszystko jasne samsung sie nie postaral. Dziekuje wszystkim za Pomoc. Na marginesie po co pisza hdmi arc jesli ten ich samsung nie dziala za dobrze z tym wejsciem moze powinni dopisac ze czasem nie jest kompatybilny ze sprzetem ;/

 

P.s odlaczylem wszystko podlaczylem znowu zasilanie i zaczelo dzialac zobaczymy jak dlugo.

 

Chcialbym sie jeszcze zapytac moze mnie ktos przekierowac do dzialu jak moge skalibrowac suba do kina domowego. Mam system jamo 5.1.2  s803 + atmosy s8 i suba j10 i . w ampli juz zmienilem wszystkie opcje po kalibracji mikrofonu na 80hz i wszystko small.  suba mam 120hz lfe w ampli ustawione i nie wiem ile hz dac na atmosy .. no i z tylu suba mam phase 0    cross na lfe  i glosnosc mam ustawione na 1/4 pokretla jak dam na polowe to czasem w mocnych basach tzw mi pierdzi . 

 

Bede wdzieczny rowniez za te porady i zycze milego dnia wszystkim :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...