Skocz do zawartości

Pytanie o Technicda


Blyetka

Recommended Posts

Znalazłem tą aukcję z tym konkretnie wzmacniaczem podanym przez autora i nie tylko te elementy są nie oryginalne.

Aż się boję pomyśleć jak to w środku wygląda ;)

Poniżej zaznaczyłem , które dodatkowo elementy nie są od tego wzmacniacza.

Bez-nazwy-1.thumb.jpg.168b54056c7595f53fe17754378db06d.jpg

@Blyetka daj sobie spokój z tym egzemplarzem.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z technicsem. Wybierz inny wzmacniacz. W cenie tego szrota można znaleźć coś lepszego. Technicsem robił dobre gramofony i może że 2 - 3 modele, które też dźwiękiem nie powalają. Odpuścić. 

1. Jaki masz budżet?

2. Masz już kolumny?

3. Coś do odtwarzania muzyki? 

4. Wielkość pokoju? 

5. Muzyka jakiej słuchasz? 

6. Jaki dźwięk lubisz? 

7. Czego słuchałeś? 

8. Twoja lokalizacja? 

9. Proszę o plan pokoju, z dokładnymi wymiarami i zaznaczeniem umiejscowienia kolumn i miejsca odsłuchu. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, 1Ender napisał:

Daj sobie spokój z technicsem. Wybierz inny wzmacniacz. W cenie tego szrota można znaleźć coś lepszego. Technicsem robił dobre gramofony i może że 2 - 3 modele, które też dźwiękiem nie powalają. Odpuścić. 

1. Jaki masz budżet?

2. Masz już kolumny?

3. Coś do odtwarzania muzyki? 

4. Wielkość pokoju? 

5. Muzyka jakiej słuchasz? 

6. Jaki dźwięk lubisz? 

7. Czego słuchałeś? 

8. Twoja lokalizacja? 

9. Proszę o plan pokoju, z dokładnymi wymiarami i zaznaczeniem umiejscowienia kolumn i miejsca odsłuchu. 

Pozdrawiam 

 

Ok, w takim razie mam budżet ok. 2000zł, obecnie posiadam wzmacniacz Technicsa SU-VX600 oraz kolumny Alton 80, lecz grają słabo, dlatego chcę je wymienić. Myślę nad kolumnami Paradigm Monitor 3 lub 7. Muzyka będzie odtwarzana z komputera oraz z gramofonu. Mój pokój jest średniej wielkości i ma 2 ściany pod skosem, gdyż jest on na poddaszu. Słucham rapu, trapu, czasem jakiegoś hardbassu, ogólnie lubię bass i czystą górę. Lokalizacja nie ma znaczenia, bo itak nie chce mi się jeździć na odsłuchy kolumn. Poniżej załączam plan: 

IMG_20190324_121451.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować posłuchać coś z Roksana Kandy, taraz występuje jako K lub Caspian. Granie mocne, szybkie detaliczne. Z dobrym basem. Wzmacniacz ma pilota. 

Albo proponowany często przez @S4Home HK 980.

Jakiś dac do komputera. 

Budżet 2000 na całość, czy tylko wzmacniacz? Bo jak na całość trzeba będzie szukać czegoś tańszego. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Możesz spróbować posłuchać coś z Roksana Kandy, taraz występuje jako K lub Caspian. Granie mocne, szybkie detaliczne. Z dobrym basem. Wzmacniacz ma pilota. 

Albo proponowany często przez @S4Home HK 980.

Jakiś dac do komputera. 

Budżet 2000 na całość, czy tylko wzmacniacz? Bo jak na całość trzeba będzie szukać czegoś tańszego. 

Pozdrawiam 

Na całość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 09:27, 1Ender napisał:

Możesz spróbować posłuchać coś z Roksana Kandy, taraz występuje jako K lub Caspian. Granie mocne, szybkie detaliczne. Z dobrym basem. Wzmacniacz ma pilota. 

Roksan kandy to nie caspian. Dwa odmienne wzmaki.

Z hk śmiało możesz iść w hk680 cena około 800 zł. Albo nawet 690 ale ona jest tak rzadko na rynku wtórnym że jego cena może być tak samo atrakcyjna co abstrakcyjna.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blyetka napisał:

 

 

Jeszcze Reloop ha 210 powinien dźwiękowo się wpasować. Nowy kosztuje około 600-800 zł, używany to około 50% tego. Zapytaj kolegi, @S4Home on go słuchał, ja niestety nie.

Jakie kolumny, to zależy, co chcesz wyeksponować. 

Heco metas 500 xt do HK, dużo wysokich dużo dołu, środek lekko schowany. 

Napisz dokładnie ile metrów ma Twój pokój! Średniej wielkości dla jednego jest to 16 m2, dla innego 30 m2 !! 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

A co słuchałeś? 

Pewnie nic. Więc kup technics, doradzanie czegokolwiek jak widzę nie ma sensu. 

Pozdrawiam 

Tyle, że ten Technics kosztuje 450 zł a ja jednak chciałbym, żeby to wyniosło jak najmniej i myślę, że będzie on ok. 

Słuchałem na tamtym Technicsie SU V303 normalnie muzyki na jakichś starych kolumnach Technicsa ogarniętych z jakiegoś targu z antykami. Ogółem dźwięk z tego zestawu bardzo mi się podobał, ale zarówno kolumny jak i wzmacniacz mi się posypały. Wzmacniacz miał już coś uszkodzone z chłodzeniem, spróbowałem go naprawić i tylko jeszcze bardziej popsułem. Jeśli chodzi o kolumny to były to małe monitorki z bardzo dobrym wg. mnie dźwiękiem i nie sugerujcie się tym, że wyczaiłem je na ryneczku, bo grały dobrze. Teraz mam nieco większy budżet i chciałbym sobie kupić jakiś fajny zestawik, a szukam Technicsa, gdyż mam sentyment do tej marki i modele, które nie są na hybrydach zwykle grają dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa ludzi ktorzy ta marke cenia i takie "doradzanie" ze Technics jest bebe akurat swiadczy o niewiedzy tego ktory to wypisuje.Nie lubisz to sie poprostu nie wtracaj.Jak w przypadku kazdej marki tak i tutaj sa modele nieudane i sa takie ktore pobija na glowe wszelkie audiolaby i inne wynalazki audiofilskie.Ja sluchajac takich "doradcow" nie zaszedlem daleko tylko stracilem kupe kasy.Dlatego niech kolega nie zwraca uwagi na glupie teksty tylko jesli lubi Technicsa to niech szuka dalej jakiegos lepszego modelu tej marki.Moj brat niedawno kupil wzmacniacz tej firmy ale nie pamietam teraz jaki dokladnie i szczerze mowiac pieknie brzmi.Podlaczylem kolumny Melodika i bylo jeszcze piekniej niz w tej mojej jakze wspanialej wszystko majacej yamaszce😎.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...