Skocz do zawartości

Pytanie o Technicda


Blyetka

Recommended Posts

to fakt, nie ma tam nic szczególnego, niestety wymieniony wzmacniacz na wstępie też nie należy do wybitnych, spojrzałem jeszcze kiedy wyszedł ostatni (1992-93) a lata robią swoje, rozumiem że kasa i chęć posiadania to ważny argument, sam tego doświadczyłem ale dziś zalecam głębszy oddech i przemyślenie argumentów za i przeciw i jeszcze z takiego źródła.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie CA a5, a500 do dostania 400-600 zł, mógłby Ci się spodobać. Gra dosyć jasno więc po technicsie było by dobrze. Ale jest szczegółowy, mocne niskie tony, bardzo muzykalny. Jak dla półka wyżej. 

Inny np. Luxman Lv 100 lub Lv 111. Większa kultura grania, tylko myślę, że dla Ciebie jeszcze za wcześnie na ten wzmak... Może za jakiś czas.. 

Dobry o ile nie najlepszy mógłby być Rotel Ra 930, Ra 931 do dostania w podobnych pieniądzach co Cambridge Audio. 

Jak nas posłuchasz, to choć wróżka nie jestem stawiałbym na Rotela i wydaje mi się, że byłbyś miło zaskoczony. 

Moje typy Rotel lub Cambridge. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawniej uzywalem Technicsa.Mialem wiele roznych modelow.Polowa z nich byla calkiem fajna a druga byla slaba.Jednak nawet te tak zwane lepsze mialy jedna paskudna wade.Zero kontroli niskich tonow.Dawalo sie to we znaki przy glosnym sluchaniu.Dlatego postanowilem pojsc w inna strone.Jednak znam wielu fanow tej marki i dlatego nie dziwi mnie to ze tu ludzie pytaja o ta firme.SUA 900 tego najlepiej wspominam....SU V90 tez byl.ok.Tyle pamietam....

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmialy fajnie i moglbym tego uzywac przez lata.Tylko niektore utwory przy glosnym sluchaniu potrafily dudnic na dole.Ale wtedy jeszcze akurat raczej malo kto mial pojecie o akustyce.Gdyby teraz pokombinowac z ustawieniem kolumn plus moze jakies ustroje to byloby pewnie z tym mniej klopotu lub moze wcale.Mowimy o dawnych czasach a nie o dniu dzisiejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie .. mówimy o współczesności.

To że ktoś ma sentyment do jakiejś marki to jest naturalne, ale czy w związku z tym ma wybrać produkt gorszy? Niższe modele miały niewiele do zaoferowania.

Gorszy, lepszy - to indywidualna sprawa o czym sam się przekonałeś Tu nie ma tak naprawdę jednej słusznej odpowiedzi.

Mnie też wkurza "najazd" na technicsa ale faktem jest że wiele klocków jest słabych.

Ja do dzisiaj mam 770D i to jest całkiem zgrabny dżwiękowo CDek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze powiem ze np Yamaha tez ma bardzo wiele slabych urzadzen.I zaraz ktos mnie tu za to zlinczuje😎.Wybor nalezy do kazdego z nas.Jedni chca poznac inne brzmiania a drudzy wola stare sentymenty.Filozofii w tym zadnej....Jestem sporo po 40 wiec pamietam wiele i raczej tego nie zapomne.Obecny sprzet....jakby mu brakowalo duszy...........

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem okazję słuchać Technicsa. Zestaw wzmacniacz i odtwarzacz CD. Monitory ASW. Ale jakie modele? Nie pamiętam. Akustyka tragiczna. Sprzęt stał na niskiej ławie. Kolumny rozstaw około 1,5 m. Za monitorami oparcie kanapy odsunięte do samej ławy. Dźwięk. Góra sycząca, środek kompletnie brak wypełnienia. Dół brak kontroli niskich i dociążenia. Z loudness bas dudniacy. 

Słowem kompletnie nie moja bajka. Ze względu na akustykę nie będę robić porównania z innym audio, bo kompletnie mija się z celem. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr o gustach się nie dyskutuje, jedni lubią ogórki inni ogrodnika córki. 😁

Skoro kolega tak bardzo chce Technicsa, spróbujmy mu pomóc. Tylko, że do 500 zł może być trudno o top model tej firmy. Ja się na Technicsach nie znam i tu oddaję pole kolegom. 

BTW, dalej uważam, że podane propozycje jak dla mnie są lepsze. Ale to Kolega będzie słuchał i jemu ma się podobać. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20lat temu też miałem Technicsa model SC eh770 i na tamte czasy to był ogień w porównaniu do lg, aiwy, philipsow i panasonicow😁 

Chodzi oczywiście o mini wieże bo rasowe klocki były poza zasięgiem. 

Marzył się wtedy np taki pełnowymiarowy Pioneer. Dzisiaj mam tego Pioneera a rasowe klocki dalej są poza zasięgiem, eehh 😒

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...