Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do salonu około 25m2


dzbanek

Recommended Posts

Cześć,

Jestem na etapie projektowania salonu w swoim mieszkaniu i szukam zestawu do kina domowego.

Załączyłem plan salonu/kuchni. 

Jako, że nie ma tam miejsca na kolumny za sofą, to podłączyłem kabel do głośników zamieszczonych w suficie podwieszanym (zaznaczone na czerwono - oczywiście można to poprzesuwać).

Fajnie by było, gdyby boczne głośniki na lewo/prawo od telewizora stałyby albo na szafce podwieszanej albo były zamontowane na ścianie.

Budżet to około 5 tys zł. ale można naciągnąć. Salon głównie używany do oglądania filmów.

Nie mam żadnych zestawów na oku jak na dzisiaj, najlepiej jakby to był jeden gotowy zestaw - dwa głośniki do sufitu podwieszanego, subwoofer i kolumienki :) 

Z góry dziękuje za porady.

image.thumb.png.75b2f07ae0ab0ccf987dd31afadb859a.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie rekomenduję. Myślę, że branża doradzi lepiej :). Określ tylko w jakich proporcjach set ma służyć do filmów i muzyki. Jeżeli ma być przewaga muzyki idź w kierunku wzmacniacza bądź amplitunera stereo. Jeżeli przeważać mają seanse filmowe buduj set na bazie amplitunera AV i kombinuj coś z tymi kolumnami surround.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż odbiór sceny dźwięku, w układzie 5.1 będzie niewłaściwy. Dźwięk zamiast z tyłu/boku, będzie dochodził z góry. Na upartego można, ale jest to bardzo dalekie od referencyjnego ustawienia. Może warto zastanowić się nad uchwytami mocowanymi do sufitu, które pozwolą podwieszenie surroundów w tych miejscach, obniżając ich pułap. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież są rozwiązania surround w suficie. Nawet KEF ma serię Ci zaprojektowaną dokładnie w tym celu i certyfikowaną przez THX. 

Dawniej dźwięk b5.1 i 7.1 (bok i tyły) realizowany było przez dźwięk maksymalnie rozproszony, dopiero Atmos to zmienił. 

Dziś się od tego odchodzi, bo Atmos zakłada punktowe źródła front i surround na poziomie uszu, a w suficie tylko dźwięk obiektowy.

Rada dla OP: oprócz otworów z tyłu, wywierć dwa otwory przed miejscem odsłuchu i doprowadź tam kable. Jeśli kiedyś zrobisz rozbudowę do Atmosa, będziesz miał jak znalazł (5.1.4 z kolumnami na podstawkach za sofą). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...