Skocz do zawartości

Kino domowe do pokoju 11m2


Piotr Świde

Recommended Posts

Witam wszystkich Serdecznie.
Prośbą o pomoc, a mianowicie planuję zakup amplitunera i waham się nad Denon x4500h i Onkyo rz830. Co jest za dla Denona a co na plus dla Onkyo? Jakie kolumny? Do Denona myślałem nad Polk audio s20e przód i polk audio s30e centralny. Paradigm surround 1 lub Taga Harmony Platinum s 100.

Generalnie to zależy mi na dobrym kinie. Tv mam oled 4k

Pomieszczenie pokój 11m2.

Brak miejsca na sub i kolumny podlogowe w gre wchodzą tylko podstawkowe. Czekam na wasze sugestie.

 

Edytowano przez Piotr Świde
Braki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś amplitunery, że tak powiem ze średnio wyższej półki cenowej i chcesz je łączyć z taniutkimi głośnikami , które mają grać w kinie bez suba. A jak wielu o wiele, wiele bardziej doświadczonych kolegów jak i Panowie z branży mowią kino bez subwoofera to kiepski pomysł. Jutro odezwie się branża to na pewno coś doradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, seba3002 napisał:

Wybrałeś amplitunery, że tak powiem ze średnio wyższej półki cenowej i chcesz je łączyć z taniutkimi głośnikami , które mają grać w kinie bez suba. A jak wielu o wiele, wiele bardziej doświadczonych kolegów jak i Panowie z branży mowią kino bez subwoofera to kiepski pomysł. Jutro odezwie się branża to na pewno coś doradzi.

Niestety nie mam miejsca na sub. Narazie muszą mi wystarczyć takie głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino bez subwoofera niestety jest dużym kompromisem, ale mam nadzieję, że w przyszłości subwoofer pojawi się w Twoim zestawie.

Wybór amplitunera jest uzależniony do Twoich indywidualnych preferencji. Pod względem wyposażenia to urządzenia podobne, obydwa są praktycznie w pełni wyposażone. Różnice są natomiast słyszalne przy bezpośrednim porównaniu dzwięku. Onkyo jest szybkie, analityczne, dokładne, bardzo mocne, to typowo kinowy, świetny amplituner. Denon natomiast oferuje trochę spokojniejszy charakter, lepsze dociążenie, plastykę, wyraźniejszy środek pasma, trochę łagodniejszą górę. Przewaga amplitunera Denon ujawni się podczas odsłuchu muzyki.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Mamy oczywiście obydwa urządzenia w salonie, dobierzemy także odpowiedni kolumny. Polk Audio Signature będzie ok, chociaż osobiście poszukałbym czegoś jeszcze lepszego żeby wykorzystać potencjał amplitunerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q21 napisał:

Kino bez subwoofera niestety jest dużym kompromisem, ale mam nadzieję, że w przyszłości subwoofer pojawi się w Twoim zestawie.

Wybór amplitunera jest uzależniony do Twoich indywidualnych preferencji. Pod względem wyposażenia to urządzenia podobne, obydwa są praktycznie w pełni wyposażone. Różnice są natomiast słyszalne przy bezpośrednim porównaniu dzwięku. Onkyo jest szybkie, analityczne, dokładne, bardzo mocne, to typowo kinowy, świetny amplituner. Denon natomiast oferuje trochę spokojniejszy charakter, lepsze dociążenie, plastykę, wyraźniejszy środek pasma, trochę łagodniejszą górę. Przewaga amplitunera Denon ujawni się podczas odsłuchu muzyki.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Mamy oczywiście obydwa urządzenia w salonie, dobierzemy także odpowiedni kolumny. Polk Audio Signature będzie ok, chociaż osobiście poszukałbym czegoś jeszcze lepszego żeby wykorzystać potencjał amplitunerów.

Czegoś lepszego tzn? Podaj jakieś przykłady kolumn. Oczywiście podstawkowe. Co byś dał na surroundy? Cały zestaw polk? Czy jakieś inne surroundy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zgadzam się z kolega wyżej. Bez sensu kupować taki amplituner do takich kolumn. Chcesz dobre monitory to zbuduj system na monitor audio silver 100 silver FX i tak dalej.

Inne, klipsch RP 160m + rp240s i rewelacyjny 440c.

Dalej tannoy xt6 + XT mini.

Ale w każdym przypadku musisz mieć suba.

Co jest na + w denonie to kalibracja.

Co na plus z Onkyo to bardziej żywiołowy dźwięk. 

Złotym środkiem może być Yamaha 1080.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem zgadzam się z kolega wyżej. Bez sensu kupować taki amplituner do takich kolumn. Chcesz dobre monitory to zbuduj system na monitor audio silver 100 silver FX i tak dalej.

Inne, klipsch RP 160m + rp240s i rewelacyjny 440c.

Dalej tannoy xt6 + XT mini.

Ale w każdym przypadku musisz mieć suba.

Co jest na + w denonie to kalibracja.

Co na plus z Onkyo to bardziej żywiołowy dźwięk. 

Złotym środkiem może być Yamaha 1080.

Piotr

Dziękuje bardzo za informację. Nie ukrywam że bardzo podoba mi się granie Denona.

Sprzęt kupiony. Dziękuje bardzo za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...