Skocz do zawartości

Pytanie nowicjusza: PM5003+Jamo C405


Raghzar

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Otrzymałem w spadku zestaw Marantz PM-5003+CD5003, spięte z kolumnami JAMO C 405. Obecnie mam ten zestaw spięty jeszcze z telewizorem poprzez JACK-2xRCA. Moje pytanie jest następujące: czy przy takim zestawie warto mi jest inwestować w przetwornik DAC? Naczytałem się wielu pozytywnych opinii na temat podnoszenia jakości brzmienia przez te urządzenia. Im więcej czytam artykułów czy postów chociażby na tym forum tym więcej nasuwa mi się pytań. Zakupienie DAC pozwoliłoby mi dołączyć do obecnego zestawu jeszcze konsole, laptopa pod foobara oraz spiąć telewizor przez optyka. Czy takie rozwiązanie podniosłoby jakość odsłuchu? Jeżeli tak, to prosiłbym o doradzenie jakiś konkretnych urządzeń. Nie mam kompletnie zielonego pojęcia w jaki pułap cenowy musiałbym celować. Czy do mojego zestawu wystarczyłby np. NOSTROMO WOLF 2 edycja poszerzona, czy idąc dalej cenowo zakupić DacMagic Plus, AUDIOLABA M-DAC, a może jakiegoś chińczyka, które też są zachwalane.

Liczę na to, że osoby obeznane w temacie podzielą się swoją wiedzą. A może źle kombinuje i nie opłaca się w ogóle inwestować w taki zestaw tylko myśleć nad złożeniem jakiegoś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Uważam że jest. Ale jeśli ma on ci służyć tylko do podłączenia tv to nie interesował bym w nic drogiego.

Jeśli natomiast dac ma robić coś więcej niż tv. To tak uważam że jest sens dołożenia do tego zestawu.

Piotr

Do tego zestawu mam również CD-Marantza z tej samej serii co wzmacniacz ( CD-5003). Strasznie uderzyła mnie różnica w odsłuchu z płyty porównując to do odsłuchu czegoś za pośrednictwem TV ( czytając różne wątki forum wydaje mi się, połączenie JACK-2xRCA może powodować straszne "spłaszczenie" dźwięku). Jestem w temacie początkujący, czy jeżeli zakupiłbym DACa to przejście na optyka podniesie mi jakość odtwarzanego dźwięku ( DAC wpięty jako preamp i do niego tv, konsola i laptop przez USB pod foobara). Jeżeli tak to w jaki segment DACów powinienem celować? Czy opłaca mi się inwestować w HD-DAC1 od Marantza i odczuję jego walory na sprzęcie jaki posiadam, czy wystarczy DAC w granicach 500-1000zł, albo np celować w coś jeszcze tańszego?

Na koniec pytanie z innej beczki: czy nie lepiej byłoby wymienić mi wzmacniacz na PM6006 z wbudowanym DACiem? Jedynie straciłbym na gnieździe USB i nie podłączyłbym do niego latopa z foobarem. Czy między PM6006 a PM5003 który obecnie posiadam jest znacząca różnica w jakości brzmienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem na marantza i jamo , to raczej niska półka więc nie ma co kupować drogiego dac-a , w okolicach 600zł masz ca dacmagic100 , ew. nostromo. Jeśli planujesz jednak zmianę kolumn , wzmacniacza w przeciągu 2 lat na coś w budżecie 8-10tysi to wtedy można myśleć o lepszym dac-u ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...