Skocz do zawartości

kolumny do 17m2


Arturro

Recommended Posts

Dziękuje wszystkim za propozycję, przejrzałem chyba wszystkie. Najczęściej powtarzały się KEF R300 niestety Piotr nie ma ich u siebie, ale jak poleca to rozumiem, że słuchał ich z Cyrusem. Znalazłem w Warszawie jedną parę ale sprzedawca nie za bardzo chce wypożyczyć - po dłuższej rozmowie powiedział, że jakoś się dogadamy. 

Czy 4000zł za KEF R300 to dobra cena? (powystawowe, podobno w dobrym stanie)

Jeżeli chodzi o odsłuchy to wiem, że najlepszym rozwiązaniem było by wziąć Cyrusa pod pachę i pójść odsłuchać kilka zestawów, ale naprawdę od kliku miesięcy nie znalazłem na to czasu i postanowiłem pójść inną drogą, niestety bardziej ryzykowną. Kefy r300 pojawiły się kilka razy jako propozycje więc jak sądzę jest spora szansa, że mi przypadną do gustu, a jak nie to zwrócę i będę szukał dalej, wśród waszych pozostałych propozycji

Na odsłuchy trzeba się umawiać a ja nie jestem w stanie zaplanować sobie wolnego.. umówiłem już się na dwa odsłuchy i do żadnego nie doszło..

Mam jeszcze jedną prośbę, czy mógłby mi ktoś polecić podstawki do tych Kef r300? Bo nawet na testy nie mam ich na czym postawic..

Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim tematem i pomoc, którą mi oferujecie w mojej sytuacji jest ona nieoceniona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 godzin temu, Tomasz Syta napisał:

Ja dorzucę Klipsch RP-600M oraz okazyjnie Jamo C-103 jeżeli nie przeszkadzają Ci lekko używane to https://allegro.pl/oferta/okazja-para-jamo-c103nowe-czarny-polysk3999-sklep-7925013935 Ewentualnie zapraszam do siebie na kawę do Warszawy jeżeli chcesz sprawdzić Polk Audio S50E. Ja nie mam ich jak dobrze ustawić więc pewnie je odeślę do sklepu, chyba, że Ci się spodobają to oddam je po cenie zakupu. 

Bardzo dziękuję za zaproszenie :) jak bym tylko miał trochę więcej czasu napewno bym skorzystał, niestety mam czas na odsłuchy jedynie wieczorami.

W używanych jedynie przeszkadza mi fakt braku możliwości zwrotu w sytuacji jak by nie zagrały dobrze w moim pokoju.. Pozostałe propozycje sprawdzę jak mi KEFy NIe podejdą

22 godziny temu, keray69 napisał:

Poczytaj sobie o kolumnach BMN

Ciekawe kolumny nie słyszałem o nich wcześniej, dopisze je do listy rezerwowej

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Arturro na początek weź Cyrusa pod pachę, wielki nie jest :) i odwiedź salony żeby na początek przesłuchac kilku/ nastu propozycji w tym budżecie. Dopiero jak spodoba Ci sie połączenie w salonie wypożyczaj do domu, w ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Z naszej oferty koniecznie posłuchaj oprócz wspomnianych wyżej  ELAC Uni-Fi BS U5, nowej serii 600 B&W a mianowicie B&W 606, grają łagodniej niż wcześniejsze serie, z zachowaniem świetnej stereofonii i dużej ilości szczegółów a to co je wyróżnia na tle konkurencji to budowanie trójwymiarowej sceny.

Jak budżet nie jest sztywny można spróbować wyższych serii.  

 

 

Dziękuje za propozycje, budżet nie jest bardzo sztywny tylko czas testy nistety bardzo ograniczony a cierpliwość się kończy ;)

12 godzin temu, S4Home napisał:

W tej cenie znajdziesz kolumny z dobrym zejściem na basie. 

Nie patrz na Herce bo to raczej sztuczne liczby podawane przez producenta.

Z cyrusem polecam kef r300, studio 16 Hz canto grand albo chyba najbardziej basowe z nich monitor audio silver 100.

20 cm bas w podstawkowych to bardzo rzadko spotykany twór. 

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu.

Piotr

Dziękuję za propozycje, czy Cyrus z Kef r 300 przy niskim poziomie głośności zagra pełnym dźwiękiem? Jak mi się Kefy nie spodobają to te Silvery wyglądają bardzo ciekawie tylko pytanie czy nie będa za duże do mojego pokoju.. ale jak rozumiem nie sprawdze to się nie dowiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Arturro napisał:

Bardzo dziękuję za zaproszenie :) jak bym tylko miał trochę więcej czasu napewno bym skorzystał, niestety mam czas na odsłuchy jedynie wieczorami.

 

No u mnie to tylko wieczorami, nie prowadzę sklepu ,w dzień też pracuję. Bierz wzmacniacz pod pachę i wpadaj :) Jeżeli te polk Ci podejdą to 1800 Ci zostanie w kieszeni

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

widziałem, problem w tym, że są w czarnym kolorze tylko a u mnie czarnego żona nie przełknie :) Szkoda trochę za kolor dopłacać ale takie uroki bycia żonatym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MobyDick napisał:

www.rtvmax.pl  są białe w cenie 1799

 

10 minut temu, 1Ender napisał:

Ktoś kiedyś pisał, o ile dobrze pamiętam, że z rtvmax są jakieś problemy z gwarancją. 

Nie kupiłbym w RTV MAX nawet gdyby były po 99 zł. ,ale mam po prostu osobisty uraz po pewnym odsłuchu.

Polecam zapytać kto , jaki punkt jest serwisem KEF-a, tj. z kim RTV MAX ma podpisaną umowę , jaki serwis figuruje na karcie gwarancyjnej produktu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MobyDick napisał:

www.rtvmax.pl  są białe w cenie 1799

hifi24.pl nie piszą nic o kolorystyce oferowanych kolumn. Informacje szczegółowe są na telefon.

Super, rzeczywiście są białe :) dziękuje

Trochę mnie martwią opnie o rtvmax.pl ponieważ mają spory wybór podstawek pod głośniki, ale dziękuję za ostrzeżenie - będę czujny :)

Jutro jestem umówiony na odsłuch KEF R300, udało mi się z dnia na dzień umówić, więc biorę swój wzmacniacz i daca i posłucham jak gra, niestety z rozmowy telefonicznej wynika, że będzie kiepsko z porównaniem ich do innych alternatywnych kolumn ale zobaczę na miejscu. Najważniejsze, że można było się umówić z dnia na dzień. 

Jeżeli kolumny mi się spodobają to będę się targował znając ceny z linków zamieszczonych przez was. NIestety wciąż pozostanie problem podstawek..

dziękuje wam za pomoc, naprawdę dużo mi pomagacie. Jak będę po odsłuchu napewno podzielę się z wami wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arturro napisał:

widziałem, problem w tym, że są w czarnym kolorze tylko a u mnie czarnego żona nie przełknie :) Szkoda trochę za kolor dopłacać ale takie uroki bycia żonatym ;)

Proponuję: 

  • Monitor Audio Silver 2 (naturalny fornir orzech, gwarancja) za 2400 PLN lub w komplecie ze standami B&W za 2900 PLN.
  • Alternatywnie Monitor Silver Audio 1 (naturalny fornir orzech, gwarancja) za 1600 PLN.

Oczywiście w obu przypadkach cena za parę. Koszty transportu do dogadania :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuch Kef r300 z moim Cyrusem one, dac Nostromo wolf 2 i chromecast podłączony do daca optykiem. Niestety pół godziny straciliśmy na podłączanie sprzętu ponieważ był chyba problem z internetem.

Jeżeli chodzi o same wrażenia z odsłuchu to góra i średnica bardzo ładna, wokale barwne i realistyczne, scena taka średnia ale były dosyć wąsko rozstawione tak na oko poniżej dwóch metrów ( u mnie szerzej nie będzie). Bas bardzo zróżnicowany co mi się podobało ale niestety nie schodził tak nisko jak chciałem. Pan w sklepie twierdzi, że te kolumny potrafią basem zagrać zdecydowanie lepiej więc podobno ograniczenie jest gdzieś w moim systemie. Niestety nie miałem już czasu, żeby podłączyć jego klocki do tych kolumn. Mówił również że interkonekty mogą dodać basu, słuchaliśmy na moich quedach (nie wiem jaki model ale raczej z dolnej półki).

Pokój w którym słuchaliśmy to niewiele ponad 20m2, kolumny były od tylnej ściany minimum 1,5m2 i od bocznych trochę więcej.

U mnie w 17m2 pewnie było by trochę więcej basu?

Myślicie że wina słabego basu jest w moim Cyrusie?

4 godziny temu, Marek Mondalski napisał:

Proponuję: 

  • Monitor Audio Silver 2 (naturalny fornir orzech, gwarancja) za 2400 PLN lub w komplecie ze standami B&W za 2900 PLN.
  • Alternatywnie Monitor Silver Audio 1 (naturalny fornir orzech, gwarancja) za 1600 PLN.

Oczywiście w obu przypadkach cena za parę. Koszty transportu do dogadania :) 

Niestety widzę, ze jest z Gdańska wiec ciężko będzie mi odsłuchać Twoich propozycji, które wydaja się zreszta ciekawe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, meHIFI napisał:

Żadnych Dynaudio nie brałeś pod uwagę lub nie słuchałeś? Ja Cyrus One słuchałem z KEFami ale R5 (podłogowe) i było bardzo dobrze.

nikt nie proponował, czytałem trochę o Dynaudio excite x18 ale nie mam doświadczenia i opieram się na doświadczeniu forumowiczów..

Sam już nie wiem czy monitory to dobry pomysł, ale po prostu muszę posłuchać ich w moim pokoju wtedy mam nadzięję wszystko będzie jasne..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz przestrzeni w muzyce, to monitory są dobrym pomysłem. Jeśli chcesz więcej baaaaaasu :) to trzeba większe kolumny. Jeśli chcesz mieć dobry, przestrzenny dźwięk z dobrym i nisko schodzącym basem, to warto pomyśleć o dobrych monitorach i dobrym subwooferze do muzyki. Taki sub nie musi być duży, nawet nie powinien to być sub do kina którego zadaniem jest jakieś dziwne poburkiwanie :) . Wiem ze zaraz odmóżdżeni audiophihile powiedzą że to nie po audiofilsku :) . No bo kiedyś słyszeli jakiś subwoofer grający w kinie domowym jakiegoś znajomego i im się nie podobało ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...