Skocz do zawartości

kolumny do 17m2


Arturro

Recommended Posts

Sam nie wiem.. lubię trochę ocieplony dźwięk, relaksujący, lubie jak bas wybrzmiewa, ale się nie rozlewa.. Myśle, że jeszcze sam dokładnie nie wiem co lubie ponieważ zbyt mało słyszałem. Dzisiejszy odsłuch to było dla mnie całkiem nowe doświadczenie. Pierwszy raz słyszałem taki czysty dźwięk, barwny, bas był bardzo szybki i miał baaardzo dużo kolorów, nigdy nie słyszałem takiego dźwięku, ale jednocześnie brakowało mi tej głębi basu. Mam trochę mieszane uczucia.. Wszędzie piszą, że te KEFy mają basu bardzo dużo, Pan w sklepie mówił, że jestem pierwszy który narzeka na jego brak, ale jednocześnie przyznaje że w moim systemie jest go mniej. Z drugiej strony jak by basu było w sam raz w tym całkiem dużym pokoju odsłuchowym to było by duże ryzyko dudnienia w moich 17m2. W recenzji przeczytałem że facet zatykał porty br bo mu basu było za dużo..  To też nie jest tak, że ja lubie łupanie basem, jak miałem jeszcze starego denona to zawsze słuchałem w trybie direct. Nie lubie sztucznego, podpitego basu, który dominuje na całym paśmie. Subwoofer to chyba dla mnie zbyt dużo :) Podłogówki z tego co czytam zawsze przegrają jakością w danym przedziale cenowym co jest oczywiste i w mojej powierzchni według wielu z was monitory będą optymalne, więc nie pozostaje mi nic innego jak wypróbować je u siebie. Jak nie zagrają u mnie Kefy to wypożyczę Monitor Audio, jak tam mi bas nie przypasuje to będę szukał małych podłogówek..

W miejscu, w którym odsłuchiwałem nie chcą mi wypożyczyć, a po dzisiejszej lekcji nie kupie głośników bez posłuchania ich przynajmniej przez kilka dni u siebie.

Wolałbym kupić tam gdzie słuchałem, ale jak nie dojdę do porozumienia to zamówie przez internet i najwyżej zwrócę. 

Piotr a jak Ty oceniasz bas tych KEfów w połączeniu z Cyrusem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W przypadku subwoofera, zawsze jest możliwość regulacji zakresu częstotliwości które przetwarza. Nie rozumiem czemu wielu ludzi ustawia go zbyt głośno i narzeka że mają za dużo niskiego basu :) , tak jakby nie dało się go ująć do optymalnego poziomu. Z kolumnami tzw 2.0 problem polega na tym że w zależności od rozmiarów pomieszczenia  zmienia się zakres w którym najniższy bas jest przetwarzany głośniej, poradzenie sobie z tym problemem nie jest wtedy zbyt wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miras23 napisał:

W nowych Kefach faktycznie zmieniła się polityka. Dziś, dają mocny bas a czasami to nawet łupią za bardzo. Może spróbuj czegoś z większą kulturą. Myślę tu o B&W 606.

W tych nowych wrzucili "continuum" z droższych serii. Może to jakieś rozwiązanie.

podczas odsłuchu tych KEFów nie doświadczyłem łupania, ani mocnego basu..

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Tyle że połączenie Cyrusa z B&W, nawet nowymi może być ryzykowne, szczególnie gdy brzmienie ma być relaksujące i dość ciepło-basowe. Sam wybór wzmacniacza chyba nie był tu najszczęśliwszy do tego.

 

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Tyle że połączenie Cyrusa z B&W, nawet nowymi może być ryzykowne, szczególnie gdy brzmienie ma być relaksujące i dość ciepło-basowe. Sam wybór wzmacniacza chyba nie był tu najszczęśliwszy do tego.

W jakiejś recenzji pisali, że Pylon Diamond Monitor dobrze się zgrywa z Cyrusem, podczas korespondencji z przedstawicielem Pylona też napisał mi że te monitory potrafią zaskoczyć basem - podobno grają barwnym dźwiękiem, a taki może potrafi być relaksujący ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim akustyka poprawić może niskie tony których będzie więcej.

Dużo daje zróżnicowanie powierzchni i wytłumienie pokoju. Jestem w stanie stwierdzić, że nawet wymagającym użytkownikom starczą średniej wielkości monitoy o ile zestaw się dobierze poprawnie i zadba o akustykę.

Duży wpływ mają o dziwo przewody głośnikowe np grające solidnym pełnym basem testowane prze zemnie VDH The Wind 1.

Jestem zwolennikiem kolumn podstawkowych mają niektóre aspekty bardzo ciężko osiągalne przez podłogowe.

Niestety nie słuchałem Cyrusa ani R300 ale zapewne w dobrej akustyce nieźle mogły by mnie zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arko55 napisał:

Przede wszystkim akustyka poprawić może niskie tony których będzie więcej.

Dużo daje zróżnicowanie powierzchni i wytłumienie pokoju. Jestem w stanie stwierdzić, że nawet wymagającym użytkownikom starczą średniej wielkości monitoy o ile zestaw się dobierze poprawnie i zadba o akustykę.

Duży wpływ mają o dziwo przewody głośnikowe np grające solidnym pełnym basem testowane prze zemnie VDH The Wind 1.

Jestem zwolennikiem kolumn podstawkowych mają niektóre aspekty bardzo ciężko osiągalne przez podłogowe.

Niestety nie słuchałem Cyrusa ani R300 ale zapewne w dobrej akustyce nieźle mogły by mnie zaskoczyć.

Facet w sklepie mówił, że interkonekty mają największy wpływ na bas jeżeli chodzi o kable,  niestety nie miałem już czasu sprawdzić jego kabelka za 1000zł wtedy mógłbym wyrobić sobie własne zdanie :) 

Zastanawiam się czy w moim systemie w którym słucham głównie ze Spotify kable mogą wpłynąć na dźwięk, zapewne jak nie spróbuje to się nie dowiem..

Dziękuję za głos w temacie, utwierdza mnie on w przekonaniu, że musze wypróbować głośniki u siebie w pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekt ma mniejszą wagę do zmiany dźwięku od przewodu głośnikowego.

Jeżeli masz kiepską akustyke, ogólnie nieciekawe warunki do słuchania to zmiana kabli nic nie wniesie.

Jest sporo małych kroków by zwiększyć niskie tony w zestawie. Jakiś czas temu testowałem to u siebie i akustyka można wiele zdziałać bez zmiany sprzętu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem zamawiać Kefy.. pokazałem żonie, a ona.... że biały połysk już nie jest modny 😱

I cały mój plan...

Załamałem się trochę i zaczęło się szukanie kolumn od początku, z nowym podstawowym kryterium wygląd ehh..

Żonie podobają się  Diamondy Monitor naturalny dąb olejowosk

Czy, ktoś z was słyszał jak one grają z Cyrusem? Podobno sa ocieplone z niskim basem i w jednej z recenzji pisali że pasują do siebie te elementy.

Przepraszam, że wywracam cały wątek do góry nogami ale nie sądziłem, że się moda zmieniła..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 1Ender napisał:

Pokaż jej czarne, zawsze modne i pasują do większości wnętrz. Serio.

Np. Powiedz, że będzie pasować pod kolor TV i że ładnie się komponują we wnętrzu. 

Pozdrawiam 

Czarne nie przejdą bo „mamy biala cegiełkę a nie czerwoną”

11 godzin temu, Miras23 napisał:

eh te kobiety. Zawsze w czymś przeszkodzą :) To może zacznij po prostu od wyboru koloru z żoną?  Najlepiej pojedźcie do jakiegoś salonu audio i looknijcie live.

Trudna to sprawa, po długich konsultacjach sprawa wygląda tak, fornir naturalny dąb w wybarwieniu pur jest za żółty, a w wybarwieniu black jest ok. Wiem, że to nie jest forum wystroju wnętrz ale chciałem tylko pokazać poziom skompilowania sytuacji.. Więc chyba zamówię te Pylony Diamond Monitor w tym wybarwieniu - liczę że zagrają dobrze w porównaniu do KEF R300, bo jak nie to chyba łatwiej będzie mi znaleść jakieś kolumny, a później zanieść je do stolarza.. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miras23 napisał:

Co Ty będziesz z tego miał,że się zgodziłes? :) Pylony to dobre głośniki. Robią dobre wrażenie od samego początku. Nie wiele ustępują takim producentom jak B&W czy Focal.Bedzie Pan zadowolony

Napewno ładne głośniki :) liczę ze również, przyjemne granie. Jakby KEFy mi się bardzo spodobały podczas odsłuchu to pewnie bym tak łatwo się nie zgodził, a czegos mi brakowalo chyba oprocz basu troche  ciepla. Podziele się wrażeniami, jak bede mial u siebie Diamondy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miras23 napisał:

Zadowolenie żony najważniejsze. To przepustka na przyszłe zamiany. Bo zapewne nie będzie to Twój pierwszy i ostatni zakup. Zobaczysz Artutto

Napewno nie będzie ostatni, juz sa w planach kolejne :) 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Biały jest nadal modny. Obok czarnego zawsze będzie.

Jeśli audio to nie cały twój świat to dogadają się z połówka i bedziecie dobrze żyć i wspólnie słuchać:) tak lepiej.

Piotr

Audio to nie jest cały mój świat ale nie wyobrażam sobie życia bez audio :)

Rozumiem, że obiektywnie KEFy są lepszymi kolumnami, ale w moim systemie nie dawały pełnej satysfakcji. Trochę, żałuje nie mialem możliwości potestować ich u siebie, zastanawiam się czy ich barwa by mi pasowała przy dluzszym odsłuchu. Jednak jak mi podpasuja Pylony to bez względu na to że są obiektywnie słabsze zostawię je u siebie. Mam nadzieje, ze nie bede mial wątpliwości czy mi sie podobają czy jednak nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...