Skocz do zawartości

kolumny do 17m2


Arturro

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

35 minut temu, MobyDick napisał:

Mam kilka par kolumn z których 2 mają skuteczność powyżej 90 dB ( na prawdę ) i nie widzę związku z przewagą ustawienia potencjometru niżej. Potencjometry zwykle najlepiej działają dalej od początku ścieżek.

a możesz podać nazwę wzm. i kolumn, zobaczymy w czym masz problem. 

17 minut temu, audiowit napisał:

Czyli w pelni analogowego. Tak, miałem.

I jak grało, bo myślę że nie z Chin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Co myślisz mnie nie interesuje ale jak wykreślasz cytaty innych brylując pseudo wiedzą to już świadectwo sam o sobie dajesz. To co napisałem to żart 😎 wiesz co to? Czy wysłać ci link do Wiki ? Pozdro.

MariuszZ,

Chwilowo (?) "dobre" rady użytkownika Adam nie będą się pojawiały na Forum AUDIO.
W skrócie - same parametry nie grają... Bo np. wystarczyłoby w takim razie dać duże pudło i głośniki o sporej średnicy - a to nie jest wystarczające by uzyskać dobre i szybkie niskie tony w kolumnach oraz odpowiednie zgranie tego wszystkiego.

Pozdrawiam
PS. Wątek dotyczy kolumn do 17m^2 i proszę innych użytkowników by wypowiedzi dotyczyły właśnie tego. Kilkanaście wpisów było lekko nie na temat - jako odpowiedź na niektóre teorie 😞

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem Diamondy, szkoda było mi się z nimi rozstawać - polubiłem je. Przy odpowiednim rozstawieniu grały przyjemnie. Jednak po to zalogowałem się na forum, żeby poradzić się bardziej doświadczonych osób ode mnie i zamówiłem KEFy r300. Testuje je około tygodnia. 

Przyznam, że od pierwszych dźwięków spodobały mi się bardzo. Nie wiem czy te KEFY też trzeba wygrzewać, ale jeżeli ma być jeszcze lepiej to super. 

Ciężko mi opoisać różnice pomiędzy Diamondami ale Kefy wydają się conajmniej o klase lepsze. Góra jest czystsza, bardziej przejrzysta. Wokale bardzo ładne takie prawdziwe i naturalne, a bas jest lepszy niż w salonie odsłuchowym. Super, że w zestawie sa zatyczki dwuczęściowe. Jak słucham cicho wieczorem to wujmuje i bas jest obecny, dobrze kontrolowany, szybki i barwny. W dzień jak słucham głośniej wkładam te rurki piankowe, żeby częściowo zatkać br i jest również dobrze. Dźwięk jest naturalny, chyba tak jak lubie. Z przyjemnością siadam do odsłuchów i jestem bardzo wdzięczny osobowom, które poleciły mi posłuchać tych kolumn między innymi inferno i Piotr z s4home. Zapłaciłem nie wiele więcej niż kosztowały Diamondy a mam poczucie, że dźwięk jest znacznie lepszy i być może z potencjałem rozwoju np. poprzez wzmacniacz.

Jeszcze raz dziękuję wam za poświęcenie czasu... ide słuchać muzyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arturro napisał:

Z przyjemnością siadam do odsłuchów 

Arturro to jest najważniejsze a to dobry moment na te KEFy bo są tak jak piszesz naprawdę w dobrej cenie. Fajnie że napisałeś wrażenia, super😁 Moje R900 zaczęły grać gdzieś po miesiącu praktycznie ciągłego słuchania. Muszą się rozruszać i będzie jeszcze lepiej - sam zobaczysz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Inferno napisał:

Arturro to jest najważniejsze a to dobry moment na te KEFy bo są tak jak piszesz naprawdę w dobrej cenie. Fajnie że napisałeś wrażenia, super😁 Moje R900 zaczęły grać gdzieś po miesiącu praktycznie ciągłego słuchania. Muszą się rozruszać i będzie jeszcze lepiej - sam zobaczysz 😉

 

24 minuty temu, Inferno napisał:

Arturro to jest najważniejsze a to dobry moment na te KEFy bo są tak jak piszesz naprawdę w dobrej cenie. Fajnie że napisałeś wrażenia, super😁 Moje R900 zaczęły grać gdzieś po miesiącu praktycznie ciągłego słuchania. Muszą się rozruszać i będzie jeszcze lepiej - sam zobaczysz 😉

Jeżeli beda grac jeszcze lepiej to juz nie mogę sie doczekac :)

a jakich zmian mogę sie spodziewac?

14 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Też mam R300 polecone przez Piotra z s4home (zakupione 09.2018). Mam podobne odczucia, świetne monitory. Eksperymentuję sobie jeszcze z okablowaniem, Kefy wyraźnie reagują na zmiany kabelków.

U mnie chyba największe rezerwy są w akustyce, ale obecne ustawienie jest chyba optymalne..

jezeli chodzi o kabelki to jakie testujesz? Głośnikowe ? Możesz sie podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neoeinz napisał:

No ja podobnie szukam czegos tylko ze do 16m2, więc podobnie. W środę koncze odsluchy diamondow monitorow,  i na razie sa nr 1 z tego co sluchalem,  ale zaciekawily mnie te kef,  gdzie je dostałeś do odsluchow?  I jak cenowo?  Możesz pw podac :)

Niestety nigdzie nie dostałem ich do odsłuchów więc po prostu zamówiłem przez internet z ustawową możliwością zwrotu, cena padła w tym wątku jest to 3598zł za parę, czyli niecałe 500zł więcej od Diamondów. Zamówiłem jednak w kolorze białym w Nautilisusie chyba ostatnie sztuki, mieli jeszcze jedne czarne. Polecam porównać te Kefy z Diamondami

1 godzinę temu, Janusz Duryn napisał:

U mnie rezerwy też są w akustyce, ale niestety nie mogę ich na razie ustawić inaczej. Mam na dłuższej ścianie, o ile od bocznych ścian bezpiecznie, to od tylnej tylko 20 cm od tyłu kolumny licząc. Nie mam potrzeby używać piankowych zatyczek. Co do kabelków, mam sporo IC z toru słuchawkowego, wykorzystuję je również w stereo. Tu optymalnym kabelkiem dla mnie jest Johnys Gold Reference (cena \jakość). Mało znany IC bo to głównie na MP3Store rekomendowany i tam najwięcej info o nim znajdziesz.

https://forum.mp3store.pl/topic/121417-złoto-dla-polski-audeos-gold-reference/ 

https://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/15/zloto-dla-polski-audeos-gold-reference/

https://forum.mp3store.pl/topic/141821-johnys-gold-reference/

Głośnikowe przetestowałem miedzy innymi; Tellurium Q Blue, Kimber 4pr, AUDIOQUEST FLX-SLIP 14/4 i jakiegoś starego Ultralinka.  

Tellurium Q Blue ogólnie nieźle, wyrównany balans tonalny, bez wyostrzeń niezła barwa i przestrzeń.     

             Kimber 4pr, tonalnie najbardziej mi pasował, bas na plus, ale dźwięk przyklejony do głośników, mało przestrzeni i powietrza.                                                                     AUDIOQUEST FLX-SLIP 14/4, ten na razie wygrywa u mnie. Dźwięk odrywa się od kolumn, jest duża napowietrzona scena, sporo szczegółów i smaczków. Szybki zwinny bas, chociaż chciało by się go więcej. Wysokich i średnicy najwięcej z całej stawki, mogą w niektórym repertuarze robić się nieprzyjemne.

Dziękuje,

Jak będę miał czas to również potestuje kabelki, jestem ciekawy czy dostrzegę zmiany w dźwięku. 

9 minut temu, jarrro napisał:

Kefy r300 potrzebują wygrzania. Bas na początku taki kartonowy, potem będzie coraz lepiej.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

super to dla mnie bardzo dobra wiadomość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Arturro napisał:

Niestety nigdzie nie dostałem ich do odsłuchów więc po prostu zamówiłem przez internet z ustawową możliwością zwrotu, cena padła w tym wątku jest to 3598zł za parę, czyli niecałe 500zł więcej od Diamondów. Zamówiłem jednak w kolorze białym w Nautilisusie chyba ostatnie sztuki, mieli jeszcze jedne czarne. Polecam porównać te Kefy z Diamondami

zrobie chyba tak samo,  akurat oddam pylony i bedzie na kefy... Choc faktycznie diamondy graly dosc poprawnie nie moge sie doczepić i mam dylemat. Nawet przy cichym słuchaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neoeinz napisał:

Hehe maja zastąpić podlogowe i w zasadzie stac na komodzie,  mysle ze 20cm do 30 max co mogę im zapewnic

Jezeli masz możliwość to proponuje sprawdzić Mission QX2. Nowe można mieć za 1850pln - do cichego słuchania rewelacja (mam w sypialni 🙂)

A jezeli chodzi o wygrzewanie KEF ów to nie wiem czym to jest spowodowane że tak długo „dochodzą do siebie” może to materiał z jakiego są zrobione zawieszenia? Nie mam pojęcia ale u kolegi tutaj z forum no i u mnie to trwało naprawdę długo. I kabelkologię wstrzymałem właśnie przez długie wygrzewanie - teraz zacznę kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2019 o 22:21, Arturro napisał:

Z przyjemnością siadam do odsłuchów i jestem bardzo wdzięczny osobowom, które poleciły mi posłuchać tych kolumn między innymi inferno i Piotr z s4home.

Do usług :)

21 godzin temu, Janusz Duryn napisał:

Też mam R300 polecone przez Piotra z s4home (zakupione 09.2018). Mam podobne odczucia, świetne monitory. Eksperymentuję sobie jeszcze z okablowaniem, Kefy wyraźnie reagują na zmiany kabelków.

:)

Cieszę się chłopaki że mogłem Wam pomóc :) Co do kabelków Sprawdź Chord Clearway. Jeśli nie przeszkadza Ci sztywność to jest to optymalny i nie specjalnie drogi kabel do nich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...