Skocz do zawartości

Luxman lv-113 dobór kolumn


Łukasz Bandrowski

Recommended Posts

Witam jestem od pewnego czasu posiadaczem tytułowego wzmacniacza i chciałbym zakupić podstawkowe kolumny które  się z nim zgraja

Pomieszczenie w ktorym ma stac sprzet ma ok 16 m i bedzie stal na komodach o szerokosci 250 cm 

Slucham roznego rodzaju muzyki  oprócz  elektronicznej

Chcialbym zeby instrumenty grały w miare naturalnie mój budżet wynosi 600 zł  za pomoc w doborze z góry uprzejmie  dziękuję 

Pozdrawiam Łukasz

Edytowano przez Łukasz Bandrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry witam z miłą chęcią 

Ale

Niestety nie mam miejsca wiec nie moge sobie powolic na podlogowki 

Gdzies kiedys przeczytalem ze dobrze sie to zgrywa z acoustc energy i z   dynaudio z tym ze te drugie to juz poza limitem budżetu może  ma ktoś z sznownych państwa doświadczenie ,miał styczność z tym wzmacniaczem i posiada wiedzę w tym akurat temacie 

2 godziny temu, 1Ender napisał:

A małe podłogówki da się wstawić? Półka to nie szczególnie dobre miejsce dla kolumn. Najlepiej na standach. 

Pozdrawiam 

A odnośnie tych małych podłogówek co konkretnego ma pan na myśli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu nie pany! Do każdego z obecnych zwracamy się per Ty. Można używać zwrotów Koleżanko, Kolego. 

Znam ten wzmacniacz, co prawda go nie słuchałem, ale mam mocniejszego "brata" LV-117. Z opisów kolegów wynika, że brzmienie jest prawie identyczne. 

Tak więc spróbuj konstrukcji Phonara. Dla mnie świetnie się uzupełniają. 

Co do monitorów tej firmy nie miałem okazji słuchać. Samo moje miejsce odsłuchowe ma około 17-18 m2. Pokój jest trochę większy. Kolumny mam dość blisko do miejsca odsłuchu. Więc jak masz miejsce na poprawne ustawienie kolumn podłogowych to bym zaryzykował. 

Czytałeś coś o akustyce? Jak nie poniżej link. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Edycja 

I zapomniałem zapytać, 

1. Jakiej konkretnie muzyki słuchasz?

2. Jaka jest reszta sprzętów audio, wymień wszystko łącznie z przewodami. 

3. Jaki dźwięk lubisz i co chciałbyś zmienić? Tzn. Co Ci się podobało w obecnej konfiguracji, a co nie. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...