Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo 8250


mcc64@wp.pl

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)

Zakupiłem na Amazonie Onkyo TX-8250. Jako, że jest w drodze do mnie to czas się przymierzyć do dobrania do niego kolumn.

I mam do Was prośbę o pomoc w dobraniu odpowiednich.

Trochę info z mojej strony. Pomieszczenie ok 27m2 (salon z aneksem kuchennym szerokości ok 3,5m w mniej więcej w takiej odległości będę siedział od kolumn).  Muzyka jakiej słucham najczęściej to całe spektrum rocka (zwykle ACDC, Black Sabbath, Led Zeppelin, Queen etc - mniej więcej te klimaty). Poza tym pojawia się dużo innej muzyki ale raczej nie pojawiają się u mnie za bardzo elementy typowego jazzu, bluesa czy muzyki klasycznej. Chyba powinienem jeszcze zaznaczyć, że lubię bass. Budżet jaki zakładam to ok 2,5 tys ale nie jest on sztywny więc mogę zapłacić trochę więcej (lub mniej :) ).  Pomieszczenie jest dosyć małe więc bass reflex wolałbym mieć z przodu. 

Myślałem np o Dali Zensor 7 - można je znaleźć w komplecie za 3tys tylko pytanie czy warto?

Zastanawia mnie też czy w takim budżecie lepiej szukać dwu czy trójdrożnych kolumn?

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, Dali Zensor 7 będzie dobrą opcją. Natomiast sugerowałbym koniecznie posłuchać także polskiej konstrukcji Pylon Audio Sapphire 25 oraz Dynavoice DF-6. Dali będzie spokojne, ciepłe. Pylon zagra trochę bardziej swobodnie, szybciej. Dynavoice oferuje świetny, nisko schodzący bas oraz wysokiej klasy górę pasma.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Z Waszych propozycji tylko Dynavoice DF-6 ma bass reflex z przodu ale one przekraczają mój budżet (chociaż wyglądają bardzo fajnie). Przy kolumnach które wymieliliście jaką zalecacie odległość od ściany w przypadku bassreflex z tyłu?

I powrócę jeszcze do pytania czy od zensorów nie będzie lepsza konstrukcja trójdrożna w podobnym budżecie?

Pozdrawiam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze skonstruowane i zbudowane kolumny trójdrożne są zazwyczaj znacznie droższe, w danym budzecie zdecydowanie warto skupić się na konstrukcjach dwu lub dwu i pół droznych.

W przypadku tylnego bas-refleks należy odstawić kolumny od ściany o minimum 30cm.

Co do cen, to pisz proszę na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

Postawienie kolumn i bliskość ściany nie jest uzależniona w ogole od bas reflexu. Albo inaczej. Od całej konstrukcji kolumny. A nie tylko od nas reflexu 

Idąc tym tropem Polk audio seria rti ma bas reflex z tyłu po to aby od razu zastosowano tam seryjna ściankę. Oddalona o ile ? 5 cm?

Dolny bas reflex czy to w tannoy czy canton chrono? Oddalony jest od cokołu o 5 cm. Aby prawidłowo zadbać o wywiew powietrza przyjmuje się że odległość powinna wynosić średnicy otworu. A kolumna z tylnym bas reflexem może zagrać lepiej przy bliskości ściany niż ta z przednim.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam, mam zamiar kupić Onkyo tx-8250 i do tego chyba najlepiej jakieś monitory, pokój około 20m2, co polecicie do tego zestawu, muzyka soft rock, alternatywna, chille out, elektronika. Myślałem o Dali Zensor 3 , Monitor Audio Bronze 2 i ostatnio bardzo mi się spodobały (wizualnie) quadral argentum 530, dodam jeszcze że na wszystko 3-3.2K PLN. Niestety nie mam możliwości odsłuchania ich i chciałbym się poradzić kogoś kto miał z nimi do czynienia. 
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...