Skocz do zawartości

Zestaw KD do salonu 35mkw


Kaoma

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

moją przygodę z kinem domowym zacząłem od zestawu amplituner i DVD Harman Kardon z zestawem głośników HKTS i subwooferem Earthqyake (taki dostałem jak oddałem subwoofer Harmana Kardona na gwarancję) i taki mi już został. Sprzęt grał super w pokoju z aneksem kuchennym 18mkw. Często słuchaliśmy koncertów na DVD z żoną, ale po urodzeniu dziecka wszystko się zatrzymało. Więc, ponieważ zestaw jeszcze był wart niezłe pieniądze, sprzedałem. Od tamtej pory, żona suszy mi głowę, że miała taki super zestaw a teraz ma soundbar Samsunga, na którym nie ma już przyjemności z muzyki, koncertów, a mamy ich z 70, większość w DTS. 

 

We wrześniu przenosimy się do nowego lokum i tam chciałbym złożyć przyzwoity sprzęt. Na tę chwilę, zanim wybiorę się gdzieś na odsłuch, chcę się choć trochę nakierunkować. Na sprzęcie będą leciały koncerty, filmy i pewnie TIDAL, w tej kolejności. Słuchamy muzyki od U2, Red Hot Chilli Peppers, Depeche Mode, polski rock, ale mamy też córkę, która pewnie będzie puszczać jakiś dance. Salon z aneksem będzie miał 35mkw. Sporo tematów na tym forum już przeczytałem, ukierunkowaniem się na Onkyo TX-NR686, i do tego... no właśnie. Magnat Shadow 209 5.0, ale chyba by mi zależało, żeby bass-reflex był na przodzie kolumny, żeby mogła stać bliżej ściany. Do tego subwoofer Klipsch R-110SW lub R-112SW, też ma rurę z przodu. 

 

Co byście polecili do moich warunków? Kolor wiem ze nie ważny ale czarny, piano black np.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Onkyo TX-NR686 to dobry wybór, jeśli dużo słuchacie muzyki i koncertów, warto także spojrzeć na Marantz SR5013. Co do kolumn, to oczywiście mogą być Magnat Shadow, chociaż moim zdaniem za niewiele większe kwoty możemy postawić np. Heco Aurora 700 w konfiguracji 5.0 lub Pylon Audio Sapphire 25 Set. Tylny bas-refleks wymaga 20-30 cm odstawienia od ściany, dlatego mam nadzieję, że nie będzie to problem.

Jeśli subwoofer będziecie wykorzystywali przede wszystkim do kina, Klipsch jest dobrym wyborem. Spójrz jeszcze na najnowszą serię SPL, są trochę szybsze i dokładniejsze co jest zaletą przy muzyce i koncertach. Z mojej strony natomiast zasugerowałbym subwoofer SVS i REL. To dwie firmy specjalizujące się w produkcj8 subwooferow.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

O dziwo onkyo wraz kolumnami magnat shadow 207 to tani a nie zwykle dobry zestaw. Jest pełen dynamiki, mocnego zejścia a przy tym mocy. 

Oprócz tych kolumn jeśli możesz dołożyć to polecam set oparty o heco ,700.

Co do subwoofera to nie idź w klipsche. Ostatnio są to dość drogie suby. Chyba że ze starszej linii r112 se to tak.

W przeciwnym razie polecam dwa modele shadow sub lub jeden aurora 30a.

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A co mamy do wyboru z przednim bass-reflex? Początkowo czytałem o Jamo 809 ale już wiem, że to zły trop, choć w jakimś teście same superlatywy wyczytałem, widzę że Focal ma takie kolumny, Monitor Audio też. Wizualnie podobają mi się Audiovector QR z tym kosmicznym tweeterem. Może coś w tym kierunku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kaoma napisał:

Dzięki za odpowiedź. A co mamy do wyboru z przednim bass-reflex? Początkowo czytałem o Jamo 809 ale już wiem, że to zły trop, choć w jakimś teście same superlatywy wyczytałem, widzę że Focal ma takie kolumny, Monitor Audio też. Wizualnie podobają mi się Audiovector QR z tym kosmicznym tweeterem. Może coś w tym kierunku? 

Tak naprawdę wszystkie wymienione przez Ciebie konstrukcje są godne zainteresowania. W przypadku Audiovector QR ten „kosmiczny” tweeter to świetna wstęga. Wpadnij do nas na odsłuchy, mamy wszystkie powyższe zestawy, możesz sobie w komfortowych warunkach porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej to masz zapewne do nas, w Wrocławiu nasz salon mieści się przy ul. Legnickiej 46. Co prawda, nie posłuchasz u nas Onkyo i kolumn zaproponowanych przez kolegów, nie mniej jednak możesz przesłuchać to co konkurencja ma do zaoferowania. Odsłuch nic nie kosztuje, a może okazać się, że coś z naszej oferty przypadnie Ci bardziej do gustu.

Z gotowych setów na pewno warto zwrócić uwagę na RX-V685 + INDIANA LINE TESI 561 + TESI 241 + TESI 761, Yamaha + Indiana to bardzo dobre połączenie pod względem dopasowania dźwiękowego, kolumny są świetnie wykonane jak na swój budżet. Jeśli 561 okażą sią trochę za małe,  możemy podmienić je na większy model Tesi 661. Jako alternatywe posłuchałbym Missionów z serii LX. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzał będę, jak już się choć trochę nakierunkuję, a im więcej czytam tym większy mętlik. Jeszcze mam trochę czasu, wrzesień odbiór domu, październik zakupy, a okazuje się, że do każdego z Was mam po drodze. Amplituner mam już nadzieję wybrany, kolumny niestety oprócz dźwięku, muszą też być zaakceptowane przez żonę, tym bardziej sprawa jest trudna - wygląd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...