Skocz do zawartości

Zestaw 2.1


Endriu79

Recommended Posts

Witam wszystkich,

proszę o pomoc, w nowym mieszkaniu będę miał pokój o małych wymiarach około 3,4 m x3,2m dodatkowo ustawienie sprzętu nie będzie idealne ponieważ musi wam też wejść biurko. Interesuje mnie soundbar myślałem o półce typu yamaha 2700 lub zestaw wzmacniacz+kolumny+sub (np. rel t5). Subwofer musi być ponieważ zastosowanie to filmy/gry/muzyka i bez niego na odsłuchu w filmie było słaboo niezależnie od kolumn. Byłem w sklepie HiFi na odsłuchu i ogólnie soundbar brzmiał dla mnie gorzej niż zestaw 2.1 nie tylko w muzyce ale również w kinie.

Ze względu na mały metraż mam pytanie co się lepiej sprawdzi w takich warunkach? Nie ukrywam , że chciałbym wzmacniacz+2.1 ale  mam obawy, że pokój za mały i może być problem z basem czy dudniem itp (na podstawie wyczytanych na forum i internecie tematów) - może niesłuszne? Jeszcze się nie przeprowadziłem obecnie mam soundbar z subwoferem (niska półka) i stoi między szafką rtv,a komodą i jest ok ale w nowym lokum chciałbym dźwięk z wyższej półki:)

Poniżej plan narysowany w Paint:

rzut pokoju.jpg

Edytowano przez Endriu79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszą opcją będzie zbudowanie systemu 2.1 na bazie nowoczesnego wzmacniacza, który będzie wyposażony w przetwornik, dwóch monitorów dobrze pracujących jako monitory bliskiego pola oraz subwoofer.

Moja propozycja to Audiolab M-one lub NuPrime IDA-8 połączone z kolumnami Kef Q150 oraz subwoofer REL T/5I.

To zestaw, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, czyli uważacie, że mimo, że metraż mały to da radę postawić tam 2.1 i sprzęt zagra dobrze w niewielkim pokoju?.

A co do propozycji - Cyrus raczej by odpadł bo zapomniałem dopisać , że mój wymóg to chociaż 1szt wejścia optycznego. Co do kolumn czy te KEFy lub Tannoy xt6 poradzą sobie jak będą ustawione jakieś max 10cm od ściany na rantach półki RTV? (nie ma tutaj miejsca na duże manewry niestety)

Edytowano przez Endriu79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się zamykać na inne wzmacniacze. Wystarczy dokupić dac. Np. Nostromo, polski producent i robi na prawdę dobre przetworniki. Znalazłem używany, wersję premium, jeszcze prawie rok gwarancji. Cena nowego to 320 zł. Ten z aukcji 230 zł. 

https://allegro.pl/oferta/dac-nostromo-ux1-wersja-premium-7913426419

PS. Możesz kupić od producenta bezpośrednio nowy, wtedy przysługuje Ci 14 dni na zwrot od daty zakupu. W tym czasie testujesz w domu. A jak się podoba zostawiasz. 

Link do Nostromo http://nostromo.audio/pl/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli mają być blisko ściany to nawet lepiej tannoy. Zwiększysz w nich bas. 

Suby rela z linii T pracują w klasie AB. Da się je tak ustawić że nie będziesz wiedział że gra sub. A pomieszczenie będzie wypełnione pełnym pasmem dźwięku.

Piotr

Ok dzięki, a co myślisz o ich połączeniu z np. cambridge audio lub arkam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2019 o 07:14, S4Home napisał:

Który Cambridge który arcam?

:)

e przypadku nowych Cambridge jest ok. No może topaz które są dobrymi wzmakami ale za słabymi klasowo do tych kolumn. Arcamy grają deczko ciekawiej. Ale to zależy od modelu.

Piotr

Np.Seria CXA wyglada na niezle wyposazona.

Najbardziej martwi mnie kwestia kolumn w pokoju - obie troche inaczej ustawione - prawa blizej prawej sciany/rogu, a lewa troche wiecej prz,estrzeni bedzie miala z tego co czytalem na tym forum moze to byc problem? Moze jednak soundbar bezpieczniejszy do takich warunkow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...