Skocz do zawartości

Wybór zestawu 5.1 do salonu z AK - 32m


teytey

Recommended Posts

Witam eskpertów z forum, 

Od dawna śledzę różne wątki w tym dziale w poszukiwaniu inspiracji do zestawu KD do nowego mieszkania. Z moich obserawacji wynika jednak, że każdy przypadek jest dość specyficzny, stąd zakładam osobny wątek. 

Budżet jakim dysponuję to ok 5-5.5k PLN, preferowałbym sprzęt nowy, ale używany też wchodzi w grę w zależności od stanu itd. 

Pokój to salon z aneksem kuchennym o sumarycznej powierzchni około 32m, przy czym salon to ok 25m. 

Dodatkowe info:

  1. Pod ekranem projektora jest szafka wysoka na 45cm, na niej będą się znajdować przednie kolumny - stąd raczej odpadają niestety podłogówki. (druga połówka, nie ma dyskusji)
  2. Ze względu na to, że na przeciw ekranu jest okno narożne, nie ma możliwości powieszenia monitorów z tyłu - jestem chyba skazany na podstawki (lub może warto wtedy postawić z tyłu podłogówki?)
  3. Zastosowanie powiedziałbym 60% kino, 40% muzyka o dość szerokim spektrum (od Milesa Davisa, przez rock 70's-80's, do współczesnej muzy elektronicznej).
  4. Odległość od przednich kolumn do tylnich to będzie ok 4 metrów 
  5. Mieszkanie w nowym budownictwie, więc raczej za głośno słuchać nie będziemy ;)

Na razie typuję amplitunery i na liście mam:

  1. Onkyo TX-NR686

  2. Yamaha RX-V485

  3. Denon AVRX2500H

Natomiast jestem w zupełnej kropce jeśli chodzi o kolumny do tego. Większość z polecanych zestawów tutaj niestety zawiera podłogówki, które nie bardzo wchodzą w grę (przynajmniej na front).  

Wszelkie porady i sugestie będą zbawienne  :)

Pozdrawiam,
Jurek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli możemy trochę powiększyć budżet, moja propozycja to amplituner Denon AVR-X2500H w połączeniu z kolumnami Heco Aurora 300 Set 5.1 lub zbudowanie zestawu na Polk Audio Signature (na przód S20E, jako efektowe S15E). To zestawy, które bez problemu nagłośnią Twój salon i dobrze sprawdzą się tak w muzyce, jak i kinie domowym.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 485 zdecydowanie tu nie pasuje. Pozostałe amplitunery są po prostu lepsze.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zbudował system oparty o kolumny podstawkowe a te tylne dał na standach.

Polk to jedna z opcji. Kolejne to monitor audio bronze 2/FX, magnat quantum 723. W każdym secie nie zapominaj o subie. To jeden z ważniejszych elementów systemu kinowego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - spojrzę na proponowane przez Was głośniki i spróbuję gdzieś tu lokalnie w Warszawie ogarnąć odsłuch, żeby móc porównać. 

Pytanie jeszcze odnośnie tych monitorów na tył - ceny sensownych standów są na takim poziomie, że chyba równa się to cenowo z podłogówką (podstawkowa + stand), a rodzi się dodatkowa komplikacja w postaci dobierania standu (druga połówka, względy estetyczne i takie tam ;) ). Czy to w jakimś stopniu przeszkadza, że z tyłu byłyby podłogówki? Czy tylko raczej kwestia tego, że nie wykorzystam ich potencjału? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teytey w Warszawie mamy 3 salony, Naruszewicza, Nowogrodzka i Andersa. W każdym z nich możesz na spokojnie przesłuchać kilku konfiguracji. 

Zwróć uwagę na zestaw oparty o Yamahę ale odpowiednią jakościowo do konkurentów- RX-V685 a mianowicie

RX-V685 + Indiana line Tesi 261 + Tesi 241 + Tesi 761, żywiołowa i dynamiczna Yamaha wraz z łagodnymi i muzykalnymi Indianami tworzą bardzo zgrany duet, kolumny są świetnie wykonane jak na swój budżet i dodatkowo  fronty maja br z przodu co w Twoim przypadku jest dość istotne (chyba, że możesz odstawić mebel na kilkadziesiąt cm). 

jako alternatywę przełuchałbym Missionów z serii LX. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ciekawy sub ale nie jestem jego fanem. 

Duży skok membrany, ma moc ale barwa nie moja. W tej cenie już wchodzisz w ts2.10 to już na prawdę dużo ciekawiej

Piotr

 

Ok. Dziękuje bardzo za informację. Chyba będę musiał posłuchać jak gra

a co myślicie o velodyne eq max 10? zależy mi głównie na kinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.03.2019 o 16:20, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@teytey w Warszawie mamy 3 salony, Naruszewicza, Nowogrodzka i Andersa. W każdym z nich możesz na spokojnie przesłuchać kilku konfiguracji. 

Zwróć uwagę na zestaw oparty o Yamahę ale odpowiednią jakościowo do konkurentów- RX-V685 a mianowicie

RX-V685 + Indiana line Tesi 261 + Tesi 241 + Tesi 761, żywiołowa i dynamiczna Yamaha wraz z łagodnymi i muzykalnymi Indianami tworzą bardzo zgrany duet, kolumny są świetnie wykonane jak na swój budżet i dodatkowo  fronty maja br z przodu co w Twoim przypadku jest dość istotne (chyba, że możesz odstawić mebel na kilkadziesiąt cm). 

jako alternatywę przełuchałbym Missionów z serii LX. 

 

Udało mi się przesłuchać zestaw RX-V685 z Indiana Line Tesi 261+241+761 z subem Yamahy (nie pamiętam dokładnie który model). 

Do tego zestaw na Onkyo TX-NR686 u kolegi, w weekend jeszcze planuję Denona.

I w sumie to stwierdzę, że ja to chyba z tych głuchych jestem albo przerwa pomiędzy odsłuchaniami jest za długa, bo większych różnic nie udało mi się dostrzec (dosłyszeć?) :). 

 

Tak więc finalnie chyba zdecyduje cena + walory wizualne kolumn (narzeczona musi zaakceptować). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po odsłuchu Denona to stanęło na wyborze pomiędzy: 

  1. Denon + zestaw na Polk Signature (tutaj pytanie pomocnicze - czym różnią się kolumny z Serii Signature od Signature E - np. S20E vs S20?)
  2. Yamaha V685 na Indiana Line Tesi

Został tylko dobór subwoofera - i tutaj niestety kolejny dylemat. Tam gdzie narzeczona się zgodziła na umieszczenie pudła subwoofera, po zmierzeniu wyszło że jest za mało przestrzeni (konkretnie nic sensownego nie zmieści się na wysokość). Po pobieżnym przejrzeniu dostępnych modeli jedyne co da się tam wcisnąć to chyba Yamaha YST-FSW050.

I teraz pytanie - ma to jakiś sens czy lepiej nazwijmy to "ponegocjować" z narzeczoną nad innym miejscem dla suba? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signature E to nowsza seria, poprawiono parę elementów, teoretycznie mają grać lepiej, czyściej,ja mam starszą serie, a czy jest duża różnica w dźwięku między nimi to nie wiem,tu zapewne branża powinna odpowiedzieć na to pytanie. 

W stosunku do pierwotnej serii Signature zmianom poddano:

przetworniki liniowe wymieniono na lepiej działające

zmieniono topologię

ulepszono komponenty zwrotnicy

zmodernizowaną scenę dźwiękową

lepiej dostrojono bas

dodatkowo usztywniono obudowy. 

Jeżeli chodzi o subwoofer to bym negocjował z narzeczoną w końcu wydajecie na to pieniądze i niech ten sub spełnia swoją rolę,to jak kupić lodówkę, wiecznie mieć w niej drzwi otwarte i później, czemu nie chłodzi.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jednak denon z Polk audio to lepszy zestaw. A co do Yamahy to moim zdaniem celuj w inne suby. Nie są źle. Ale też nie specjalnie tanie. Więc jest w czym wybierać.

Piotr

Pytanie tylko czy są inne niskie suby poza tą konkretną Yamahą, które grają jakoś sensownie? 

 

Jak nie, to pozostaje negocjacja przestrzeni w salonie na subwoofer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak... tu już nawet nie chodzi o to, jaki sub wybrałeś, ale gdzie go chcesz umieścić.

Już sam fakt, że wspominasz o jakimś "wciskaniu go w kąt" (gdzie się nie mieści) świadczy o tym, że nie będzie dobrze. Sub potrzebuje przestrzeni, musi mieć czym oddychać, jaki by nie był. 

Może doprecyzuj kolego, gdzie dokładnie chcieliście go umieścić - wtedy będzie łatwiej się odnieść, ale już po tych szczątkowych informacjach, mi osobiście zapaliła się czerwona lampka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...