Skocz do zawartości

Amplituner YAMAHA TIDAL HiFi + Wzmacniacz, za pomocą Pre-out?


piotrex89

Recommended Posts

Użytkownicy

 0

staż: 8 miesięcy i 25 dni

19 odpowiedzi

Zgłoś

 

Napisano 1 godzinę temu

Witam, mam taki temat:

AMPLITUNER YAMAHA RX-A1030

Glosniki Dali concept 8 przód

Dali tył i centralny

SUB Tonsil aktiv

Jako kino jest ok.

 

Amplituner ma preout, sytuacja wygląda tak, słucham bezpośrednio poprzez amplituner TIDAL'a, czy jest sens coś pod ten amplituner podłączać, by mnie lepszą jakość dźwięku, nie wiem końcówka mocy, wzmacniacz itp? nie znam się na tym, interesuje mnie by tak jak dotąd odpalam z telefonu tidal, który jest bezpośrednio na moim apli, i utwory słysze z głośników, damy rade tam coś dołożyć by było lepiej? Czy trzeba zapomnieć(nie chce podpinać odtwarzaczy dodatkowych i słuchać z płyt, tylko tidal. Pozdrawiam.

 

 

Dodam tylko, że w amplitunerze mam coś takiego jak ZONE 2 nieużywaną z racji, że korzystam z ZONE 1 obecnie, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie bo ostatnio dużo o tym czytam i coś mi się obiło o uszy, że mozna coś z tym ZONE 2 podziałać i tam jakoś wzmacniacz skojarzyć z amplitunerem

jeszcze jedno pytanie, co prawda zapewne dla większości z Was głupie, jednak dla mnie niekoniecznie prawda to, że przy zakupie taniego bluray'a, będe miał znacznie lepszy odbiór filmów niż za pomocą wejścia z usb TV samsunga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 15:30, piotrex89 napisał:

damy rade tam coś dołożyć by było lepiej?

Możesz dorzucić końcówkę mocy / jak źródłem będzie amp.KD . to zakup wzmacniacza mija się z celem/ , będzie lepiej przy odtwarzaniu muzyki oraz także w filmach, bo odciążasz słabe końcówki amplitunera KD. Ja tak zaczynałem podpinając do RX-A3030 kolejne końcówki / obecnie oddzielna na efektowe i druga na fronty/ ,ale do stereo i tak zbudowałem odrębny system , bo zawsze słabym ogniwem pozostanie przedwzmacniacz amplitunera. To urządzenie służy do odtwarzania dźwięku wielokanałowego, a stereo jest tylko dodatkiem tak jak wbudowany pre phono , więc nie ma co oczekiwać cudów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszukałem się takiego tematu:

https://www.audiostereo.pl/topic/127717-końcówka-mocy-czy-wzmacniacz/

"Roksan Kandy i Audiolab 8000s/8200a mają fajną opcję podłączania kd, gdzie stereo "leci" wyłącznie ze wzmaka, a tylko w filmach dźwięk idzie z ampli do wzmaka na frontach, a kd napędza pozostałe kolumny. Roksan pod Paradigm lepszy, tylko sprawdź czy w tym ampli masz wyjście "front pre-out" (lub podobnie zwane). Atoll też ok.

Masz wtedy taką przewagę, że masz w kd jakość kd + wzmak a w stereo jakość wzmaka jeśli podłączysz do niego CD. Gdybyś wybrał końcówkę musiałbyś używać kd jako pre....które jest słabe. Czyli jw. wzmak."

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 15:30, piotrex89 napisał:

(nie chce podpinać odtwarzaczy dodatkowych i słuchać z płyt, tylko tidal.

Napisałem o końcówce biorąc pod uwagę Twój powyższy tekst.

Jeżeli myślisz o rozbudowie systemu o stereo to oczywiście wzmacniacz. Tak jak pisał S4Home , kalibrujesz przy volume wzmacniacza na  godz.12 , trzeba tylko pamiętać o cofnięciu gałki gdy przełączasz na stereo. Jakie źródła stereo chcesz podpiąć pod wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Napisałem o końcówce biorąc pod uwagę Twój powyższy tekst.

Jeżeli myślisz o rozbudowie systemu o stereo to oczywiście wzmacniacz. Tak jak pisał S4Home , kalibrujesz przy volume wzmacniacza na  godz.12 , trzeba tylko pamiętać o cofnięciu gałki gdy przełączasz na stereo. Jakie źródła stereo chcesz podpiąć pod wzmacniacz ?

Żadne tylko i wyłącznie TIDAL z amplitunera, 

Czyli jak rozumiem Roksan Kandy i Audiolab 8000s/8200a nie ma sensu, biorąc pod uwagę braku źródła stereo typu odtwarzacz CD?

Edytowano przez piotrex89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie masz takiej potrzeby , wystarczy:

https://allegro.pl/oferta/potezna-koncowka-mocy-nad-2200-komis-myslenice-7853621388

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-rotel-rb-1552-komis-myslenice-7684540437

lub polecam tą którą mam czyli BC Acousticue EX-502 / ale chyba nie jest już dostępna/ lub jakąś z wejściem Tigger , wówczas końcówka staje się bezobsługowa , załącza się automatycznie wraz z włączeniem amplitunera i tak samo przechodzi na czuwanie gdy go wyłączymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

troche odgrzewany kotlet jednakże, poszedłem za Waszą radą szukałem szukałem i znalazłem Roksan Kandy K3(nie znam gościa nie słuchałem tego na żywo zasugerowałem się Waszą opinią). Gdy już w zasadzie się zdecydowałem wpadł mi w ręce Naim UnitiLite a konkretnie oferta(bo też tego nie słuchałem). Oba klocki w prawie takiej samej cenie.

Za i przeciw:

Naim 

Cena do wartości początkowej(lepsza niż roksan.

Opinie po forach i w google

Wbudowany podobno wysokiej jakości streamer, cd, dac(podobno bo nie słuchałem)

Gość który sprzedaje naima wydaje się być zupełnie uczciwy

Mam już problem ze streamerem który miał też kosztować ok 2-3 tys.

 

Roksan:

Polecało mi to co najmniej dwie osoby do moich głośników i przyszłej rozbudowy

Cena początkowa samego wzmacniacza to 6tys, a naima / kombajna 10tys. na logikę kandy chyba będzie nieco lepiej spełniać oczekiwania jako wzmacniacz/końcówka mocy? Czy to złe podejście?

 

 

Tak wiem kupowanie na odległość, wiem wiem, chciałbym tylko Wasze odczucia poznać.

Roksan może działać jako końcówka mocy, a Naim? Jako końcówka w kinie? Tidala bym sobie puszczał wyłącznie przez naima(dobrze myśle? To drugie pytanie.

 

Niestety chciałem kupić u pumpurka z Myślenic wszystko od początku i wtedy bym przesłuchał pewnie kilka klocków jednakże, z ceną odkupu moich klocków kupionych od niego się nie dogadaliśmy, a szkoda.

PS. sam się składam ku Naimowi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...