Skocz do zawartości

Stereo do salonu - nowe/uzywane?


Przemysław Lelewski

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Zależy mi na zestawie stereo (ok 5000zl) w domyśle nie mam planów na kino domowe - ważne by moc korzystać z działań sieciowych TIDAL/Spotify przesłać przez Airplay z telefonu dźwięk, chciałbym również zakupić to z kolumnami podłogowymi, ktore raczej beda stac blizej niz dalej sciany. Muzyka jakiej słucham to raczej pop/jazz/coś komercyjnego czasem coś bardziej instrumentalnego/trochę rocka ale raczej w starszym wydaniu. Nie słucham ciężkiej muzyki-metal itp oraz elektronicznej.

Moja przestrzeń to łącznie ok 45m2 natomiast to jest openspace z jadalnia/kuchnia. Sam „pokój” to ok 20m2.

Co możecie mi polecić? Może macie również jakieś fajne zestawy używane?

Trochę Pan Jacek z Q21 podpowiedzial mi i polecil wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy (WXAD-10?). No wlasnie moze taka opcja? 

 

Macie jakies linki do sprzetow uzywanych? Jakis fajny wzmacniacz? Kolumny? 

 

Bardzo bede wdzieczny za podpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolega z salonu dobrze zaproponował. Dobór odpowiedniego wzmacniacza i odtwarzacza WXAD-10 daje większe możliwości doboru odpowiedniego charakteru brzmienia oraz po prostu wyższą jakość dzwięku niż amplituner sieciowy. W zadanym budżecie możny spokojnie taki zestaw zbudować.

Wpadnij najlepiej do nas na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz iść w sprzęt używany to nie będę cię od niego odciągał 

Dostaniesz, a przynajmniej powinieneś dostać sprzęt droższy z wyższej półki. Ale warto odsłuchać i tak oraz sprawdzić sprzęt przed zakupem konkretnego.

Co do sieci również polecam dodatek wxad10 od Yamahy. A wybór jednak klasycznego wzmacniacza. 

Kolumny musisz mieć duże.

Możesz mi podesłać linki to ci powiem co sądzeni takim sprzęcie. Sam niestety nie mam czasu na wertowanie neta :(

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...