Skocz do zawartości

Spotify Connect i odtwarzacze sieciowe


Whiplash

Recommended Posts

Witam.

W ubiegłym roku Spotify "odblokował" Connect'a dla darmowych kont.

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/11/07/spotify-connect-za-darmo/

Aby to działało producenci urządzeń muszą zaktualizować firmware, inaczej cały czas woła o premium. Czy jest to już globalnie dostępne bo mam blu ray Sony UBP X700 i mimo aktualizacji nadal krzyczy o premium. Na PS4 natomiast connect działa bez problemu.

Jak jest w przypadku amplitunerów sieciowych Yamahy czy odtwarzaczy sieciowych np. NP S303,  WXAD-10?

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connect to połączenie telefonu z odtwarzaczem sieciowym - telefon czy tablet jest wtedy jakby pilotem. Do tej pory connect działał tylko jak się miało konto premium, z darmowym nie działało ale to ograniczenie zniesiono. Nie mówmy o jakości dźwięku bo nie o to w tym chodzi. Mamy ogrom urządzeń, które mają w sobie Spotify - odtwarzacze, TV, blu ray, konsole generalnie prawie wszystko teraz. Tylko problem polega na tym, że jak nie masz płatnego konta premium to nie możesz z tego korzystać bo aby podłączyć tel. z apka do np. odtwarzcaza musisz mieć konto premium - inaczej Connect nie działa. Ale od listopada jest to zniesione - connect działa też przy darmowych kontach ale musi być aktualizacja protokołu spotify w danym urządzeniu. Np. amplitunerze, sieciówce czy blu ray.

Dlatego pytam bo co mi z tego, że kupię odtwarzacz sieciowy do stereo kiedy aby móc posłuchać na nim Spotify będę musiał nadal wykupić płatne konto?

Chciałem sobie posłuchać muzyki ze spoti na zestawie stereo, nie z telefonu na sluchawkach. I o ile spoti włącze na PS4 to telefon bez problemu łączy się z konsolą przez connecta to w przypadku blu ray sony mimo aktualizacji softu apka w telefonie woła o premium aby connect działał.

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Whiplash changed the title to Spotify Connect i odtwarzacze sieciowe

Dobra ale nie chodzi mi o "kombinacje" jeśli będę chciał to kupie sobie premium za 20zł na miesiąc ale nie w tym rzecz. Skoro Spoti udostepnił connecta dla darmowych kont to czy producenci urządzeń wprowadzili stosowne aktualizacje firmware'ów czy nie? Bo jak widzę na przykładzie Sony, który co jak co aktualizuje często swoje sprzety to jes z tym różnie. Mimo aktualizacji connect bez konta premium nie działa poza PS4.

Bo generalnie zaczyna mnie nudzić Pure Stereo w postaci Wzmacniacza + CD. Myślę o czymś strumieniowym aby móc posłuchać wielu rzeczy, odkryć nową muzykę.

Co sądzicie o sieciowym CD Yamahy CD-NT670? Sprzedałbym CDS 700 na rzecz 670tki, miałbym w niej wszystko CD, Radio i Sieć. Tylko pytanie jak kwestia dźwięku i jego jakości?

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/cd-nt670d/index.html

Ew. sam streamer WXAD-10

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/accessories/wxad-10/index.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whiplash napisał:

Sprzedałbym CDS 700 na rzecz 670tki, miałbym w niej wszystko CD, Radio i Sieć.

Miałem i jedno i drugie urządzenie , S 700 sprzedałem i nie jestem fanem tego CD, ale wybierając mniejsze zło zostawiłbym sobie ten CD, bo tragedia dopiero zaczyna się przy CD NT 670D / miałem jeszcze z radiem 'D"/. 

Kup sobie WXAD-10 lub Raspberry Pi3B+ z kartą dźwiękową / 600zł/ i masz problem internetowych mediów rozwiązany :)  

IMG_2027.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...