Skocz do zawartości

budowa zestawu w oparciu o Audivector QR1 + REL T5i


hsw4

Recommended Posts

Punktem wyjściowym do budowy zestawu są kolumny z subwooferem (w tej kwestii zdania nie zmienię;) :

kolumny AUDIOVECTOR QR 1 – bass-refleks z przodu kolumny, mogę je ustawić plecami bezpośrednio do ściany, precyzyjny głośnik wysokotonowy AMT, niewielki rozmiar w stosunku do możliwości.

subwoofer REL T5i – niewielki rozmiar w stosunku do możliwości.

Mimo niewielkich rozmiarów kolumn, mają one zagrać w pomieszczeniu o powierzchni 24m2. Muzyka jakiej będę słuchał to wszelkiej maści akustyka, od folku po jazz i klasykę, choć z drugiej strony sporo też słucham elektroniki ale powiedzmy, że raczej subtelnej (jeżeli komuś coś mówi: Amon Tobin, Bonobo, Jaga Jazzist czy Nils Frahm, Rechenzentrum itp.)

Bądź co bądź, chciałbym zbudować zestaw stereo w oparciu o powyższe kolumny. Odtwarzanie muzyki z cd ale też strumieniowanie ze spotify, usb, komputer, sporadycznie radio… słowem wszystko co obecnie dostępne ;). Ogromnie zależy mi (poza oczywistymi kwestiami jakości dźwięku) na funkcjonalności – łatwości obsługi strumieniowania, czy choćby wczytywania folderów z usb a nie wszystkich plików. Budżet maksymalny 10-13 tyś. zł. za komplet z kolumnami.

Na chwilę obecną chciałbym was prosić o opinię w porównaniu takich konfiguracji do powyższych kolumn:

1.       Yamaha MusicCast R-N803D + CD-S700

2.       Denon PMA-800NE + DNP-800NE + DCD-800NE

3.       Marantz PM6006 + NA6006 + CD6006

Nie ukrywam, że moim obecnym faworytem jest Yamaha a to w związku z bardzo pozytywnymi opiniami i testami jakich się naczytałem a i finansowo wychodzi to najkorzystniej. Namieszał mi w głowie jeden z przedstawicieli handlowych, który gorąco namawia mnie na zestaw Denona, że niby lepsze komponenty itd. Ostatecznie i tak będę chciał to odsłuchać ale będę ogromnie wdzięczny za Wasze komentarze, szczególnie ze względu na parametry techniczne (THD, Noise Ratio itd.) w których już niestety się średnio odnajduję. Dodam na koniec, że interesują mnie tylko nowe elementy, ze względu na gwarancję.

z góry dziękuję

Adam

Dołączyłbym do tego zapytania/zestawienia:

4. NAD C368 + MDC BluOS + C516BEE

Edytowano przez hsw4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na wstępie jak najbardziej rekomenduję system Audiovector z subwooferem REL. To dobry wybór. Pozostaje dobór elektroniki. W naszym salonie masz wszystkie powyższe zestawienia, jesteśmy salonem niezależnym, można wszystko porównać. Moim jednak zdaniem zdecydowanie najlepiej w takiej konfiguracji zagra Marantz, można ewentualnie w Twoje konfiguracji podmienić wzmacniacz na model wyższy PM7005. Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci trochę inną konfigurację - spójrz na zestaw Audiolab 6000A z transportem 6000CDT oraz w najbliższych dniach wchodzi do sprzedaży odtwarzacz strumieniowy 6000N. Alternatywnie spójrz na francuski system Advance Acoustics X-i75 z odtwarzaczem cd z funkcjami sieciowymi Advance Paris X-Stream 9. Świetną opcją byłby także Primare I15, ale jeśli dobierzemy odtwarzacz Primare, nie zmieścimy się w budżecie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci trochę inną konfigurację - spójrz na zestaw Audiolab 6000A z transportem 6000CDT oraz w najbliższych dniach wchodzi do sprzedaży odtwarzacz strumieniowy 6000N.

Wiadomo coś o cenie i dacie premiery 6000N? Doinwestowałbym jednak do wzmacniacza 8300A (dwie pary wyjść głośnikowych, z czego do jednej mógłbym załączyć T5i - zalecane) Swoją drogą Audiolab to chyba najbardziej estetyczny zestaw z tel listy.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Z wymienionych przez ciebie tylko nad 368 wydaje się być odpowiednia opcja. 

Zastanów się też nad marantzem pm8006 i nd8006

Piotr

Ten NAD coraz bardziej mnie kusi funkcjonalnością i pozytywnymi opiniami. Marantz ma ponoć problemy ze strumieniowaniem i aplikacjami, z kolei seria 8006 to już zbyt grubo przekroczony budżet.

Lubię szczegółowość i detale w muzyce nawet w formie bardziej wyostrzonej góry i chyba wszystkie powyższe propozycje zagrają bardziej detalicznie niż "ciepło" Z drugiej strony zastanawiam się, który z powyższych zestawów zagra przestrzennie, szeroko?

Jest szansa odsłuchać w jednym miejscu zestawy NADa, AUDIOLABa i YAMAHy z wybranymi kolumnami? Jakoś tej Yamahy nie chcę skreślać na wstępie a chciałbym usłyszeć różnicę.

Adam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hsw4 napisał:

Wiadomo coś o cenie i dacie premiery 6000N? Doinwestowałbym jednak do wzmacniacza 8300A (dwie pary wyjść głośnikowych, z czego do jednej mógłbym załączyć T5i - zalecane) Swoją drogą Audiolab to chyba najbardziej estetyczny zestaw z tel listy.

Ten NAD coraz bardziej mnie kusi funkcjonalnością i pozytywnymi opiniami. Marantz ma ponoć problemy ze strumieniowaniem i aplikacjami, z kolei seria 8006 to już zbyt grubo przekroczony budżet.

Lubię szczegółowość i detale w muzyce nawet w formie bardziej wyostrzonej góry i chyba wszystkie powyższe propozycje zagrają bardziej detalicznie niż "ciepło" Z drugiej strony zastanawiam się, który z powyższych zestawów zagra przestrzennie, szeroko?

Jest szansa odsłuchać w jednym miejscu zestawy NADa, AUDIOLABa i YAMAHy z wybranymi kolumnami? Jakoś tej Yamahy nie chcę skreślać na wstępie a chciałbym usłyszeć różnicę.

Adam

Audiolab 6000N będzie w najbliższym czasie, jego cena będzie oscylowała w granicach 2200-2300 zł.

Co do Marantz to model NA6006 z aktualną wersją oprogramowania jest stabilny. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, mamy wszystkie urządzenia w salonie (jedynie czekamy na pierwszą dostawę 6000N). Oczywiście możemy porównać 6000A i 8300A. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hsw4 napisał:

Doinwestowałbym jednak do wzmacniacza 8300A (dwie pary wyjść głośnikowych, z czego do jednej mógłbym załączyć T5i - zalecane) Swoją drogą Audiolab to chyba najbardziej estetyczny zestaw z tel listy.

 

Wydaje mi się, że suby Rela powinny być podłączone pod te same zaciski co kolumny/monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Po 2,5 latach zdecydowałem się (korzystając jeszcze z cen przed inflacyjnych) na zakup. Ostatecznie wybór padł na coś spoza propozycji.

Dzięki uprzejmości i pomocy ekipy sklepu z Konina udało się odsłuchać rzeczone Audiovectory QR1 + REL T5x z trzema wzmacniaczami: Roksan Atessa, Primare I15 Prisma i Cambridge Audio CXA81. Moje wrażenia:

Wbrew moim obawom wszystkie trzy świetnie brzmiały w wysokich częstotliwościach, nie było żadnego przejaskrawienia a detale były bardzo szczegółowe. W średnich tonach podobnie, miałem wrażenie naturalności bez żadnego wycofania. Z niskimi basami najgorzej radził sobie Roksan, podpięty REL dudnił a brzmienie straciło jakąkolwiek szczegółowość. Kolejną zarejestrowaną przeze mnie kwestią była przestrzenność i szerokość sceny. Tu z kolei poległ Primare, dźwięk był płaski w przeciwieństwie do konkurentów, gdzie miało się wrażenie dokładnej lokalizacji instrumentów. Być może to zasługa pracy wzmacniaczy w trybie AB w przeciwieństwie do klasy D - Primare.

Jak już się zapewne domyślacie, wybór padł na  CA. Takie zestawienie zapewnia w moim odczuciu najbardziej naturalny dźwięk, bez ocieplania i o dziwo bez schładzania. Nagrania są dokładnie takie jak zostały nagrane. Wszystko to odbywa się przy niesamowitej szczegółowości i przestrzenności. Dla mnie bomba. Dołożyłem do zestawu transport CXC v2 i na chwilę obecną nawet nie widzę potrzeby uzupełniania zestawu o jakieś odtwarzacze strumieniowe. CXA81 ma moduł BT, na który od biedy mogę strumieniować muzykę z telefonu i dźwięk jest już naprawdę ok. Ale jest przede wszystkich port USB, gdzie po podpięciu do komputera, wzmacniacz działa jak karta dźwiękowa i mogę odtwarzać pliki dźwiękowe w 32 bit/384 kHz i DSD256 :O. Do tego jest gniazdo optyczne toslink, więc TV też będzie miał szanse się wykazać.

Jeszcze raz dziękuję za rady i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...