Skocz do zawartości

Hegel H70 - kolumny wymiana


pablosrum

Recommended Posts

Witam,

Niedawno wymieniłem wysłużonego Denona PMA 860 i DYI class D na wzmacniacz Hegel H70. Aktualnie używam już mocno wysłużonych kolumn Wharfedale 9.2 i za wzmacniaczem również chciałbym wymienić kolumny. Przeszukałem i poczytałem fora/recenzje i moimi typami są:

- KEF R300, KEF LS50 i Xavian Joy. 

- budżet to 4 tyś

- tylko podstawkowe

- muzyka: Jazz, Soul, Folk, Rock.

Kolumny stały/stoją w sypialni (20m2 - 4x5m ) na krótszej ścianie w odległości 2.5 m od siebie. Pomiędzy nimi łóżko. Na pozostałych ścianach półki z książkami lub okno z zasłonami, więc wydaje mi się i tak odbieram , że akustycznie pokój jest ok. 

Mogę się wybrać na odsłuch do salonów, ale obawiam się że moje wrażenia mogą być zniekształcone przez sprzedawce i samo inne pomieszczenie do odsłuchu, więc planuję jedne z nich zamówić przez Internet i przez kilka dni pomęczyć je w docelowym środowisku i ewentualnie zwrócić. 

W które z tych kolumn byście celowali w pierwszej kolejności? Jeżeli chodzi o preferencje co do samego dźwięku to , stanowczo ciepły i w górze przejrzysty. Bas nie ma być natarczywy, a podkreślający.

Za wszelkie uwagi, propozycje z góry dziękuję.

PS. Wiem, że to wzmacniacz powinno się do kolumn dopasowywać, ale jakoś tak wyszło :) 

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kef jest na pewno dobrą opcja, natomiast z mojej strony zaproponowałbym koniecznie posłuchać Buchardt Audio S300 MKIIAudio Physic Classic 3 oraz najtańsze z podanej stawki, a mój zdaniem wyróżniające się brzmieniem, plastyką, barwą Jean Marie Reynaud Lucia. Ciekawą opcją mogą okazać się także ATC SCM7, to klasa sama w sobie.

Oczywiscie rozumiem Twoje wątpliwości w temacie odsłuchów w salonie, ale najlepiej pierwsze kroki zrobić jednak do salonu, w którym możesz posłuchać możliwie największą ilość konstrukcji w jednych warunkach i jednym czasie, a następnie te kolumny które najbardziej Ci będą odpowiadały zabierz do domu i sprawdź, jak zagrają w Twoich warunkach.

Zapraszam serdecznie, jeśli nie masz możliwości przyjechania do naszego salonu, jest także możliwość wypożyczenia na odległość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie propozycje.

Podsuniętych kolumn nie znam w ogóle lub słabiej (Dynaudio,Elac), ale poczytam i może podejdzie coś do testów.

Stanowczo szukam kolumn ciepłych nie tylko ze względu na spasowanie z wzmacniaczem, ale również ze względu na moje preferencje. 

Salon na odsłuchy odwiedzę, może właśnie ze względu na poznanie mniej typowych kandydatów. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablosrum Hegel pod pachę i wycieczka po salonach, w 3mieście jest ich sporo w tym nasz w Sopocie. Jeśli w salonie połączenie nie zagra to w domu będzie tylko gorzej. Nie polecam opcji kupić i za kilka dni zwrócić- dostaniesz nowe kolumny i nie zdążysz ich wygrzać- co nie pozwoli Ci ocenić faktycznie czy te kolumny Ci odpowiadają. Każdy normalny salon wypożyczy Ci to co najlepiej zgrało się z twoim wzmacniaczem- w ten sposób oszczędzisz mnóstwo czasu i przesłuchasz dużo więcej opcji.

Niestety nie miałem okazji słuchać H70, ale jeśli nie różni się charakterem diametralnie od h90 którego mamy w ofercie to pod uwagę z naszej oferty brałbym:

B&W 606 albo B&W 706- mit o ostrości i twardości B&W przy obecnych produktach można włożyć między bajki. Oczywiście B&W dalej są dokładne i szczegółowe, natomiast wszystkie nowe B&W zbudowane w oparciu o membrany Continuum grają dość łagodnie. Do H90 sprzedaje się mnóstwo B&W :)

Uni-Fi BS U5- kolumny ewidentnie po ciepłej stronie mocy, ciekawa 3drożna konstrukcja budująca scenę głęboko i szeroko. Jeśli budżet pozwoli przesłuchałby również serii 240.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mit? Sami kiedyś przyznaliście że nie łączy się Yamahy niższych seri z bowersami właśnie ze względu na ostrość. 

A Hegel jest jeszcze bardziej surowy. Nadrabia olbrzymia mocą, ale łączenie go z bowersami to musi być świadoma decyzja podparta 2 tygodniowym odsłuchem domowym. Z elac się zgodzę 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jak to mit? Sami kiedyś przyznaliście że nie łączy się Yamahy niższych seri z bowersami właśnie ze względu na ostrość. 

A Hegel jest jeszcze bardziej surowy. Nadrabia olbrzymia mocą, ale łączenie go z bowersami to musi być świadoma decyzja podparta 2 tygodniowym odsłuchem domowym. Z elac się zgodzę 

Piotr

Kupując wzmacniacz własnej przesluchiwalem z b&w. Jedno wiem. To połączenie nie jest dla mnie. Brzmiało to bardzo ostro i sucho, a Dire Straits brzmiało bardzo średnio. Może nowsze b&w są cieplejsze, ale wydaje mi się że jednak charakter będzie podobny.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Wracając do tematu. Już jakiś czas jestem po zakupie kolumn Pylon Diamond Monitor. Jak rekomendowaliście, wybrałem się że wzmacniaczem do sklepu i sprawdziłem parę zestawów. Nie będę rozpisywał się co i jak brzmiało, ale Pylony mnie przekonały. Niesamowita przejrzystość i stereofonia. Z basem był w sklepie trochę problem. Było go malo, ale sobie powiedziałem , że to pokój odsłuchowy itd. w domu będzie inaczej . I było :) Basu idealnie dużo , a reszta pozostała. Tak dla zabawy to jeszcze sprawdzałem jak inne wzmacniacze w tej samej klasie cenowej grają (Marantz i Demon) i co tutaj napisać- Hegel o klasę lepiej gra. Uważam to za świetne połączenie. 

 

Pozdrawiam i dzięki za pomysły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ald890 napisał:

Pylon Diamond podobał Ci się bardziej niż KEF LS50? Miałem okazji słuchać LS50 zaraz po teście Diamondów i jednak zdecydowanie Kefy lepsze.

Fakt, przed odsluchami były nr 1 na liście, jak i r300 ( tych mi się nie udało odsłuchać) , w pylonach urzekła mnie barwa dźwięku w muzyce , którą słucham, nie pisze że LS 50 były gorsze, ale coś mi właśnie w barwie nie podobalo. Kwestia pewnie pomieszczenia itd. Bardzo LS 50 chciałbym przesłuchać z heglem w domu , ale nie miałem niestety takich możliwości.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...