Skocz do zawartości

Audio Technica AT-LP120 czy Sony PS-X4?


Recommended Posts

Masz jakiś problem człowieku? To nie jest mój pierwszy post na forum.

W pierwszym poście się przedstawiłem i przywitałem, jeśli o to chodzi.

A w temacie coś podpowiesz?

EDIT:

Nie pytam co kupić, tylko który z dwóch wymienionych, konkretnych gramofonów wybrać,
który cieszy się lepszą opinią, jest ogólnie lepszy. Ich ceny są ogólnie dostępne.
Podałem jaki mam wzmacniacz, wiadomo, że ma wejście phono i wybór rodzaju wkładki.
Uważam, że miejsce zamieszkania, powierzchnia mojego pokoju i kwota jaką dysponuję
to informacje zbędne w tym przypadku.
Celowo nie podaję też żadnych szczegółów, bo chodzi o słuchanie ogólnie pojętej muzyki.
Piszę też bardzo dobrze po polsku, z zachowaniem zasad interpunkcji, jestem na to wręcz
uczulony.
Powyższe to tak w odniesieniu do wątku "Pierwsze posty na forum"


--
Piotrek

Edytowano przez pmedela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 22:29, pmedela napisał:

 

Witam

 

Krótkie pytanie:

Nowy Audio Technica AT-LP120 czy używany Sony PS-X4 z Allegro (użytkownik Audio-As)???

Ma to być mój pierwszy gramofon, będzie grał z HK6550.

 

--

Piotrek

 

Cześć,

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź. Proponuję Audio-Technikę. Nie dla tego, że mamy ją w ofercie, tylko dlatego, że mam dosyć spore doświadczenie ze starszymi gramofonami i wbrew obiegowym opiniom, że są one bezwzględnie lepsze od nowych w tym samym budżecie, wcale tak nie jest. W większości przypadków nowe grają lepiej, mają też lepsze napędy i są precyzyjniej wykonane. Nie myślę tutaj oczywiście o nowych plastikowych gramofonach, ale o tych z nieco wyższej półki.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Zdecydowałem się jednak na gramofon używany i kupiłem Reloop rp-2000 mk3 z wkładką Shure m44mb.
Sprzęt jest od znajomego, po pełnym serwisie łącznie z wymianą kondensatorów, zimne luty, smary, regulacje itp. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył. Jak na moje ucho to gra bardzo dobrze ze wzmacniaczem hk6550 i kolumnami Mission m74i.

P. S. Zauważyłem, że ta wkładka zdecydowanie lepiej u mnie brzmi z igłą sferyczną niż eliptyczną (obie nowe). Przy eliptycznej pojawiają się syczące, nieprzyjemne sybilanty. Ciekawe dlaczego tak jest?

Pozdrawiam
Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ bardzo proszę. Podałem możliwą drogę poszukiwań.

Ty wiesz jak wygląda Twoja wkładka i igła

Wpisując nazwę tej wkładki dostaję od razu kupę zdjęć plus tematy na winyl.net  - wystarczy poczytać i porównać jak wygląda "obudowa" igły u Ciebie a jak w oryginalnych ..

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Shure+m44mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...