Skocz do zawarto┼Ťci
rakins

Najlepsze kolumny do Nad 356 BEE?!

Recommended Posts

Dzie┼ä dobry­čśë

Jako, ┼╝e jestem ju┼╝ po wyborze wzmacniacza­čĄö, przyszed┼é czas na kolumny (wiem, ┼╝e powinno by─ç odwrotnie). Tutaj pytanie zar├│wno do bran┼╝y jak i posiadaczy wspomnianego Nad-a 356, z jakimi kolumnami pod┼éogowymi zagra najlepiej. Kolumny nowe cho─ç mog─ů by─ç dobre u┼╝ywki, bud┼╝et to 4 -5 tys. (oczywi┼Ťcie im taniej tym lepiej, ale bez przesady). Zaznaczam, ┼╝e nie mam jako┼Ť super przygotowanego pomieszczenia, salon ma ┼é─ůcznie ponad 40 m2, cze┼Ť─ç ods┼éuchowa (telewizyjna) ok. 20 m2. Jedna kolumna b─Ödzie sta┼éa pod schodami (a┼╝urowymi sko┼Ťnymi), ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e to nie problem. Szeroko┼Ť─ç ┼Ťciany to 4,1 m za schodami rozszerza si─Ö do do 5,5 m, d┼éugo┼Ť─ç 9 metr├│w.

Muzyka wszystkiego po troch─Ö (Abba, Queen, Italo Disco, Jarre, DM, lata 80, 90, 00, ale te┼╝ Rammstein, Metallica no i niezapomniane Manieczki­čśÄ. Wi─Öc kolumny chyba w miar─Ö uniwersalne, cho─ç tu czekam na porad─Ö - opini─Ö.┬á Dodam, ┼╝e chcia┼ébym, ┼╝eby by┼éa scena, stereo, ┼╝eby by┼éo szczeg├│┼éowo no i wiadomo ┼Ťrodek bass i sopran. Niby nie realne w tych pieni─ůdzach, ale wiem, ┼╝e POMO┼╗ECIE!!!

Moje typy s─ů takie:

- Heco Aurora 700/1000 (lider);

-Magnaty 757/759;

-Canton Chrono 509.2 DC;

-Dynavoice Df 8;

-MA Bronze 6;

-Tannoy Revolution XT 8F w tym przypadku powystaw├│wki lub u┼╝ywki);

Co do starszych kolumn nie mam typ├│w­čśĆ

Licz─Ö na pomoc i wsparcie, a tak┼╝e ewentualn─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç wypo┼╝yczenia (ods┼éuchu).┬á

Serdecznie pozdrawiam­čśë

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach

Cze┼Ť─ç,

W Wrocławiu mamy salon przy ul. Legnickiej, zachęcam do odwiedzenia i przesłuchania kilku opcji z naszej oferty, finalnie to co Ci się najbardziej spodoba możesz wypożyczyć do domu. NAD'a mamy na miejscu.

Moim zdaniem patrz─ůc po twoich oczekiwaniach najlepiej sprawdz─ů si─Ö┬áPSB X2T┬á(wyj┼Ťciowo przekraczamy bud┼╝et ale po negocjacjach my┼Ťle, ┼╝e zmie┼Ťcimy si─Ö w wide┼ékach).

PSB -NAD to jedna firma i┬áich kolumny bardzo dobrze zgrywaj─ů si─Ö z t─ů elektronik─ů, po┼é─ůczenie to bardzo cz─Östo jest wybierane przez naszych klient├│w. Owe kolumny s─ů idealne do gorzej zrealizowanej muzyki, charakteryzuj─ů si─Ö pot─Ö┼╝nym, nisko schodz─ůcym basem z zachowaniem dobrej kultury pozosta┼éych pasm.┬á

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Cze┼Ť─ç,

W Wroc┼éawiu mamy salon przy ul. Legnickiej, zach─Öcam do odwiedzenia i przes┼éuchania kilku opcji z naszej oferty, finalnie to co Ci si─Ö najbardziej spodoba mo┼╝esz wypo┼╝yczy─ç do domu. NAD'a mamy na miejscu. ´╗┐

Moim zdaniem patrz─ůc po twoich oczekiwaniach najlepiej sprawdz─ů si─Ö┬áPSB X2T┬á(wyj┼Ťciowo przekraczamy bud┼╝et ale po negocjacjach my┼Ťle, ┼╝e zmie┼Ťcimy si─Ö w wide┼ékach).

Cze┼Ť─ç­čśë, co do salonu we Wroc┼éawiu, to zosta┼éem tam potraktowany po macoszemu przez jednego ze sprzedawc├│w-konsultant├│w, st─ůd te┼╝ moja lekka niech─Ö─ç do ods┼éuchu w tym salonie­čśĆ.┬á Nomen omen, niestety chyba jako jedyni maj─ů Nada 356 we Wroc┼éawiu. Mo┼╝e trafi┼éem akurat na tego gorszego, nie wiem. Po forum widz─Ö, ┼╝e w pozna┼äskim salonie jest du┼╝o lepiej­čĄę

Dzi─Ökuj─Ö za pierwsz─ů propozycj─Ö, bez bicia przyznaj─Ö, ┼╝e nie znam tych kolumn, ale na pewno b─Öd─Ö chcia┼é ods┼éucha─ç­čĹŹ

Udost─Öpnij ten post

Witaj,

w podanym bud┼╝ecie jest bardzo wiele dobrych kolumn, kt├│re optymalnie b─Öd─ů wsp├│┼épracowa┼éy z Twoim wzmacniaczem. Zaczn─Ö od polskiej konstrukcji Audio Academy Hyperion IV. Wiem, ┼╝e troch─Ö powy┼╝ej bud┼╝etu, ale to zestaw, kt├│ry powinien Ci─Ö w pe┼éni usatysfakcjonowa─ç. Dobra dynamika, du┼╝a swoboda grania, a przy tym ┼Ťwietna plastyka, barwa, wype┼énienie. To moja rekomendacja. Warto pos┼éucha─ç Kef Q750. W tym przypadku kolumny wyr├│┼╝niaj─ů si─Ö ┼Ťwietn─ů scen─ů, budowaniem tr├│jwymiarowej przestrzeni. Oczywi┼Ťcie dobry bas, szybko┼Ť─ç. Bardzo ciekaw─ů opcj─ů s─ů wspomniane przez Ciebie Tannoy Revolution XT 8F oraz bli┼║niacze Fyne Audio F502. Warto pos┼éucha─ç tak┼╝e Pylon Audio Diamond 25.

To tylko kilka konkretnych konfiguracji, kt├│re powinny Ci si─Ö spodoba─ç, na miejscu w naszym salonie mamy dziesi─ůtki kolumn, kt├│re w komfortowych warunkach mo┼╝esz pos┼éucha─ç i por├│wna─ç. Zapraszam serdecznie, z Wroc┼éawia masz do nas 1.5 godziny drogi autostrad─ů, na miejscu du┼╝y prywatny parking. Oczywi┼Ťcie dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa.

Udost─Öpnij ten post

A co my┼Ťlicie o HECO Celan GT 702? Bo mam mo┼╝liwo┼Ť─ç u┼╝ywki w dobrych pieni─ůdzach, ale wiadomo nic na si┼é─Ö­čĄĘ

Udost─Öpnij ten post

Do nada?

Tannoy xt8f.

Heco celan GT je┼Ťli jeszcze znajdziesz.

Monitor audio silver 300

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

Udost─Öpnij ten post

Przeszukaj neta. Pode┼Ťlij linki. Ja wtedy si─Ö okre┼Ťlenie co o nich my┼Ťl─Ö.┬á

Je┼Ťli to ci pomo┼╝e. Sam nie mam czasu na to :(

Piotr

Udost─Öpnij ten post

8 godzin temu, S4Home napisał:

Przeszukaj neta. Pode┼Ťlij linki. Ja wtedy si─Ö okre┼Ťlenie co o nich my┼Ťl─Ö.┬á

Je┼Ťli to ci pomo┼╝e. Sam nie mam czasu na to :(

Piotr

Dobra Piotrek popatrzę kto z czym dobierał, będę pisał.

Nikt z u┼╝ytkownik├│w Nad-a nie chce pom├│c???

Udost─Öpnij ten post

Z u┼╝ywanych kolumn na pewno dobrym pomys┼éem pod tego NAD'a┬á b─Öd─ů B&W 683S2, kolumny te by┼éy bardzo popularne i nie powinno by─ç problemu z znalezieniem ich na rynku wt├│rnym. (widz─Ö ze nawet teraz s─ů na allegro).┬á

Udost─Öpnij ten post

Za 6k widzia┼éem kiedy┼Ť u┼╝ywane precision 6.4 nie mia┼éy takiego basu jak dali evidence ale stereofonia na lepszym poziomie.

Obie w gronie zainteresowan.

Piotr

Udost─Öpnij ten post

Co niekt├│rzy troch─Ö przesadzaj─ů z┬ámo┼╝liwo┼Ťciami Nada 356 :)┬á┬áMoim zdaniem kolumny do kwoty 4 tysi─Öcy do g├│rna p├│┼éka dla tego wzmacniacza. Fakt, do dobre urz─ůdzenie, ale ma te┼╝ swoje ograniczenia.

Udost─Öpnij ten post

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Co niekt├│rzy troch─Ö przesadzaj─ů z┬ámo┼╝liwo┼Ťciami Nada 356 :)┬á┬áMoim zdaniem kolumny do kwoty 4 tysi─Öcy do g├│rna p├│┼éka dla tego wzmacniacza. Fakt, do dobre urz─ůdzenie, ale ma te┼╝ swoje ograniczenia.

Wi─Öc co proponujesz?

Udost─Öpnij ten post

Dobre jest "firmowe" po┼é─ůczenie.Czyli z PSB z X1T dla przyk┼éadu. Cho─ç dla innych mo┼╝e to by─ç petarda d┼║wi─Öku, to s─ůdz─Ö ┼╝e ten setup mo┼╝e si─Ö podoba─ç dla wi─Ökszo┼Ťci.┬á

Udost─Öpnij ten post

Miras, mo┼╝esz to troch─Ö szerzej rozpisa─ç!

Halo Miras, rozwi┼ä temat, bo my┼Ťl─Ö ┼╝e jest wi─Öcej zainteresowanych­čśë

Udost─Öpnij ten post

Oczywi┼Ťcie nie jest to hiend.┬á

Ale przy 356 ja s┼éysz─Ö r├│┼╝nice w kolumnach. Je┼Ťli s─ů dobrze pod niego dobrane to zw┼éaszcza.┬á

A maj─ůc takie kolumny zawsze jest opcja kolejnego levelu wy┼╝ej i z czasem wymiany wzmacniacza.

Piotr

Udost─Öpnij ten post

Napisano (edytowany)

Mo┼╝e i nie jest hi end, ale nie jest to te┼╝ jaki┼Ť s┼éabiak­čĄĘ. Na ka┼╝de ucho gra to inaczej­čśëtemat by┼é po to, ┼╝eby ustali─ç jakie┼Ť 3-4 pary kolumn w miar─Ö uniwersalnych i dobranych typowo pod charakter Nad-a 356 bee, ┼╝eby wybra─ç te wymarzone per┼éy­čĄęBud┼╝et w granicach 4,5 tys. w gr─Ö wchodz─ů nowe i u┼╝ywki.

Pozdrawiam­čśë

Edytowano przez rakins

Udost─Öpnij ten post

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e w ko┼äcu b─Öd─Ö s┼éucha┼é, ale liczy┼éem jeszcze, ┼╝e inni u┼╝ytkownicy kt├│rzy mieli b─ůd┼║ maj─ů Nad-a 356 podrzuc─ů co┼Ť wartego ods┼éuchu, przecie┼╝ rozpoczynaj─ůc przygod─Ö z Nad-em te┼╝ musieli co┼Ť w ko┼äcu wybra─ç­čśë┬á

Pozdrawiam­čśë

Udost─Öpnij ten post

Nada 356 to ma par─Öna┼Ťcie tysi─Öcy os├│b albo jeszcze wi─Öcej. Ale czy to by┼Ť zrobi┼é na zasadzie ankiety :) kto co z czym?

Chodzi o akustyk─Ö, ta masz inn─ů. Sprawd┼║ te 3 pary i daj nam zna─ç. B─Ödziemy wtedy dalej doradza─ç.

Piotr

Udost─Öpnij ten post