Skocz do zawartości

Najlepsze kolumny do Nad 356 BEE?!


rakins

Recommended Posts

Dzień dobry😉

Jako, że jestem już po wyborze wzmacniacza🤔, przyszedł czas na kolumny (wiem, że powinno być odwrotnie). Tutaj pytanie zarówno do branży jak i posiadaczy wspomnianego Nad-a 356, z jakimi kolumnami podłogowymi zagra najlepiej. Kolumny nowe choć mogą być dobre używki, budżet to 4 -5 tys. (oczywiście im taniej tym lepiej, ale bez przesady). Zaznaczam, że nie mam jakoś super przygotowanego pomieszczenia, salon ma łącznie ponad 40 m2, cześć odsłuchowa (telewizyjna) ok. 20 m2. Jedna kolumna będzie stała pod schodami (ażurowymi skośnymi), ale myślę, że to nie problem. Szerokość ściany to 4,1 m za schodami rozszerza się do do 5,5 m, długość 9 metrów.

Muzyka wszystkiego po trochę (Abba, Queen, Italo Disco, Jarre, DM, lata 80, 90, 00, ale też Rammstein, Metallica no i niezapomniane Manieczki😎. Więc kolumny chyba w miarę uniwersalne, choć tu czekam na poradę - opinię.  Dodam, że chciałbym, żeby była scena, stereo, żeby było szczegółowo no i wiadomo środek bass i sopran. Niby nie realne w tych pieniądzach, ale wiem, że POMOŻECIE!!!

Moje typy są takie:

- Heco Aurora 700/1000 (lider);

-Magnaty 757/759;

-Canton Chrono 509.2 DC;

-Dynavoice Df 8;

-MA Bronze 6;

-Tannoy Revolution XT 8F w tym przypadku powystawówki lub używki);

Co do starszych kolumn nie mam typów😏

Liczę na pomoc i wsparcie, a także ewentualną możliwość wypożyczenia (odsłuchu). 

Serdecznie pozdrawiam😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W Wrocławiu mamy salon przy ul. Legnickiej, zachęcam do odwiedzenia i przesłuchania kilku opcji z naszej oferty, finalnie to co Ci się najbardziej spodoba możesz wypożyczyć do domu. NAD'a mamy na miejscu.

Moim zdaniem patrząc po twoich oczekiwaniach najlepiej sprawdzą się PSB X2T (wyjściowo przekraczamy budżet ale po negocjacjach myśle, że zmieścimy się w widełkach).

PSB -NAD to jedna firma i ich kolumny bardzo dobrze zgrywają się z tą elektroniką, połączenie to bardzo często jest wybierane przez naszych klientów. Owe kolumny są idealne do gorzej zrealizowanej muzyki, charakteryzują się potężnym, nisko schodzącym basem z zachowaniem dobrej kultury pozostałych pasm. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Cześć,

W Wrocławiu mamy salon przy ul. Legnickiej, zachęcam do odwiedzenia i przesłuchania kilku opcji z naszej oferty, finalnie to co Ci się najbardziej spodoba możesz wypożyczyć do domu. NAD'a mamy na miejscu. 

Moim zdaniem patrząc po twoich oczekiwaniach najlepiej sprawdzą się PSB X2T (wyjściowo przekraczamy budżet ale po negocjacjach myśle, że zmieścimy się w widełkach).

Cześć😉, co do salonu we Wrocławiu, to zostałem tam potraktowany po macoszemu przez jednego ze sprzedawców-konsultantów, stąd też moja lekka niechęć do odsłuchu w tym salonie😏.  Nomen omen, niestety chyba jako jedyni mają Nada 356 we Wrocławiu. Może trafiłem akurat na tego gorszego, nie wiem. Po forum widzę, że w poznańskim salonie jest dużo lepiej🤩

Dziękuję za pierwszą propozycję, bez bicia przyznaję, że nie znam tych kolumn, ale na pewno będę chciał odsłuchać👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w podanym budżecie jest bardzo wiele dobrych kolumn, które optymalnie będą współpracowały z Twoim wzmacniaczem. Zacznę od polskiej konstrukcji Audio Academy Hyperion IV. Wiem, że trochę powyżej budżetu, ale to zestaw, który powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Dobra dynamika, duża swoboda grania, a przy tym świetna plastyka, barwa, wypełnienie. To moja rekomendacja. Warto posłuchać Kef Q750. W tym przypadku kolumny wyróżniają się świetną sceną, budowaniem trójwymiarowej przestrzeni. Oczywiście dobry bas, szybkość. Bardzo ciekawą opcją są wspomniane przez Ciebie Tannoy Revolution XT 8F oraz bliźniacze Fyne Audio F502. Warto posłuchać także Pylon Audio Diamond 25.

To tylko kilka konkretnych konfiguracji, które powinny Ci się spodobać, na miejscu w naszym salonie mamy dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Zapraszam serdecznie, z Wrocławia masz do nas 1.5 godziny drogi autostradą, na miejscu duży prywatny parking. Oczywiście dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest hi end, ale nie jest to też jakiś słabiak🤨. Na każde ucho gra to inaczej😉temat był po to, żeby ustalić jakieś 3-4 pary kolumn w miarę uniwersalnych i dobranych typowo pod charakter Nad-a 356 bee, żeby wybrać te wymarzone perły🤩Budżet w granicach 4,5 tys. w grę wchodzą nowe i używki.

Pozdrawiam😉

Edytowano przez rakins
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...