Skocz do zawartości

Pytanie nowicjusza: co nie tak w tym zestawie?


sgn

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.


Posiadam kolumny Tannoy Mercury M3 wraz z amplitunerem SONY STR-DH820, jednak jakość dźwięku.. pozostawia wiele do życzenia. Otóż dźwięk z kolumn jest dość słaby, kiedy podczas słuchania muzyki wchodzi bas, kolumny zaczynają grać ciszej. Ustawienia głośników w ampli oczywiście na 2.0.
Nie wiem, czy jest to wina braku subwoofera, czy innych ustawień tego ampli czy po prostu ten zestaw ze sobą nie współgra? Jeśli tak, to co powinienem zmienić lub przetestować?

Pomieszczenie w jakim grają ma niecałe 20mkw. Docelowo planuję rozbudować zestaw do 5.1.

Liczę na to, że osoby obeznane w temacie podzielą się swoją wiedzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jak rozbudujesz to w kinie powinno być ok. , co do stereo to lepiej nie będzie ,ale kupując amplituner kina domowego rozumiem , że świadomie postawiłeś na dźwięk wielokanałowy. 

Czyli w 2.0 nie ma co oczekiwać cudów, natomiast dokupienie subwoofera poprawi jakość basu, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sgn napisał:

natomiast dokupienie subwoofera poprawi jakość basu, tak?

Jakości nie poprawi, ale ilość owszem , ja mam w Yamasze KD taka opcję jak super bas ,czy coś takiego. Przy dwóch kanałach / stereo/ załącza subwoofer , basu jest dużo ale jest kiepski. To urządzenie służy do odtwarzania ścieżek filmowych oraz koncertów , do tego przystosowany i zaprojektowany został przedwzmacniacz , stereo stanowi opcję , dodatek. Głośniki niskotonowe są najbardziej " prądożerne" i słabe końcówki amp. mogą nie wyrabiać , w dźwięku wielokanałowym przy np.5.1 za odtwarzanie dolnego pasma odpowiada sub. i końcówki mocy nie mają takiego obciążenia / kanał LFE/.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta. Wina to amplituner kinowy. To o czym piszesz to spadek wydajności . Przy momentach basowych do kolumn dostarczana jest znacznie wyższa moc. A przy najmniej powinna. Jeśli czujesz taki spadek to znaczy że wina jest amplitunera.

Moim zdaniem albo wymiana na wzmacniacz i cieszyć się stereo. Albo dokupienie reszty do kina wraz z subem i cieszenie się kinem. 

Dobry sub pomógł by w tej sytuacji bo mógł byś ustawić wysokie odcięcie na fronty. Jednak ta inwestycja przewyższy koszty amplitunera i kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...