Skocz do zawartości

Zintegrowany wzmacniacz z wejściem Main In (Direct In)


PanKrzysztof

Recommended Posts

Wymieniłem amplituner na taki, który umożliwia mi wyjście z frontami do osobnego wzmacniacza, więc poszukuję czegoś, co pozwoli mi jednocześnie obsługiwać wejścia z amplitunera oraz docelowego wzmacniacza.

Oczywiście nie chodzi o jednoczesne słuchanie z obu źródeł, mam na myśli brak konieczności przepinania zworek/kabli z tyłu urządzenia, więc wszystkie wzmacniacze oparte na zworkach odpadają. 

Do tej pory miałem sprzęt raczej z lat 70-80. (NAD 3020, HK 430), teraz celuję w trochę coś nowszego (ale nie nówki sklepowe i coś podobnej klasy co miałem dotychczas) i niższego - amplituner (Onkyo TX-RZ730) jest dosyć wysoki i muszę wszystko pomieścić na jednej półce, jedno nad/pod drugim. Docelowo zamierzam oddzielić to jakimiś dodatkowymi nóżkami, bo wiem, że oba sprzęty lubią wydalać ciepło. Jeśli będzie jakiś "monster" warty uwagi, to rozważę porządek na drugiej półce ;)

Budżet jaki posiadam to 1000 - 1500 zł, w ekstremalnych warunkach mogę dobić do 2000 zł. Zależy mi przede wszystkim na gramofonie, czyli wejściu Phono i w miarę dobrym przedwzmacniaczem tego wejścia. Oczywiście używka, a poniżej lista co znalazłem:

Arcam DiVA A85 - tutaj jest wejście PWR IN, ale sprzedający nie wie czy można tego używać jednocześnie z wbudowanymi wejściami. Wiem, że jest z tyłu guzik rozłączający pre i końcówkę, ale chodzi mi tutaj o możliwość jednorazowego podpięcia kabli i świętego spokoju 


CREEK EVOLUTION 2 / Creek Classic 5350 SE - w obu jest wejście na końcówkę, ale nie wiem czy można używać tego równolegle, w drugim modelu brak Phono, więc dodatkowo trzeba przedwzmacniacz (mam, ale nie jest to jakaś petarda).

I to w sumie tyle w tej cenie, są jeszcze Roksany, ale raczej to wyższa półka. Będę wdzięczny za pomoc za jakimi modelami popatrzeć, może ktoś podzieli się swoim setupem, za co będę bardzo wdzięczny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety NADy mają połączone pre i końcówkę zworkami, Yamahy raczej nowsze, ale z tego co patrzyłem po używkach, to raczej mocno ponad mój budżet (mowa cały czas o używkach). Rotele raczej te modele w moim zakresie cenowym nie posiadają przełączanej końcówki, Creeków też jest mało używek w tej cenie i też najczęściej brak im opcjonalnego Phono.

Z modeli, które mają funkcjonalność o którą mi chodzi to znalazłem:

Audiolab 8000s 
Audiolab 8200A
Denon PMA 1500/1510/1520  

Audiolabów za wiele używek nie ma, lepiej jest z Denonami, ale pytani czy one zgrają się z JBL Arena?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8200 nie był jakimś trafnym modelem .8300 nawiązuje do udanego 8000. 

Pioneer a70 to ciekawy i dobrze brzmiący wzmak. Nie uzyskał przychylności bo był cyfrowy. A po udanych aa7 i aa9 oczekiwano czegoś innego. Ale wzmak dobry!!

Denon uważam bardzo dobry wzmak jako nowy miał nie dobrą cenę ale teraz już jest dostępny ok. Z tym że do areny obstawiam nadal audiolaba i teraz pionera.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, będę myślał nad tymi dwoma, ale z mojego miasta pojawił się jeszcze Arcam FMJ A22 w bardzo podobnych pieniądzach. Jeszcze nie wiem czy ma moduł phono, ale koszt jest zbliżony do Audiolaba, więc mocno go rozważam. Poczytałem sporo o tej marce i generalnie na pewno warto wziąć pod uwagę, ale czy spasuje się brzmieniowo z JBL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu 8000a można jednocześnie używać wejść na końcówkę jak i wbudowanych w pre? Bo widzę, że jest osobno wyjście pre i wejście power amp, a chce mieć możliwość używania końcówki i wbudowanego pre bez przełączania kablami - nie widzę nigdzie wyboru sposobu pracy wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu raczej nie. Nie wiem jak ma model 8000a Mk3. Musiałbyś sprawdzić. Te nowsze 8200, 8300 miały taką funkcję. Ale z tego co wiem nie ma regulacji barwy. 8000s ma coś takiego, ale jego pomińmy. Wielu użytkowników tego modelu narzekało, na niskie tony. Osobiście miałem ten bez pilota 8000a i w moich warunkach odsłuchowych basu było aż nadto. 

Roksan Caspian miał chyba taką możliwość. Wiesz, do niczego to mi to nie było potrzebne, więc się nie interesowałem. W Twoim budżecie Mk1 szukaj. 

Zapytaj @Fafniak.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...