Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza/amp stereo z optycznym wejściem


Andrzej Podgórny

Recommended Posts

Jako, że to pierwszy post to witam wszystkich :) I od razu opisuje problem - postaram się jak najprościej. A więc...

 

Obecnie posiadam taki zestaw:

- Harman Kardon PM645 (planuję sprzedać)

- KEF Cresta 1

 

Dźwiękowo - całkiem ok, chociaż wydaje mi się, że wysokie tony nie są jakoś bardzo wyraźnie (słuchając skrzypiec lubię mieć dreszcze przy każdym pociągnięciu smyczkiem), lecz nie to jest powodem chęci wymiany.  Otóż irytuje mnie brak możliwości podłączenia Xboxa czy odtwarzania muzyki z telefonu.  Dokupiłem sobie Eksa transmitter (do goglowania), no i faktycznie połączenie z telefonem przez BT było, ale z xboxem nie.

Pojawił się więc pomysł kupienia:

- wzmacniacza z wejściem optycznym + zostawienie transmitera do łączenia się z telefonem

- wzmacniacza z wejściem optycznym i BT,

- amplitunera stereo  z wejściem optycznym + zostawienie transmitera do łączenia się z telefonem

- amplitunera stereo z wejściem optycznym i BT.

 

I teraz pytanie główne. Jak sądzicie - co będzie dla mnie najlepsze? Głównie chodzi mi o muzykę, do filmów nie potrzebuję super audio-efektów. Sprzęt może być używany jak i nowy. Maksymalnie chciałbym wydać 1000 PLN. Zestawu nie planuję rozbudowywać.

 

Rysunek trochę chaotyczny, nie umiem dobrze odwzorować mieszkania (kawalerki). Jak widać kolumny stoją na parapecie obok balkonu. Przed nimi stoi kanapa na której z reguły siedzę i coś robię, więc głównie tam słucham muzyki, ale wiadomo, że słucha się tego wszędzie. 

 

Wydaje mi się, że tyle - jak coś ominąłem to proszę o zwrócenie uwagi.

 

Pozdro

Andrzej

 

 

EDIT: Dodam, że mam obecnie ofertę kupna SONY TA-F 630 ESD za 700 PLN, może to jest dobry pomysł. 

Myślałem również o Yamaha RN500/RN301.

 

EDIT2: Ważne by wzmacniacz można było wyłączać pilotem/apką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUD.PNG

Edytowano przez Andrzej Podgórny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie będę czekać na okazję i przy okazji chciałbym dopytać o rozstawienie kolumn, obecnie tak jak na obrazku wyżej było pokazane - kolumny stały na parapecie, co średnio się przekładało na jakość dźwięku... Stwierdziłem, że można by przemeblowanie małe zrobić, tak, żeby punkt odsłuchowy był w innym miejscu, czyli wyglądałoby to tak:

 

Myślisz, że byłoby lepiej? Te małe kółeczka to kolumny. Odległość od siebie byłaby jakieś 170-180 cm. No i pytanie: czy lepiej by kolumny były na standach czy na półce?

image.png.4f5c40c22bfdcbf2ecf87e85df153c14.png

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz miejsce i zostajesz przy podstawkowych,  to standy to dużo lepszy pomysł. Zobacz sobie użytkownika Tomafos na Allegro ( https://allegro.pl/uzytkownik/Tomafos?order=m&bmatch=baseline-var-cl-n-uni-1-5-0312 ) robi standy na zmówienie więc rozmiar i kolor dobierzesz sobie wedle uznania. Fajne w standach jest to,że możesz zmienić sobie ich rozstaw i kąt dowolnie więc ustawisz tak jak najbardziej Ci dzwiękowo pasuje a to na prawde dużo zmienia.

Edytowano przez Tomasz Syta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...