Skocz do zawartości

Stereo do 20 tyś.


Gizbern

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 29.03.2019 o 08:57, Gizbern napisał:

Tylko tu jest problem. Mieszkam 20 km od Zielonej Góry.Tutaj nic nie ma a w samej Zielonej oprócz sklepów typu Media też nie

w Zielonej masz AudioMax24 na Francuskiej. Kupowałem u nich kolumny, wtedy jeszcze byli na Dwocowej. Polecam umówić się na odsłuchy, bo mają ku temu warunki. Chyba na tym forum jest ktoś od nich.

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wallace napisał:

w Zielonej masz AudioMax24 na Francuskiej. Kupowałem u nich kolumny, wtedy jeszcze byli na Dwocowej. Polecam umówić się na odsłuchy, bo mają ku temu warunki. Chyba na tym forum jest ktoś od nich.

Słyszałem o tym sklepie ale z tego co się dowiedziałem głównie posiadają kolumny polskie i wzmacniacze do sprzętu estradowego.Kiedyś był też sklep koło dworca pkp ale nie wiem czy go całkowicie zamkneli czy przenieśli gdzie indziej.Tylko że ceny wtedy były tam zabójcze chyba ze względu na brak konkurencji w okolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioMax24 to właśnie ten sklep, który był koło dworca PKP. Przenieśli się na Francuską. Dawno u nich nie byłem, ale mieli sprzęt audio domowy i to właśnie polskiego było mało. Ja u nich zamawiałem kolumny Pylon z odsłuchem przed zakupem. Cena była OK i ogólnie atmosfera i obsługa w porządku. Miałem kupować wysyłkowo, ale po odsłuchu kupiłem u nich w tej samej cenie. Wg mnie nie zaszkodzi tam zajrzeć. Innych salonów audio z prawdziwego zdarzenia w Zielonej nie kojarzę niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że jest to być może ten sam salon o którym pisze.Muszę sprawdzić.W media widziałem tannoye ale nic tam nie mają.90% towaru to ampltunery i z tego co pamiętam ( a byłem 2 tyg temu) to jakaś yamaha 602 stała i temu podobne.

1 minutę temu, wallace napisał:

AudioMax24 to właśnie ten sklep, który był koło dworca PKP. Przenieśli się na Francuską. Dawno u nich nie byłem, ale mieli sprzęt audio domowy i to właśnie polskiego było mało. Ja u nich zamawiałem kolumny Pylon z odsłuchem przed zakupem. Cena była OK i ogólnie atmosfera i obsługa w porządku. Miałem kupować wysyłkowo, ale po odsłuchu kupiłem u nich w tej samej cenie. Wg mnie nie zaszkodzi tam zajrzeć. Innych salonów audio z prawdziwego zdarzenia w Zielonej nie kojarzę niestety.

Kolega z pracy dokładnie mi o nim mówił.Tam kupował jakieś wytwarzacze dymu,kolorofony i ogólnie sprzęt do grania ale na imprezy.Nie do domu.

Sprawdzałem teraz ten sklep.Mają jeszcze adres z ulicy Dworcowej.W ofercie o dziwo mają wszystko nawet yamahe as-1100 na którą podobno tylko top hi fi ma wyłączność sprzedaży.Coś tu jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.03.2019 o 16:51, S4Home napisał:

Zapraszamy

Piotr

Do zakupu zostały mi 2 miesiące.Coraz bliżej skłaniam się do zestawu marantza.Tylko raczej zainteresowany teraz jestem kolumnami Tannoy precision 6.4.Tu jest problem bo nie wiem czy pm8006 da radę tym głośnikom?,czy jednak zmuszony będe do zakupu marantza seri 14 jednak zostając przy nd8006. Mam też pytanie czy jeżeli w ofercie waszego sklepu nie ma danego towaru to jesteście w stanie sprowadzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tak jesteśmy w stanie sprowadzić większość rzeczy.

Co prawda już nie precision 6.4 bo o ile wiem tęgo modelu nie ma już u dystrybutora.

To kolumna wymagająca energii i basowego grania.

Powiem tak. Z pm8006 gra. Z marantzem serii 14 gra znacznie lepiej. Ale klasę pokazuje dopiero z caspianem M2.

Piotr

Z tego co się orientuję Precisiony w ofercie posiada max audio.Roksan odpada ze względu na brak możliwości korekcji dźwięku.Pm8006 teoretycznie mógłby być jednak zbyt sporo traci na wartości. Zależy mi na zakupie w jednym sklepie.A.czy będzie słyszalna różnica pomiedzy p14 a pm8006? w zestawie z tannoy revolution xt8f?.Wrogiem moim jest brak czasu.Jeden dzień będę miał na zakup i to przez tel.Dlatego wolę wybrać jeden sklep gdzie złoże całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Precisiony grają dużo lepiej od revolution. 

Jeśli max audio ma to możemy je sprowadzić pewnie. 

S14 traci więcej  niż seria pm8006 uwierz 😛

Piotr

To przed samym zakupem dam znać i dokonam przelewu.A.z jaką firmą kurierską macie podpisaną umowę.Troche strach teraz kupować przez kuriera jak się widzi jak są traktowane paczki.Ale niestety nie mam wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 28.03.2019 o 13:16, Kraft napisał:

A może Hegel H90 (masz go obecnie za 5500 zł) + ELAC Adante AS-61 (14 000 zł) lub KEF R7 /a może wystarczą R5/ (10 500 - 14 000 zł). Będziesz miał oczekiwaną funkcjonalność elektroniki i do tego kolumny bardzo już wysokiej klasy. I zmieścisz się w 20 000, bo z zestawem Yamaha 1100 + proac response dt8 + marantz na 8006 to chyba niemożliwe.

Zestaw zakupiony.Roksan kandy k3+ kef R900+ marantz nd 8006.Kable chord clearway i qed performance audio 40.

Czas na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram Kandy K3 z Chario Delphinus i jest dobrze. KEF'y to pewnie o klasę wyżej więc powinno być jeszcze lepiej. Mocy wzmacniaczowi na pewno nie zabraknie, jest wydajny, energetyczny. Zadbał bym w następnym etapie o RCA i głośnikowe a potem zasilające. Tak po tysiącu za sztukę. Marantz będzie podawał pewnie różną muzykę z różną jakością (sieć) więc postarał bym się o kable neutralne brzmieniowo: Tellurium, Albedo RCA. Na pewno sprzęt na tym pułapie cenowym wart jest dobrego okablowania.

Ja podobnie ja Ty sprzęt mam ciągle "pod prądem" a to duży atut jeśli trzeba przesłuchiwać, zmieniać kabelki itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Gram Kandy K3 z Chario Delphinus i jest dobrze. KEF'y to pewnie o klasę wyżej więc powinno być jeszcze lepiej. Mocy wzmacniaczowi na pewno nie zabraknie, jest wydajny, energetyczny. Zadbał bym w następnym etapie o RCA i głośnikowe a potem zasilające. Tak po tysiącu za sztukę. Marantz będzie podawał pewnie różną muzykę z różną jakością (sieć) więc postarał bym się o kable neutralne brzmieniowo: Tellurium, Albedo RCA. Na pewno sprzęt na tym pułapie cenowym wart jest dobrego okablowania.

Ja podobnie ja Ty sprzęt mam ciągle "pod prądem" a to duży atut jeśli trzeba przesłuchiwać, zmieniać kabelki itp.

Witam.Rca i głośnikowe już zakupiłem.Pozostaje mi jeszcze dokupić zasilające i usb.

Nie mam zbytnio możliwości testowania kabli z racji.zamieszkania w małej miejscowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj to najpierw kupiłeś a teraz testujesz? 

To chyba wypożyczyłes. 

Co do kabli nie ma żadnego problemu w wysyłka i testowaniem w domu. Przecież tylko tak się testuję kable. W salonie nie usłyszysz nic.

Zasilający to proponuje ci wireworld model płaskie. Nie są drogie a całkiem dobre. 

Co do USB no to bez różnicy. Wireworld ma dość tani a z dobrymi końcówkami. Ale ten od drukarki też może być.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Wypożyczam z Avcorp za kaucją. Potem albo zostawiam albo szukam używek, albo sam skręcam zasilające (wychodzi taniej). No tylko ta kaucja.

Z zasilających Furutecha: coś powyżej 314ag - te nie pokażą wszystkich możliwości. Wtyki: może na początek Viborg ale potem przychodzi czas na lepsze (Furutech FI28/38 to załatwiłoby sprawę) i u mnie Viborgi leżą w szufladzie. iEgo 8075 trochę tańsze i całkiem "słyszalne". Furutech'a FI11 rodo omijaj, może FI11 gold.

Wirewolda zasilających nie znam, mam za to wszelką cyfrówkę nimi spiętą HDMI, USB - solidne, trwałe wykonanie a czy słychać? To już chyba kwestia ucha :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2019 o 07:52, S4Home napisał:

Ale czekaj to najpierw kupiłeś a teraz testujesz? 

To chyba wypożyczyłes. 

Co do kabli nie ma żadnego problemu w wysyłka i testowaniem w domu. Przecież tylko tak się testuję kable. W salonie nie usłyszysz nic.

Zasilający to proponuje ci wireworld model płaskie. Nie są drogie a całkiem dobre. 

Co do USB no to bez różnicy. Wireworld ma dość tani a z dobrymi końcówkami. Ale ten od drukarki też może być.

Pozdrawiam

Witam.

Jestem totanie zawiedziony tym sprzętem po 4 dniu użytkowania.Nie wypożyczyłem tylko kupiłem.Mój stary pianokraft z subem magnata do pewnej stopni bije na łeb przereklomawnego kandy k3 i te kefy r909.Nie wiem czy to polityka sklepów żeby wepchnąć klientowi zestaw na którym jak najwięcej zarobi .Wyśle potem foto.Powiem tak .yamaha ma werwe dźwięku z browersami .Czuć bas przy małych głośnikach.Kefty sie chowają .,zero basu.Fakt że przy kefach jest miękki ale nie daje tej emocji co przy browersach.Co do wzmacniacza prawdą jest to które płyty mam wyrzucić .Nadwyraz oddaje jakość nagarania.Druga sprawa na 28 m wcale takie głośne nie są.Pianokraftem dochodzę do połowy potencjometra i osiągam taką samą moc co przy kandy.Może kupiłem uszkodzony?To jest porównanie sprzętu za 20 k i za 4.5 k.Paaranoja.Co wy na na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gizbern napisał:

Jestem totanie zawiedziony tym sprzętem po 4 dniu użytkowania.Nie wypożyczyłem tylko kupiłem.Mój stary pianokraft z subem magnata do pewnej stopni bije na łeb przereklomawnego kandy k3 i te kefy r909.

Już takie przypadki były.

Są one głównie wynikiem złych nawyków które zwiększone są najczęściej złą akustyką. Ale źródłem problemu jest podejmowanie decyzji w ciemno. Wydać ponad 10 tyś "w ciemno" ?!?!?!!? nie będę tego wprost nazywał.

K3 i brak "werwy" ???? Wybacz ;)

Poczytaj o akustyce i postaraj sie ustawić według pewnych wzorców które są opisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jak to możliwe. Mam w pokoju 25m2  K3 z R700 (które są mniejsze od 900) i to ma taki bass i prdlnięcie że jak kupiłem to się bałem parę dni 🤣. Do połowy volume nie słucham bo to jest za głośno. Coś tu nie tak chyba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...