Skocz do zawartości

Stereo do 20 tyś.


Gizbern

Recommended Posts

Po pierwsze to dlaczego kupiłeś skoro od początku mówiłem k wypożyczeniu? Gdzie kupiłeś? 

A druga sprawa to 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

K3 i brak "werwy" ???? Wybacz ;)

No niestety też robię taka minke 😒

Bo to jednak urządzenie o wyjątkowo wysokiej dynamice.

R900 mają mniej basu niz r700 ale to i tak nie "brak" basu.

Coś u ciebie zdecydowanie nie gra. 

1. Akustyka

2. Źródło

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No tak. Zapomniałem, że doświadczony użytkownik zaleca w takich przypadkach, oprócz podmiany źródła, także wymianę kabli sygnałowych, zasilających, bezpiecznika i zakup stópek antywibracyjnych (tylko czekać na propozycje konkretnych marek i modeli).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no przecież możesz mieć swoje zdanie. Ja mam swoje i tym razem jest odmienne od twojego. 

Jeszcze raz wyraźnie to pokresle i podpisze się ponownie imieniem jako że nie pisze anonimowo.

Źródło ma znaczenie w jakości odbioru muzyki. Na porównywalnym poziomie co wzmacniacz.

Piotrek

 

Swoje drogą Kraft to wygląda na to że twoim zdaniem denon dcd520 vs Yamaha cds3000

Oraz pc + Cambridge dac 100 vs pc + chord Hugo 2 grają tak samo? 

Nie no serio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Nie no serio?

Odpowiem pytaniem. Czy serio uważasz, że w opisanej sytuacji problemem jest posiadanie przez kolegę źródła w postaci kosztującego 5500 zł Marantza ND8006? 

PS nie odpowiadaj, by nie wyczerpywać sobie limitu postów. Uznajmy nasze pytania za retoryczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zostawiać kolegi samego z problemem. Proponuję, by kolega @Gizbern przedsięwziął następujące kroki:

1. Sprawdził, czy w Pianokrafcie nie ma włączonych jakiś "dopalaczy" (np. loudness) 
2. Podłączyć Kefy do Pianokrafta i posłuchać, jak z nim brzmią.
3. Podłączyć Bowersy do K3 i też posłuchać.
4. Opisać wnioski
5. Wrzucić na forum fotki i rysunki ustawienia sprzętu w pomieszczeniu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym tygodniu z bardzo dużą pomocą @Kraft w tym temacie przestawiłem sofę 40 cm do tyłu...... do dziś mi się wydaje że ktoś mi chyba w nocy podmienił sprzęt ma klasę wyżej.

Nie chcę robić off-top, ale przy okazji zadam pytanie aby nie zakładać nowego tematu..... czy to że po godzinie grania Haiku Bright MK3 mimo już dawno wygrzanych lamp gra ,,lepiej" czy to moje omamy słuchowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 12:10, Gizbern napisał:

Witam.Jestem tutaj nowym użytkownikiem i mam prośbę w doborze zestawu do 20 tyś zł.Pomieszczenie o kształcie prostokątu 27 metrów i wysokości 3.6 m.Głośniki rozstawione będą max 2 m od siebie i 40 cm od ściany.Myzyka głównie elektroniczna.Sprzęt ma pracować conajmniej 14 h na dobę.Źródło głównie odbiornik nc+, i cd.Jednak sieciówka też by się przydała.Obecnie użytkuje zakupioną u Was yamahę mcr 840+ b&w685.Dokupiony tylko subwofer magnat 302A.Ale czas na zmiany.Moje typy:Zestaw 1.Yamaha 1100 + proac response dt8 + marantz na 8006. Zestaw 2: Marantz pm8006+ marantz na 8006+ tannoy revolution xt8f. I tu nasuwa mi się pytanie.Czy faktycznie warta jest podwójna dopłata do proaców względem tannoyów.Co byście polecili.Nie jestem audiofilem.Słucham raczej cicho ale od czasu też lubię głośniej.

 

15578269931337200534547460415045.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciekaw jestem co powiedzą ,,fachowcy" bo po mojemu to ustawienie kolumn (lewa w rogu niemal na ścianie, przed nią chyba sofa.....prawa z kolei odwrotnie) jest fatalne.

Wszystko co jest przed kolumnami, a miejscem odsłuchowym wpływa na dźwięk..... A ty masz dosłownie wszystko w jednej kupie.

Jako że nie jestem ekspertem to trochę boję się......ale zaryzykuję stwierdzenie że sprzęt za 100 000zł tam nie może dobrze zagrać tzn na chocby 90% swoich możliwości. 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda jakby się ~2m siedziało od kolumn ... Jeśli tak jest to cóż dobre podstawki + sub SVS SB-4000 załatwiłoby sprawę przy słuchaniu z tv , konsoli czy muzyki elektro.

O ile wzmacniacz nie pracuje w klasie A to trudno od dołu by zagrało to z werwą + przy 2m od kolumn zapewne jest głośno zanim bas zacznie "masować" = nie przyjemnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko napisać ,,pomijajac" ale POMIJAJAC akustyke w innym pokoju poświęć 30 min i przenies je do innego pokoju na test gdzie miedzy miejscem odsluchu, a kolumnami bedzie tylko dywan a wokół kolumn z tyły i z boku będzie min 50cm miejsca do ścian. Zobaczysz różnicę.....

Chodzi też o zachowanie jakichś proporcji aby od np lewej kolumny do ściany nie było 5cm, a od prawej 1,6m (o ile masz taka opcje)

Gdzie to wywalić tyle $$$ na sprzęt i ,,płakać". Tak nie możesz tego zostawić.

Chyba że..... jestem naprawdę dobrze tylko tobie się nie podoba. Też kiedyś myślałem że bas musi przesuwać meble - co nie ma nic wspólnego z basem, który faktycznie występował w utworze podczas nagrania.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gizbern napisał:

Mój stary pianokraft z subem magnata do pewnej stopni bije na łeb przereklomawnego kandy k3 i te kefy r909.

Myślę, że nie sprzęt jest tu problemem, a przyzwyczajenie do pewnego typu dźwięku. To już nie pierwszy raz, gdy ktoś przesiada się z zestawu wspomaganego subem na klasyczne stereo i czuje "brak werwy", szczególnie w niskim zakresie.

12 godzin temu, Gizbern napisał:

Powiem tak .yamaha ma werwe dźwięku z browersami .Czuć bas przy małych głośnikach.Kefty sie chowają .,zero basu.Fakt że przy kefach jest miękki ale nie daje tej emocji co przy browersach

Lata temu rozważając zakup kolumn, odsłuchiwałem również bowersy (budżet, jakieś 2k). Wypadły najgorzej ze wszystkich właśnie ze względu na kiepski bas. Jedno wielkie łubudubu. Czyli nadal kwestia gustu i przyzwyczajeń.

12 godzin temu, Gizbern napisał:

Druga sprawa na 28 m wcale takie głośne nie są.Pianokraftem dochodzę do połowy potencjometra i osiągam taką samą moc co przy kandy.Może kupiłem uszkodzony?

Głośność z tanich zestawów też jest odczuwana dużo bardziej, bo są po prostu hałaśliwe. Oczywiście spore znaczenie ma tu efektywność kolumn. Każe 3 dB więcej to połowę mocy mniej, aby uzyskać ten sam efekt (10dB - 10 razy mniej mocy). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nowy78 napisał:

Głośność z tanich zestawów też jest odczuwana dużo bardziej, bo są po prostu hałaśliwe

Nie chciałem o tym pisać tak dosadnie, ale może właśnie trzeba.

Im lepszy sprzęt tym (dla "nowicjusza") powstaje wrażenie "mniej dźwięku", jego poukładanie, harmonię  docenia (a czasem zupełnie nie ;) ) docenia później

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie.

Poprosimy o zdjęcia pokoju w stronę kolumn i w stronę miejsca odsluchowego.

Rzut z gory, nawet odrecznie narysowany. Z wymiarami/ odleglosciami.

Kolega niech nie podłącza kefow do pianocrafta jesli wiąże z nimi jakieś nadzieje!!! no chyba, ze chce je stracić.

Myslę, ze bedzie dobrze :)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gizbern napisał:

Narazie wszystko mam zagracone więc cudów też nie oczekuje.

W końcu ruszyło.Pierwszy test muzyki poprzez bluetooth. Muzykę przesyła s9+ bezpośrednio do Roksana.Muzyka psychotrance goa psy 2019.Pojawia się bas i dynamika.Naprawdę fajnie już to zaczyna grać.Z marantza jeszcze takiej jakości nie wykrzesałem a najlepszy dzwięk uzyskałem przy płycie Koto plays Synthesizer World Hits.Może powoli zaczyna się to wszystko rozkręcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...