Skocz do zawartości

Stereo do 20 tyś.


Gizbern

Recommended Posts

Dopóki nie zobaczyłem zdjęcia kolumn myślałem, że autor tematu ostro wkręca. 
Szczęka mi opadła, jak można wydać 20 tyś zł na ogromne kolumny i upchnąć je w takiej graciarni, kolejna sprawa drogi
wzmacniacz i pusczać bluetooth. Brak słów.

Kolumny pewnie do 30-60m2 a tutaj wygląda jakby ktoś słuchał z 1.5m...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Fafniak......Ale jak chłopaki powtarzają po 10x zrób to, zrób tamto, a odpowiedz jest ,,że jest lepiej" to taka prawda.

Jak mnie ludzie powiedzieli żebym wyciągnął wzmacniacz bo go ugotuję, przesunął sofę albo odsunął kolumny od ściany to posłuchałem mądrzejszych i tak zrobiłem, a nie pisałem bez dotykania niczego palcem że jest nagle lepiej tak jakbym chciał skłamać bo nie chce mi się czegoś zrobić.

Od samego początku zaczynając od podpowiedzi ze strony branży, a temat ma już cztery strony autor chyba nie posłuchał się ani razu nikogo więc po co zakładać jakieś tematy na forach skoro sam wie lepiej i w ogóle nie reaguje na żadne sugestie.

Oczywiście nie można nikomu niczego narzucić ale jeśli bym ci zadał pięć pytań i ty byś mi dał 5 odpowiedzi a ja bym zrobił dokładnie odwrotnie w każdej jednej sytuacji to sam powiedz......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

Odpowiem pytaniem. Czy serio uważasz, że w opisanej sytuacji problemem jest posiadanie przez kolegę źródła w postaci kosztującego 5500 zł Marantza ND8006? 

PS nie odpowiadaj, by nie wyczerpywać sobie limitu postów. Uznajmy nasze pytania za retoryczne.

Nie zwróciłem uwagi na źródło kolegi.

Szukałem tylko przyczyny. Jeśli źródłem jest nd8006 to nie jest on problemem. 

A i jednak pojawia się też źródło w postaci bt :) nabiera mój postulat sensu. Co Kraft 😋

Nie jest fajne ale prawdziwe. 

Faktycznie olbrzymie kolumny zostały woskowane do pomieszczenia które je tłumi.

Zbytnie tłumienie dźwięku powoduje utratę w sekcji basowej.

Jeśli kolego słuchasz Goa i psy trancr to przesłuchaj płytę bon- Underground resistance.

Ciężko ją znaleźć na Spotify ale jest. Sprawdzisz sobie zarówno dół jak i górę pasma 

Dodatkowo do sprawdzenia basu proponuje odsłuch nowej epki UMEK

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nowy78 napisał:

Co dzień czegoś nowego się człowiek dowiaduje ;) 

Uważasz że nie jest tak?

Może to brak doświadczenia z twojej strony a może po prostu chęć dogryzienia branży :)

nie obrażam się.

ale sprawdź. Wciśnij wielkie potężne basowe kolumny do mocno wytłumione go pomieszczenia. Zobaczysz co się stanie.

u nas w salce odsluchowej ten problem występował na początku. Zastosowaliśmy za dużo absorberów, które z czasem znikały.

sprawdź serio.

23 godziny temu, Fafniak napisał:

Tylko jeżeli masz audiofilskie antenki lub powietrze w sprayu

Pytałem o źródło , że może być przyczyną złego grania. Okazało się że może bo dźwięk odtwarzany jest oo bt. Wymiana na audiofilska antenkę nic tu nie da. Zapewne podobnie jak magiczne drewniane podkładki pod kable czy specjalnie sprowadzane z Kaukazu kute podkładki pod wzmacniacz. 

Nadal uważam że zdecydowanie

Akustyka na pierwszym miejscu szwankuje

Na drugim źródło w postaci bt.

Marantz nd8006 powinien sobie lepiej z tym dac rade.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Może to brak doświadczenia z twojej strony a może po prostu chęć dogryzienia branży :)

Ależ skąd. Dlaczego miałbym chcieć dogryzać branży. Po prostu jest to całkowicie sprzeczne chociażby z tym co można przeczytać w dziale akustyka, a przypomnę, że wypowiada się tam także specjalista (czyli też branża ;) ). A chodzi o to, że mocne wytłumienie pomieszczenia powoduje pochłanianie wyższych częstotliwości w znacznie większym stopniu niż tych od 100 Hz w dół.  Wystarczy spojrzeć na charakterystyki pochłaniania materiałów dźwiękochłonnych, które i tak mają lepsze parametry (w dolnym zakresie częstotliwości) niż standardowe wyposażenie wnętrz mieszkalnych. Dochodzą do tego rezonanse pomieszczenia dodatkowo "wzmacniające" bas, i poradzić coś na to zwykłym pochłanianiem jest naprawdę trudno. Zagracenie pokoju będzie dawało więc efekt dokładnie przeciwny niż opisany przez Ciebie :) 

Chociaż... Po zastanowieniu, meble typu szafa mogą być niezłym absorberem membranowym w zakresie niskich częstotliwości. To jednak może zadziałać tylko na plus. Trzeba by mieć naprawdę dużo szczęścia, aby w ten sposób nadmiernie wytłumić bas w pomieszczeniu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2019 o 15:43, Miras23 napisał:

Z akustyką jest różnie. Przetłumione pomieszczenie może faktycznie wpłynąć źle na bas. Musi być zachowany pogłos w pewnej ilości. Ale żeby to wszystko zadziałało to potrzebne są pomiary

To prawda.U mnie głównym problemem jest tylko akustyka.Po odstawieniu głośnika lewego od ściany ,Prawego wrzucenia w szafe,włożenia zatyczek po jednej w komory głośników i przełożeniu przewodów ze starego pianocrafta w końcu uzyskałem bas i coś z dynamiki.Pojawiły mi się rezonanse za komodą.W poniedziałek komoda zostanie wyniesiona zastąpiona minimalistycznym stolikiem rtv.Szafka z lewej strony też zostanie ściągnieta.Na dzień dzisiejszy zaczyna to grać.Jednak zadaje sobie pytanie czy warto było tyle kasy wydać na ten sprzęt.Powiem krótko.I tak i nie.Zestawy mini połączone z dobrym subem dają podobne a nawet lepsze wrażenia akustyczne do tych większych. Mój piano koszt 4300 zł z subem.Ale to tylko przy mniejszych głośnościach.Druga sprawa sprzęt z regulacją możliwości kalibracji dźwięku czasami przebije taki niby bez tej kalibracji.Proszę porównać starego technicsa 700 mk z procesorem dźwieku i nawet z nienawidzonami altusami 300 w warunkach typowego mieszkania w bloku z roksanem i kefami.Od wielu lat żądzi branża.Im się kupi drożej tym większy zysk dla sklepu.Ale czy warto?

Zdjęcia wyśle we wtorek ale i to zaczynam remont także będzię inaczej.

DZIĘKUJĘ KRAFTOWI choć go nie znam że piszę prawdę Ma gość pojęcie.Czasami tanie gra jak drogię.Miał rację co do kabli.Czy masz za 100 zł za metr czy za 20 to nie ma  różnicy w typowych warunkach domowych. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 20:53, Kamill00 napisał:

@Fafniak......Ale jak chłopaki powtarzają po 10x zrób to, zrób tamto, a odpowiedz jest ,,że jest lepiej" to taka prawda.

Jak mnie ludzie powiedzieli żebym wyciągnął wzmacniacz bo go ugotuję, przesunął sofę albo odsunął kolumny od ściany to posłuchałem mądrzejszych i tak zrobiłem, a nie pisałem bez dotykania niczego palcem że jest nagle lepiej tak jakbym chciał skłamać bo nie chce mi się czegoś zrobić.

Od samego początku zaczynając od podpowiedzi ze strony branży, a temat ma już cztery strony autor chyba nie posłuchał się ani razu nikogo więc po co zakładać jakieś tematy na forach skoro sam wie lepiej i w ogóle nie reaguje na żadne sugestie.

Oczywiście nie można nikomu niczego narzucić ale jeśli bym ci zadał pięć pytań i ty byś mi dał 5 odpowiedzi a ja bym zrobił dokładnie odwrotnie w każdej jednej sytuacji to sam powiedz......

Pracuję w firmię testującej mikrosilniki poprzez słuchawki i oscyloskopoy.Z racji wykonywanego zawodu badania okresowe mam co rok.Nie chodzi tu o sugestie typu razy× 10 tylko  o zawiedzenie pierwszym uruchomieniem sprzętu.Daj post w którym ktoś doradził jak mam ostawić ,przestawić itp.Co do dźwieku wiem co pisze.Akustyka jest u mnie problemem.A co do ferrarii lepiej mieć fokusa rs w wersji wyczynowej.

15 minut temu, Fafniak napisał:

yyyy eeee że jak ?

Stoi 20 cm od szafy.Stworzyłem trójkąt równoboczny tymczasowo po 2.7 m z głośnikami skierowanymi w stronę słuchacza.Jak w instrukcji kefa.

32 minuty temu, Gizbern napisał:

Pracuję w firmię testującej mikrosilniki poprzez słuchawki i oscyloskopoy.Z racji wykonywanego zawodu badania okresowe mam co rok.Nie chodzi tu o sugestie typu razy× 10 tylko  o zawiedzenie pierwszym uruchomieniem sprzętu.Daj post w którym ktoś doradził jak mam ostawić ,przestawić itp.Co do dźwieku wiem co pisze.Akustyka jest u mnie problemem.A co do ferrarii lepiej mieć fokusa rs w wersji wyczynowej.

Stoi 20 cm od szafy.Stworzyłem trójkąt równoboczny tymczasowo po 2.7 m z głośnikami skierowanymi w stronę słuchacza.Jak w instrukcji kefa.

A co do przewodów głośnkowych jedyną różnice w dźwięku odczułem od odłączeniu drutu strzałowego kopalnianego 1.5 m przy przejściu na 2 mm plecionke audio przy starej wieży technicsa hd 501.Ale tylko sopran był lepszy.Fizyka.

1 godzinę temu, Gizbern napisał:

Pracuję w firmię testującej mikrosilniki poprzez słuchawki i oscyloskopoy.Z racji wykonywanego zawodu badania okresowe mam co rok.Nie chodzi tu o sugestie typu razy× 10 tylko  o zawiedzenie pierwszym uruchomieniem sprzętu.Daj post w którym ktoś doradził jak mam ostawić ,przestawić itp.Co do dźwieku wiem co pisze.Akustyka jest u mnie problemem.A co do ferrarii lepiej mieć fokusa rs w wersji wyczynowej.

Stoi 20 cm od szafy.Stworzyłem trójkąt równoboczny tymczasowo po 2.7 m z głośnikami skierowanymi w stronę słuchacza.Jak w instrukcji kefa.

A co do przewodów głośnkowych jedyną różnice w dźwięku odczułem od odłączeniu drutu strzałowego kopalnianego 1.5 m przy przejściu na 2 mm plecionke audio przy starej wieży technicsa hd 501.Ale tylko sopran był lepszy.Fizyka.

I to pytanie do sklepów odnośnie przewodów.Proszę mi wskazać cenę przewodu do głośnika nie zakłucającego brzmienia zestawu stereo.Chodzi mi o pole elektromagnetczne.Nie płaci się za.przewód tylko za izolację.Mój zwykły bosh gmt 120 bez problemu wyłapuję w chordach przepływ prądu a i tak z ciekawości kupie miernik elektromagnetyczny żeby obalić coś na temat przewodów i oddziaływania na sprzęt domowy.

POZDRAWIAM. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że świadomość użytkowników wzrasta. Pamiętam jak sam wiele lat temu myślałem, że wystarczy tylko zmienić wzmacniacz aby poczuć zmianę, a tu...guzik. Dobra jazda meblami, kanapą, i tym podobnymi spowodowało dużą zmianę. Na końcu ważna rzecz, odległość od głośników. Przesunięcie się o  10 + / - może spowodować zmiany w całym odbiorze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie było warto dlatego że nie do końca wykorzystujesz ten sprzęt.

Ale jeśli kupiłeś je wyprzedażowej cenie to uważam że warto bo to sprzęt na lata i z czasem dojdziesz do odpowiedniego ustawienia.

Moim zdaniem w tej cenie od razu powinieneś powiedzieć " tak warto było, super , itp"

Z tym że jesteś jedyną osobą w tym roku która szczerze napisała na forum że nie do końca warto.

Za co bardzo cię cenie.

Tak to każdy użytkownik zawsze zachwala swoje i zachęca do zakupu tego samego 

Takie typowe forumowe podejście.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.Po ponad miesięcznym okresie wygrzewania muszę stwierdzić iż w końcu zaczeło to grać.Bas sie pojawił i to nawet spory.Jednak wiązało sie to również z przemeblowaniem.Czy było warto.Teraz napiszę że TAK.Słucham naprzemiennie tegoż zestawu z yamahą i subem i owa yamaha się chowa jeżeli chodzi o muzykę.Przy filmach jednak sub jest lepszy.Ustawienia nie mam idealnego i o wiele więcej mógłbym z tego zestawu wycisnąc.Dziękuje wszystkim za rady i wiem teraz że akustyka to podstawa.😁

15619132907357661297344177262080.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ald890 napisał:

Nie wiem jak Ci w tym może brakować basu, ja mam R300 i kombinowałem trochę przy akustyce jak ogarnąć nadmiar basu.
A jakie masz źródło? Bo to w sumie też ma wielkie znacznie, jak słucham Tidal HiFi basu jest jeszcze więcej w porównianiu do jakiś MP3 źródeł jak Spotify

Patrząc na te kolumny i nie duże pomieszczenie, to źródło raczej nie wiele zmieni. Może trzeba zmienić miejsce odsłuchu żeby wyciągnąć coś więcej? Być może bass gdzieś się gubi w tym pomieszczeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są za duże kolumny to bas słychać głównie z tyłu , w rogach pomieszczenia. Ale to niech ktoś obeznany w akustyce tłumaczy dlaczego tak jest ;) 

Na focie wygląda jakbyś z 1-1,5m słuchał ...

Inna sprawa to pasmo powinno być spójne , jeśli bas by przykrywał resztę to mała przyjemność ze słuchania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez akustykę tego Badu może być po prostu mniej.

Ja też testowałem zarówno r300 jak i r500 w pomieszczeniach prywatnych. U klientów, u siebie i u znajomych. To linia kolumn o solidnej podstawie basowej. Jeśli jej nie ma to słaby wzmak albo bardziej prawdopodobne właśnie akustyka.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...