Skocz do zawartości

Budowa paneli, początek przygody z adaptacją akustyczną i walki z basem


Jasiek88

Recommended Posts

Witam

Może się komuś przyda a mianowicie chciał bym podzielić się procesem budowy tak w skrócie paneli z wełny mineralnej TECH Slab MT 4.1 / ISOVER PT80. Ramy wykonał mi mój znajomy stolarz w sumie cały jeden panel ma 270cm wysokości i 60cm szerokości wełna została docięta i owinięta zaprasowana flizeliną "FLIZELINA BIAŁA z KLEJEM 1m x 90cm ŚREDNIA 41 gr/m" dostępną na allegro, materiał to "TKANINA OBICIOWA MIKROFIBRA WELUR ZAMSZ" allegro i powiem szczerze że gdyby nie to że robienie tego to był dla mnie odpoczynek od "pracy" to wolał bym to komuś zlecić po pierdzielenia się jest z tym nie powiem tym bardziej że staram się żeby coś był zrobione ładnie i estetycznie. Na początku miał być pojedyncze panele ale potem myśl się rozwinęła i tak o to powstał taki plan. Efekt kilka kg basu mniej zabranych z uszu ponieważ z tym walczę niestety moje miejsce odsłuchowe jest pod ścianą dlatego tak czy siak dalej ten problem występuje na podbiciu 40-50hz.

ps

Kolor trochę nie z parafii bo będę zmieniał kolory ścian :) 

Drugi panel jeszcze nie zrobiony bo złe wymierzyłem materiał :)

1duvPGg.jpg

wemFFqw.jpg

xxAeVkOr.jpg

Of0Hup6.jpg

 

Y3HwAVj.jpg

nYw29U1.jpg

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, nawet wygląda jak nasza :P Panele fajne, gratuluję wykonanej pracy, ale cieszy mnie też że zauważyłeś to co ja ciągle powtarzam. Okej, można to zrobić samemu, ale roboty... no jest. U nas wełna jest jeszcze zabezpieczana siatką żeby nie napierała za bardzo na materiał itd. bo potem dziwnie wybrzusza materiał i odkształca, no i jest brzydko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał tej wełny już kupionej to bym się grubo zastanowił.. i na dodatek jeszcze ram/pudeł nie robiłem a co się nawciagałem wełny to moje...heh dobrze że było warto.

Myślałem o czymś żeby tą wełnę zablokować np przykleić ale w sumie siedzi ciasno, czym ciaśniej tym właśnie bardziej napiera zauważyłem.

Swoją drogą ale bym przytulił te wasze dyfuzory z mdf'u i zamocował 4  za głową hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...