Skocz do zawartości

Dynaudio Excite X34-x38 vs KEF R500-R700 - szybkie punkowe porównanie


meHIFI

Recommended Posts

Cześć,

Trochę posłuchałem (LINK DO TEMATU), trochę poczytałem i plan opracowałem :)

  1. Dobre, akceptowalne jakościowo kolumny 
  2. Cyrus ONE jako baza a później ewentualne (raczej pewne) testy innych wzmacniaczy których słuchałem. Cyrus trafi wtedy do sypialni/pracowni. Nic nie tracę. 
    1. dzwięk który akceptuję to: Rega, NAIM 5si, Roksan K3, MF m3si, MF m5si, 
    2. dzwięk który mniej akceptuję: Atoll 100, Atoll 200sig, -> za frywone, bas wylewny jakiś taki.
    3. dzięki którego NIE akcetpuję: CA cx80

I tak padło komunowo jak w tytule. A wcześniej słuchałem i akceptuję (1.)KEF R5, 2.)AP Classic 3,)AV QR3)

  • Co mi da kupienie X38 zamiast X34?
  • Co mi da kupienie R700 zamiast R500? 
  • Że lepszy bas to jasne, ale coś ze środka? Coś z góry? Za dużo basu nie lubię. Lubie tak zwyczajnie przeciętnie z basem, punktowy bardziej. Mam jakieś 25m2 + kuchnia.
  • Co do wielkości to mieszkanie więc im mniejsze tym lepsze. 
  • Monitory jednak nie - wole jak coś samo stoi na podłodze w salonie - nie kwestinuję jakości, do sypialni będą monitory.

Z góry dzięki za wskazówki! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Cyrus One to dobry wzmacniacz i przejściowo na pewno bez krzywdy dla dźwięku może posłużyć. Z czasem będzie można poszukać jeszcze lepszego, mocniejszego napędu dla kolumn podłogowych. Z kolumn, które wymieniłeś różnice będą na pewno. Co do KEF, R500 gra moim zdaniem również od większego brata R700 (chyba, że mamy bardzo duże pomieszczenie). Bas w 500 jest mniej rozdmuchany, bardziej zwarty i lepiej zszyty ze środkiem. Grają ogólnie bardziej liniowo i są przez to bardziej muzykalne. Dynaudio może wypaść wręcz odwrotnie. X38 pomimo dość dużej i rozbudowanej konstrukcji mają bas bardzo szybki, zwarty i dobrze kontrolowany. Nie dominuje nad muzyką, nie zagłusza reszty pasma nawet w niewielkich pomieszczeniach. Średnie tony są czytelne i jak to w Dynaudio nasycone i muzykalne. Góra również stoi po łagodniejszej, słodkiej stronie grania. X34 moim zdaniem bardziej podbijają skraje pasma starając się wygenerować dźwięk większy niż w rzeczywistości mogą zaoferować ale wszystko jest też kwestią subiektywną.. Zwróć uwagę na Audio Academy Hyperion IV Plus - to nowa, bardzo udana i bardzo uniwersalna konstrukcja tej firmy. Potrafi zagrać żywiołowo, koncertowo, bardzo muzykalnie i dźwięcznie a potrafi być też subtelna i delikatna przy cichych odsłuchach. Polecam też Spendor A4. Myślę, że jeszcze trzeba trochę kolumn odsłuchać :)

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 dzięki wielkie -  czyli zależnie od mej fanaberii kaoswo-wizualnej musze patrzeć na X38 lub R500/R7 (lub to co już dobrze wysłuchałem czyli Classic 8 lub QR3) :)  Nie mam idealnego miejsca odsłuchu więc raczej wole na za dużo basu uważać.

Co do Audio Academy to jak coś to bym uderzał w IV ale BEZ Plus - trochę poczytałem o różnicach i nie bardzo wychodzi różnica w zmianach a raczej w inflacji :) No chyba, że macie dobre rabaty :D 

A X38 to w teorii półka ciut wyższa niż AA... w teorii ;) 

Nikt, nic, nijak nic? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadal za dużo czytasz za dużo pytasz a za mało testujesz.

Zakładanie kolejnego nowego tematu nie spowoduje odmiennego zdania. A przy najmniej nie powinno :/

AA ma inflację jak na Węgrzech :)

porownaj w ślepym teście IV że straszyki dwukrotnie tańszymi modelami :)

co do R od kefa i exite od dynaudio to słuchaj bo zaraz nie będziesz miał co. Obie konstrukcje wychodzą ze sprzedaży.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nadal za dużo czytasz za dużo pytasz a za mało testujesz.

No Excite nie słuchałem, ale jednak trochę tego towaru przeżuciłem :)

  • EMIT 30
  • AV QR3
  • AP Classic 8
  • KEF R5
  • Triangle Esprit ANTAL (te za 9tyś)
2 godziny temu, S4Home napisał:

Zakładanie kolejnego nowego tematu nie spowoduje odmiennego zdania. A przy najmniej nie powinno

Wydaje mi się, że to dobre podejście. Założyłem główny, ogólny. Przemyślałem, posłuchałem a teraz już pytam o jeden punkt (konkret) - ja jako użytkownikk forumów wolę takie podejście bo jest czyściej, ale to nie moje forum w sumie :)

2 godziny temu, S4Home napisał:

co do R od kefa i exite od dynaudio to słuchaj bo zaraz nie będziesz miał co. Obie konstrukcje wychodzą ze sprzedaży.

KEF Rx00 to wiem, ale Excite X3X też? Nie wiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obie wychodzą ze sprzedaży. R ki już nie są do zdobycia u dystrybutora.

Który sklep ma to jeszcze sprzedaje. Później koniec. Exite zostanie z nami deczko dłużej ale myślę że w wakacje zapomnimy o nich.

Nie pamiętam. Czy finalnie któreś były u ciebie w domu. ? Jestem ciekaw twojego zdania o zmianie akustyki na system

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...