Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze


rookieTA

Recommended Posts

Szanowni Państwo jestem nowym użytkownikiem forum za niezamierzone błędy z góry przepraszam. Wracając do meritum mojej prośby salon 30m2 na środku prostokąta boczna dłuższa ściana otwarte wejście. Salon jest podzielony na część wypoczynkową w połowie wypoczynek od środka w kierunku ściany otwarte wejście z boku, podłoga kafle. Amplituner denon x 2300w żadna rakieta ale daje radę i jest bardzo przyjazny. Absolutnie nie uważam się za wymagającego słuchacza czy audiofila. Słuchana muzyka głównie pop i klasyka z streamow i Spotify.

I w końcu prośba pytanie na co wymienić tonsil fiesta front  na używane kolumny do 2500zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rookieTA napisał:

Słuchana muzyka głównie pop i klasyka z streamow i Spotify.

 

2 godziny temu, rookieTA napisał:

I w końcu prośba pytanie na co wymienić tonsil fiesta front  na używane kolumny do 2500zł ?

Zadajesz trudne pytanie , masz amplituner kina domowego a pytasz o kolumny frontowe do muzyki. Z założenia set kolumn do kina powinien być w miarę jednolity tj. przynajmniej centralny i fronty , i tak mi się teraz nasunęło , używasz tego amp. KD do kina, czy tylko do muzyki ? 

Zmiana frontów na lepsze na pewno wprowadzi jakąś poprawę, ale nadal przy stereo ograniczeniem pozostanie sam wielokanałowy amplituner. Nie jestem fanem nowych kolumn, ale w Twoim przypadku poprosiłbym o pomoc branżę / np. S4Home/, bo będziesz miał możliwość wypożyczenia i przekonania się u siebie w domu czy warto, lub czy dźwięk Ci odpowiada. Kupując używane działasz w ciemno i nie masz możliwości zwrotu z powodu nie trafienia z dźwiękiem. 

Branża z pewnością zna Twój model amplitunera i coś sensownego w Twoim budżecie znajdzie lub ukierunkuje Cię czego szukać.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam generalnie oglądam tv i kino oraz muzy jak pisałem.... tak wiem o wyborze wzmacniacza do muzyki itd

Mam amp. Do kina także centralny i soround ale najpierw chce wymienić fronty może razem z centralnym kolejnym będzie wymiana subwoofera ale po kolei Na coś muszę dię zdecydować i to jest problem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 21:51, rookieTA napisał:

 

Co jest priorytetem filmy czy muzyka?? 

W przypadku muzyki, jeżeli ampli pozwoli dokupujesz końcówke stereo. I po sprawie. 

Z kina domowego dobrego dźwięku nie uzyskasz. Musiałbyś przeznaczyć 3-4k na używany ampli kina a i tak rewelacji nie będzie. Ale już da się słuchać. 

W przypadku klasycznych czystych wzmacniaczy sytuacja jest prostsza. Za połowę ww budżetu kupisz już bardzo dobrze grający wzmacniacz stereo. 

Pytanie czy jesteś w stanie zrezygnować z dźwięku dookolnego? Na stereo też bardzo dobrze ogląda się filmy. 

Do niczego nie namawiam. Wybierz najlepszą opcję dla siebie. 

Pozdrawiam 

PS. Myślę, że do 4k jesteś w stanie złożyć bardzo dobrze grający budżetowy zestaw stereo. Używany. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...