Skocz do zawartości

Mata i docisk


Recommended Posts

Panowie.....myślicie że ,,dobra" mata pod LP i docisk maja znaczacy wpłyt na odtwarzany dźwięk?

Na Pro Ject RPM 1 z wkładką Ortofon 2M Bronze mam ,,zwykłą" matę za tzw 30zł i myślę kupić skórzaną Clearaudio z dociskiem 420g.

Ma to większy sens czy tylko lepszy zrobię ,,wizual" sprzętu?

P.S

Mam nadzieję że dobry dział bo nie chodzi mi o audiofilskie dodatki, ponieważ Panowie audiofile napewno usłyszą różnicę....ze mna może być ,,różnie" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kamill00 napisał:

Mam nadzieję że dobry dział bo nie chodzi mi o audiofilskie dodatki, ponieważ Panowie audiofile napewno usłyszą różnicę....ze mna może być ,,różnie" 😁

Nie masz się czym przejmować, są tu też melomani.🙂

Grzejesz lampy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kamill00 napisał:

Ma to większy sens czy tylko lepszy zrobię ,,wizual" sprzętu?

Docisk czasem się przydaje , nie wiem tylko co na to silnik Twojego gramofonu, a co do maty to najpierw bym sprawdził, czy masz możliwość regulacji wysokości ramienia. Są co prawda różne szkoły , jedna mówi , że to headshell powinien być równoległy do płyty, druga że ramię ale w obydwu przypadkach kładąc matę zwiększasz wysokość na której znajdzie się płyta ,a więc powinieneś ustawić odpowiednią wysokość ramienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...