Skocz do zawartości

Mikrofon


njczyziu

Recommended Posts

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, nie wiem czy w odpowiednim dziale zakładam ten temat, jeżeli nie to z góry przepraszam.

Mam małe pytanie, niedawno kupiłem sobie dyktafon cyfrowy wraz z mikrofonem zewnętrznym i zależy mi na tym aby w trudnych warunkach (samochody, inni ludzie, wiatr, szuranie kórtką itp.) nagrał się jak najlepszy dzwięk. Głównie chodzi mi o jak najlepsze nagranie drugiej osoby, która będzie iść przy mnie i z którą będę prowadził rozmowę. Dyktafon chcę ukryć w wewnętrznej częśći kurtki, która jest dość głęboka więc urządzenie byłoby całkiem głęboko schowane. Pogoda nie jest najlepsza aby chodzić rozpiętym do połowy, więc ekspres w kurtce byłby zapięty prawie na max. w górę. Niezbędny aby było dobrze słychać mojego rozmówcę może się okazać zewnętrzny mikrofon dodany do zestawu i zastanawiam się czy lepiej będzie jeżeli zdejmę z niego gąbkę czy też jeżeli będzie ona nałożona. Chodzi mi o nagranie jak najczystszego głosu osoby mi towarzyszącej, bez szumu i zakłóceń...


Dyktafon ma także kilka trybów jakości nagrywania dzwięku, w tym 2 najbardziej mnie interesujące:

HQ i XHQ

HQ - wysoki poziom rejestrowania dzwięku

XHQ - bardzo wysoki poziom rejestrowania dzwięku

Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby zastosować opcję HQ, ponieważ obawiam się, że XHQ będzie zbyt czuła i będzie rejestrować przede wszystkim mój głos i szuranie kurtką, drgania a nie rozmówcę, który będzie szedł obok w odstępie około metra icon_neutral.gif


Proszę o dobre rady.


Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Gdy odsłuchuje jakiś plik w słuchawkach na uszach, dzwięk jest tylko w jednej słuchawce, druga jest kompletnie głucha. Słuchawki są dobre, obie działają na odtw. mp3, monitorze podczas słuchania winampa, tylko po podłączeniu do dyktafonu działa jedna :/
Jaka może być tego przyczyna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...