Skocz do zawartości

Stereo do 16m2, coś już mam, szukam dalej


neoeinz

Recommended Posts

Witam szanowne grono :)

Mam pokój ok 16m2, umeblowany jak w załączniku. Sprzęt jaki posiadam na chwile obecną to NAD 3240PE i gra to z Jamo E660.

Teraz tak, wg mnie gra to jako tako, czuje jakiś niedosyt jak to gra, szczególnie gdy jest cicho muzyka, gra to jakoś płasko (przepraszam nie znam dokładniej terminologii opisze co czuje) troche bez płciowo, jak podkręcę no to coś tam zaczyna...

Co jest słuchane, taka mieszanka trochę, lubię zagrać queena, eurythmics, jazz ale raczej spokojny, chill, Kortez i coś tego pokroju, jak i lobię łupnąć jakimś housem :) wiem, że pod każdą muzykę inny sprzęt, kolumny...szukam kompromisu :)

 

I teraz tak, czy takie zestawienie wogołe ma sens, czy poszukać innych kolumn, lub innego wzmacniacza. Na dzień dzisiejszy mogą to być używki...choć NAD wydaje mi się lepszą podstawą niż ww  Jamo, ale mogę się mylić, Na dzień dzisiejszy muzyka puszczana z telefonu, tv.

Jeżeli nic się nie da z tego złożyć i z tego z czego słucham, jest też jakaś opcja kupna czegoś nowego, choć pewnie da się coś dobrac :)

 

co do budżetu zobaczymy co zaproponujecie do zmian :) ale jakby to były kolumny to jakieś 1000zl, nie wiem ile mozna liczyc za nowe co by pasowały do wzm.

oo.jpg.549f0a56d4df41943296e4385c80b3a0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pierwsze co powinieneś poprawić wysuń kolumny z narożników. Dalej w stronę miejsca odsłuchu tak, aby się widziały. 

Zachowaj odległości, między kolumnami około 2 - 2,5 m i tyle samo od kolumn do miejsca odsłuchu. 

Poczytaj o akustyce. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety troche może być problem z idealnym ustawieniem. 

1. mam berbecia 11 miesięcy który zaczyna stawać i łapie się wszystkiego, jak wysunę mocno głośniki to mogą wylądować na dzieciaku :)

2. Teraz odstęp miedzy kolumnami to ok 3m, mógłbym je zrobić bliżej siebie ale wtedy będę musiał rozstawić komodę i wepchnąć kolumnę miedzy niską komodę a wysoką ;/ ja to przełknę nie wiem jak żona :) 

3. Chyba żeby zastąpić podłogowe jakimiś mniejszymi i postawić je na komodzie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neoeinz napisał:

Mam pokój ok 16m2, umeblowany jak w załączniku. Sprzęt jaki posiadam na chwile obecną to NAD 3240PE i gra to z Jamo E660.

Teraz tak, wg mnie gra to jako tako, czuje jakiś niedosyt jak to gra, szczególnie gdy jest cicho muzyka, gra to jakoś płasko (przepraszam nie znam dokładniej terminologii opisze co czuje) troche bez płciowo, jak podkręcę no to coś tam zaczyna...

Masz za duże kolumny, dlatego przy cichym odsłuchu jest kicha. Szukaj podstawkowych.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neoeinz bierz NAD'a pod pachę i na odsłuch, zobaczysz co da się wycisnąć z tego klocka. W Szczecinie nasz salon zlokalizowany jest przy al Papieża Jana Pawła II 47. Oprócz wspomnianych wyżej typów, przesłuchaj Mission LX-2 oraz większe LX-2+. Zaskakująco dobra kolumna jak na swój budżet, z dobrze dociążonym dźwiękiem i dobra stereofonią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 1Ender napisał:

Do 17 m spokojnie wejdą małe podłogowe. Moje miejsce odsłuchowe właśnie tyle ma. 

Monitory też okej. 

Jeżeli kolega nie poprawi akustyki, to niestety efekt może być nie do końca zadowalający. 

Czytałeś temat o akustyce? 

Pozdrawiam 

czytałem, dlatego też może być ciężko u mnie coś ugrać z przestawieniem mebli pod książkowe ustawienie kolumn :) szukam jakiegoś kompromisu :)

 

45 minut temu, Fafniak napisał:

u kogoś widziałem barierki przed/dookoła kolumn (takie anty berbeciowe ;) ) jest to jakieś wyjście.

stawianie podstawkowców na komodzie... no może nie jest audiofilskim wyjściem ale z drugiej strony :)

Tylko dobranie czegoś za 1000 zł może byc sporym problemem

no jest to wyjscie :D fakt heheh albo dziecko za barierki :P co do stawiania na komodzie wiem ze to nie jest profi ale może jest to jakieś wyjscie z sytuacji, nie demolując mocno układu pokoju (czyt. salon w bloku :) )

17 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@neoeinz bierz NAD'a pod pachę i na odsłuch, zobaczysz co da się wycisnąć z tego klocka. W Szczecinie nasz salon zlokalizowany jest przy al Papieża Jana Pawła II 47. Oprócz wspomnianych wyżej typów, przesłuchaj Mission LX-2 oraz większe LX-2+. Zaskakująco dobra kolumna jak na swój budżet, z dobrze dociążonym dźwiękiem i dobra stereofonią.

No właśnie tak się to skończy lub ewentualnie jak się da wypożyczyć coś do domu.

 

Myślę, że da się ten budżet jakoś nagiąć dlatego też biorę pod uwagęużywki

Edytowano przez neoeinz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że "zasady" mówią o tym aby podstawkowce stawić na standach. Ale proponuję wpisać bookshelf speakers i oddzielnie bookshelf i posprawdzanie ;)

Ok. to tak na rozluźnienie spiętego audiofila ;)

Widziałem fajne rozwiązanie gdzie kolumna-monitor stała na komodzie na takim ministandzie który pozwolił pracować jej w warunkach zbliżonych do postawienia na normalnych standach. Oczywiście że jest to kompromis ale już nie przesadzajmy :)

ile miałbyś miejsca na komodzie dla takich monitorów/podstawkowców ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Widziałem fajne rozwiązanie gdzie kolumna-monitor stała na komodzie na takim ministandzie który pozwolił pracować jej w warunkach zbliżonych do postawienia na normalnych standach. Oczywiście że jest to kompromis ale już nie przesadzajmy :)

Mamy coś takiego w ofercie, zwie się to Isoacoustic Aperta- róznica mebel vs. taki stand jest taka, że jeszcze nikt z wypożyczających owe standy nie oddał ich:) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

Ja wiem że "zasady" mówią o tym aby podstawkowce stawić na standach. Ale proponuję wpisać bookshelf speakers i oddzielnie bookshelf i posprawdzanie ;)

Ok. to tak na rozluźnienie spiętego audiofila ;)

Widziałem fajne rozwiązanie gdzie kolumna-monitor stała na komodzie na takim ministandzie który pozwolił pracować jej w warunkach zbliżonych do postawienia na normalnych standach. Oczywiście że jest to kompromis ale już nie przesadzajmy :)

ile miałbyś miejsca na komodzie dla takich monitorów/podstawkowców ?

Miejsca w zasadzie jest tyle ile na rysunku poglądowym, ale mógłbym zrobić taki myk, ze jedna wysoką komodę wywalić na prawą stronę, TV na środek tych niskich i wtedy mam 180cm.

i po bokach TV mogły by stanąć, lub na tych wysokich szfkach, ale to bez sensu bo one maja 120cm wysokości...(niskie mają 60cm) 

1111.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zobaczę czy da się wywalić wysokie gdzieś indziej aby miało to ręce i nogi...

no to jak mają stać na szafkach to tylko na 60cm...co do szerszego ustawienia, może na  upartego mógłbym zepchnąć wysokie szafki pod ściany i zyskałbym trochę cm, tylko czy wtedy jakby kolumny stały obok wysokich szafek to i czy tak by było bez sensu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za nimi moze coś stac,  czy lepiej pusta przestrzeń,  z tym moze byc ciezko :/ ot jak maja wysjc z szeregu to bedzie to w moim ukladzie komicznie wygladac z tylu komoda a przed kolumny. Obecnie tak to stoi. Moge dac komody pod sciane a kolumny blizej siebie. Ale to bedzie ok 2m.

Jak ogarne pokój cykne foto lepsze :) dziecka plac zabaw uprzatnac trzeba 

IMAG0181.jpg

IMAG0180.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Spróbuj kolumny wysunąć do przodu i posłuchaj czy są zmiany. One się tam duszą.. 

Później podejmij decyzję, czy zostajesz przypodłogowych, czy kupisz mniejsze. Akustyka nic w tym przypadku nie kosztuje, a może być znacznie lepiej. 

Pozdrawiam 

Ale moga dalej stac jakby w kącie ot tylko dac je do przodu,  czy od ściany z lewej strony tez odsunąć?  Pomijam poradnik bo tyle cm nie mam :)

 

wyjąłem je na taka odleglosc...i dalej bez szalu... Zastanawiam sie czy wzmaczniacz gra dobrze, sam nie wiem... Chyba podjade do salonu podlacze inne glosniki i zobaczymy

15539683817391853063258533719628.jpg

15539684472365760831773374200977.jpg

Edytowano przez neoeinz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Kolumna nadal stoi w rogu a dodatkowo ma za sobą taka tubkę. 

Stosowanie tutaj kolumn podstawkowych może być problem. Barierki dla dzieci sami stosowaliśmy i to się sprawdza. Ale stosowanie standów przy dziecku to nie jest dobry pomysł. To chwila i głowa mocno rozbita.jedbak podłogowe są bezpieczniejsze.

Za 1000 żonie zrobisz tutaj szału. Nie wymienisz na lepsze kolumny co najwyżej inny wzmak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...