Skocz do zawartości

Stereo do 16m2, coś już mam, szukam dalej


neoeinz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wymiana na podstawkowe przy dziecku i przy takim samym położeniu nie ma po prostu sensu.

W takim razie lepiej w ogóle się nie bawić. Poczekać aż podrośnie i przestanie się interesować.

Zwłaszcza przy tak małym budżecie. Za 1000 zł to co najwyżej można rozejrzeć się za używanymi monitorami. Nowe żadne nie zagrają lepiej.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Już pisałem, wystarczy przeczytać

 

@neoeinz

Co bym zrobił :

1 - wysunąłbym mocniej jeszcze kolumny - dla sprawdzenia czy w twoim pomieszczeniu i tym zestawie taki zabieg coś daje. Czy masz w pokoju dywan? Jeżeli nie to na środek położyłbym ze 2 koce (jeden na drugi aby stworzyć grubsza powierzchnie lub większa (jeden obok drugiego)) posłuchałbym w spokoju czy są zmiany i czy w kierunku który Ciebie interesuje.

2 - Jeżeli zmiany poszłyby w dobrym kierunku - rozejrzałbym sie za takimi "barierkami-kojcami" i dywanem

3 - Jeżeli zmiany nadal nie idą w dobrym kierunku... Te Jamo są ładne i białe... wiem... ale postarałbym się wypożyczyć kolumny inne. Tu jest oczywiście największy problem bo to i gabaryty i cena

4 - Densen BEAT 100 moze by zmienił ich granie... ( ale przy założeniu ze kolumny zostają w bezpiecznych miejscach a tym samym dźwiękowo złym miescu) to chyba nei ma sensu

Ale według mnie połowa problemu to same kolumny a druga połowa to akustyka/ustawienie

 

a ile byłoby przy takim rozstawieniu ( bo nie wiem czy dokładnie taką opcję uwzględniłeś w którymś z poprzednich postów pisząc o 180 cm rozstawu)

Untitled-1.jpg.cb51eed0ba784874577322e07375eccf.jpg

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to też jest brane pod uwagę :D tutaj będzie właśnie 180-220cm.  Pojedyncza szafka ma 60 cm, podwójna 120 cm + ok po 20cm wolna przestrzeń

Zastanawia mnie tylko jeszcze jedno, czy obecne kolumny mogę "wsadzić" w te wolne miejsca, czy muszą być wysunięte do przodu (zakladam że muszą)
Czy jak bym dał mniejsze podstawkowe (monitory) na komodę to czy tak one mogą stać czy też muszą być wystawione. 

Pytam dlatego bo nie raz widzę na zdjęciach, że ludzie mają na komodach, przy scianie itd...

 

A jeszcze, w ogóle co myślicie o takim zestawieniu mojego NADa z tymi Jamo ? ma ktoś mniejsze lub większe zdanie na temat tego sprzętu :) Może moje odczucia slabego grania są przez to, że faktycznei mam źle ustawiony sprzęt, lub coś nie powinno grać z czymś ... 

2 godziny temu, Fafniak napisał:

 

1 - wysunąłbym mocniej jeszcze kolumny - dla sprawdzenia czy w twoim pomieszczeniu i tym zestawie taki zabieg coś daje. Czy masz w pokoju dywan? Jeżeli nie to na środek położyłbym ze 2 koce (jeden na drugi aby stworzyć grubsza powierzchnie lub większa (jeden obok drugiego)) posłuchałbym w spokoju czy są zmiany i czy w kierunku który Ciebie interesuje.

2 - Jeżeli zmiany poszłyby w dobrym kierunku - rozejrzałbym sie za takimi "barierkami-kojcami" i dywanem

3 - Jeżeli zmiany nadal nie idą w dobrym kierunku... Te Jamo są ładne i białe... wiem... ale postarałbym się wypożyczyć kolumny inne. Tu jest oczywiście największy problem bo to i gabaryty i cena

4 - Densen BEAT 100 moze by zmienił ich granie... ( ale przy założeniu ze kolumny zostają w bezpiecznych miejscach a tym samym dźwiękowo złym miescu) to chyba nei ma sensu

Ale według mnie połowa problemu to same kolumny a druga połowa to akustyka/ustawienie

 

a ile byłoby przy takim rozstawieniu ( bo nie wiem czy dokładnie taką opcję uwzględniłeś w którymś z poprzednich postów pisząc o 180 cm rozstawu)

Untitled-1.jpg.cb51eed0ba784874577322e07375eccf.jpg

1.  Mam dywan (wykładzinę) ze względu na pełzające dziecię :D 

2. Dziś lub jutro wysunę kolumny jeszcze bardziej... najwyzej jak nie bedę słuchał będę je przestawiał aby nie korciły małych rączek

3.  Kolumny okleiłem folią :P bo okleina mi nie pasowała :P i jestem gotowy na zmiany...więc tu nie problem

4. Dlatego zastanawiam się czy podstawkowe, monitory, by coś zmienił, przy założeniu że wzmacniacz jest faktycznei dobtu i idzie z niego cos wykrzxesać :) 

Na upartego jestem skłonny poodkładać i kupić nowy kpl wzmacniacz, kolumny...sam nie wiem...chyba i tak zdecyduje się wziąć pod pachę wzmaczniacz i jechać posłuchać na innych kolumnach...

Edytowano przez neoeinz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem krok po kroku co powinieneś zrobić żeby trochę rozjaśnić sytuację

 

w te wolne miejsca nie wsadzasz kolumn tylko ew. wypożyczasz podstawkowce - kladziesz jakąś dechę i umiesczasz je na "krańcach" ale tak aby miały trochę miejsca - wszystko w ramach testów co u Ciebie byłoby lepsze

11 minut temu, neoeinz napisał:

chyba i tak zdecyduje się wziąć pod pachę wzmaczniacz i jechać posłuchać na innych kolumnach...

to też jest dobre wyjście - będziesz miał wiedzę czy wzmak daje jeszcze  radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 1Ender napisał:

Nie specjalnie dobry pomysł 😕 

Pozdrawiam 

Czy ty nie przesadzasz w swojej konserwatywności audiofilskiej ? ;)

Szukamy rozwiązania kompromisowego - co szkodzi sprawdzić ?

Jakby wszystkie rozwiązania w pomieszczeniach można było sprowadzić do "zasad" to mielibyśmy połowę problemów z głowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, może być całość szerokości 300 cm, wysokości 62cm a na środku TV, lub 240 szerokosci i jeden słupek, kwestia jak poprzestawiam :D żonie też się musi podobać salon :P Monitory jak najbardziej wchodzą w grę...koledzy podali już jakieś typy wcześniej.

co do ustawienia jak pisze 1Ender, żona już nie jest tak uśmiechnięta hehehe żeby jej kolumny stały w pierwszej linii :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neoeinz napisał:

Zobaczymy, na początku wywalę kolumny do przodu i zobaczymy co to da, zależy mi też żeby własnie fajnie grały cicho :)

 

Żeby cicho grać ze szczegółami, musi być spełniony warunek:

A) Wydajny pradowo wzmacniacz o dobrej dynamice ok. 103-105 dB lub więcej. 

Albo

B) Wysoka efektywność kolumn około 89-90 dB lub więcej. 

A najlepiej A i B. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, 1Ender napisał:

Żeby cicho grać ze szczegółami, musi być spełniony warunek:

A) Wydajny pradowo wzmacniacz o dobrej dynamice ok. 103-105 dB lub więcej. 

Tak się składa, że wysoka moc i dobra dynamika nie muszą iść w parze. Może być wzmacniacz o dużej mocy i słabej dynamice, ale i taki o średniej mocy i dynamice wysokiej.

Czy jest jakieś uzasadnienie teoretyczne twierdzenia, że do głośnego grania jest potrzebny mocny wzmacniacz (a do głośnego wystarczy słaby, bo takie chyba należy wyciągnąć z tego zdania dalsze wnioski)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Żeby cicho grać ze szczegółami, musi być spełniony warunek:

A) Wydajny pradowo wzmacniacz o dobrej dynamice ok. 103-105 dB lub więcej. 

Albo

B) Wysoka efektywność kolumn około 89-90 dB lub więcej. 

A najlepiej A i B. 

Pozdrawiam 

chcesz nam powiedzieć że daje to gwarancję dobrego cichego słuchania....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem np o 1000zl przy uzywkach,  ale z tym moze byc loteria...nowe jak widze tez da sie kupic do 1,5tys wiec git,  tez mi pasuje... Wszystko rozchodzi sie o to czy moje jamo graja z nadem dobrze,  czy nad jest ok czy juz dupa z niego... Rozwazam tez na koncu kupno czegos nowego,  moze jakis nad 338...i cos dobrać... Dzis ustawie kolumny i poslucham

Dobra teraz tak to stoi... Teraz wydaję mi sie ze lepiej gra wokal,  a niskie delikatniej niz jak staly w kacie. Scena wydaje sie na środku, nie ma lepeij lewo prawo... 

Ale dalej nie wiem jak powinno to grac "prawidlowo" :) ogólnie zle nie jest, ale na odsluchy i tak pojadę :)

 

IMAG1394-20190401-193601388~2.jpg

IMAG1393-20190401-193601756~2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...