Skocz do zawartości

Stereo do 16m2, coś już mam, szukam dalej


neoeinz

Recommended Posts

6 godzin temu, maverick2005 napisał:

Osobiście dla audio, zacząłbym od wymiany lub innego ustawienia tych mebli i zrobił więcej miejsca dla kolumn na tej ścianie, wtedy moim zdaniem to ma jakiś sens inwestować w lepsze audio i coś kombinować. 

Co masz dokladniej na mysli?  Bo patrząc na zdjecia odnkolegow mam podobnie ustawione... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok,  zostawmy nowy sprzęt :)

nie wiem czy to czy to, bo oba sprzetyaja swoje lata,  a po 2 tak na prawde nie wiem jak to powinno "prawidlowo grac,  brzmiec" jezeli mozna nazwac w środowisku audio prawidlowo grac.  Wiem ze jeden lubi jebniecie dolem,  drugi nie...ot nie mialem do konca możliwości do czego sie odnieść,  do czegos prawidlowego :)

wiec wybaczcie za moja niewiedze i zakrecenie.  Moze dla jednego gra dobrze na sprzecie za 2tys,  dla innego za 30tys... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z sąsiedniego forum, przypadek podobny jak Twój. Budżet ten sam. 

https://hi-fi.com.pl/forum/1-stereo/13327-głośniki-do-nad-3240pe

Pozdrawiam 

PS. Z proponowanych na innym forum GALE 4 od @Pumpurek można wypożyczyć do domu. 420 zł. 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-gale-4-komis-audio-myslenice-6936873965

Drugie Dali 104, za 900 zł. 

https://allegro.pl/oferta/kultowe-kolumny-stereo-dali-104-komis-myslenice-7868713276

Wypożycz 2 pary. Zostaw te co najlepiej grają dla Ciebie. 

Te małe podłogowe powinny dobrze zagrać w Twoim metrażu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neoeinz napisał:

Co masz dokladniej na mysli?  Bo patrząc na zdjecia odnkolegow mam podobnie ustawione... 

Nie chcę Ci robić rewolucji w mieszkaniu, wiem jak w życiu jest, dzieci, żona, pewne kompromisy, ale jeżeli chcesz coś poprawić i cieszyć się sprzętem to warto spełnić chociaż minimum,jestem osobą która lubi kino domowe,słuchać muzyki i jeżeli chcesz poznać moje zdanie to osobiście "wywaliłbym" te dwie wysokie szafki, zostawił rtv i tą krótką, przesunął to na środek ściany, pozwoli to uzyskać więcej przestrzeni po bokach dla kolumn tych czy innych, a druga myśl,sprzedałbym te meble zakupił jedną komodę, która pomieści domowe szpargały z tych szafek i wtedy myślał o fajnym audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolor to nie problem :) robie przy oklejaniu wiec jamo tez okleilem 😛

Dzieki za podlinkowany temat i linki. 

W szczecinie mam goscia co ma dali 104 za 750 https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dali-104-stan-bardzo-dobry-CID99-IDyyfiZ.html tylko boje się wydac 700-900 na używki :/ jak ktos nie dbal,  dawal w palnik... 

 

No i caly czas mecza mnje podstawkowe, monitory aby je postawić na szafkach 😛

 

8 godzin temu, maverick2005 napisał:

Nie chcę Ci robić rewolucji w mieszkaniu, wiem jak w życiu jest, dzieci, żona, pewne kompromisy, ale jeżeli chcesz coś poprawić i cieszyć się sprzętem to warto spełnić chociaż minimum,jestem osobą która lubi kino domowe,słuchać muzyki i jeżeli chcesz poznać moje zdanie to osobiście "wywaliłbym" te dwie wysokie szafki, zostawił rtv i tą krótką, przesunął to na środek ściany, pozwoli to uzyskać więcej przestrzeni po bokach dla kolumn tych czy innych, a druga myśl,sprzedałbym te meble zakupił jedną komodę, która pomieści domowe szpargały z tych szafek i wtedy myślał o fajnym audio. 

Nic nie zastapi miejscem ikeowych heheh pewnie bym wypchnal gdzies te duze i ozstawil tylko te niskie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neoeinz napisał:

W szczecinie mam goscia co ma dali 104 za 750 https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dali-104-stan-bardzo-dobry-CID99-IDyyfiZ.html tylko boje się wydac 700-900 na używki :/ jak ktos nie dbal,  dawal w palnik... 

 

Możesz podjechać i samemu obejrzeć ?

Jeżeli tak to wzmak pod pachę i podjedź do gościa - kontakt osobisty wiele wyjaśnia :)

Obejrzyj same głośniki puście trochę głosniej muzykę... i ciszej tak jak zamierzasz też słuchać - posłuchaj czy to ci pasuje

Przecież nie musisz kupować od razu. Widać kiedy ktoś dbał o kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, piszemy na forum, a okazuje się że my z tej samej mieściny😉

Proponuję Ci skontaktować się z Promat Audio w Szczecinie,dogadaj się co do odsłuchu ze swoim wzmacniaczem, będziesz miał pogląd jak ten wzmacniacz gra z innymi kolumnami. 

Nie wiem jak twój model wzmacniacza, ale Nad fajnie się zgrywa z Polk audio,jeżeli myślisz o nowych to popatrz jeszcze na podstawkowe Polk Audio signature s20,myślę że po negocjacjach, niewiele przekroczysz budżet w Promat na miejscu ma podłogowe s55, ale polecam posłuchać .S20 w ramach kompromisu przy dziecku, mogłyby stanąć na komodzie koło tv, a te wysokie szafki rozstawiłbym na boki. 

 

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kuszą Cię podstawkowe rozejrzyj się za takimi. Tannoy 7.2, pylon audio opal monitor możesz mieć za trochę ponad tysiąc, gdy dobrze potargujesz się. Przynajmniej tak myślę. 🤔

Dali zensor 3 w Polsce drogie są, lecz co jakiś czas pojawiają się na Amazonie za około 1200 złotych.

Jedź do sklepu, posłuchaj i będziesz dużo więcej wiedział. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neoeinz napisał:

Ale mam metlik w glowie :) 

No widzisz narobiłeś se kłopotu😉, ale tak jest z tym audio jak zaczniesz gonić króliczka to ciężko się zatrzymać😁

Pamiętam jak sam poszedłem do salonu audio po kolumny, planowany budżet 2.5k,a wydałem 4k,a teraz jak ostatnio policzyłem to dobiłem do 12k i to jeszcze nie koniec😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :D nie ma opcji na takie drogie zabawy "D to ma być do posłuchania muzyki, filmu, ciszej, głośniej i koniec :D więc żadne formy zadłużania się nie wchodzą w grę hehehe.

Pan z olx zgodzil się na odłuch, ale chyba nie bardzo na wypożyczenie po zapłacie :P ale pewnie i tak się zgłoszę do niego jak i do salonów na odsłuchy monitorów...jestem ciekaw czy są one w stanie zagrać fajnie w 16m2 w tej kwocie, powiedzmy do 1500 i +/- czy jednak schowają się przy podłogowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja odsłuch w domu tylko zapominamy często o jednym, przy tak małym budżecie, kaucja i opłacanie kosztów kurierskich zaraz pochłonie cześć finansów. Ponieważ kolega jak sam pisał nie ma porównania z innymi sprzętami, moim zdaniem łatwiej mu będzie odsłuchać parę zestawów kolumn z jego wzmacniaczem na miejscu w Szczecinie, ewentualnie później wypożyczyć lub zakupić przez internet z możliwością odstąpienia od umowy, kolumny które będzie chciał sprawdzić w domu. 

Padło kilka propozycji z nowych kolumn w danym przedziale finansowym, które powinieneś odsłuchać na miejscu w salonie bez większych problemów z tym budżetem raczej tyle kolumn naraz nie wypożyczysz.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaucja jest do zwrotu. 

Czasami lepiej zapłać więcej i wziąć z komisu audio na odsłuch do domu, niż kupić i później czekać na kupca. Albo sprzedać jeszcze ze stratą. Do komisu można oddać i wymienić na coś innego. 

Odsłuchu odsluchami, ale te same kolumny zagrają różnie w innych pomieszczeniach. A szczególnie w domu. 

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość stosuje się tylko w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą. Prywatnie nie skutkuje. 

To w końcu jaki jest budżet? 1000, 1500, 2000???

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...