Skocz do zawartości

Stereo do Salonu polaczonego z kuchnia i jadalnia


cinek2563

Recommended Posts

Dzień dobry,

Szukam pomysłów/propozycji do ok. 10 tys. złotych na system do salonu połączonego z kuchnia i jadalnia. Cale pomieszczenie to ok 36m2.
Na zdjęciu poniżej, ściana naprzeciwko wypoczynku ma 1.6m długości z ewentualna możliwością przedłużenia.

Aktualnie używam Monitorów Audio Silver 2 w połączeniu z Yamaha R-N602. (inne pomieszczenie)

Sprzęt będzie używany w 70% do słuchania muzyki oraz 30% filmy. Fajnie, gdyby amplituner miał opcje bluetooth, bardzo często używam takiego połączenia na aktualnym sprzęcie. Wydaje mi się ze nie mam trochę warunków, aby włożyć tutaj system 5.1, wiec chyba skupie się na 2.0 lub 2.1

Bardzo proszę o propozycję sprzętu oraz wszelkie pytania.
Pozdrawiam,
Marcin

salon.thumb.JPG.baacf61db55f6d263b3e7c1a0d33b8a2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chodzi o muzykę to hip-hop, muzyka elektroniczna oraz filmowa, pop i trochę rocka. Bardzo często jest to również mix jakiejś stacji radiowej, który leci w ciągu dnia.
Jak na moje ucho monitory w połączeniu z Yamaha'a, grają ciepło, są dość dokładne jeżeli chodzi o gorę i mają przyzwoity bas. Problem pojawia sie, gdy graja ciszej, czegos brakuje jest jakby plasko. Mysle ze to jest na pewno cos co chciałbym zmienić, zważając na fakt ze sprzęt będzie stal na mieszkaniu i nie zawsze będę mogł pozwolić sobie na zwiększenie mocy.

Chciałbym żeby nowy sprzęt był w miarę uniwersalny (jeżeli wogóle można tak powiedzieć), czysta góra z fajnym detalem w basie.
Myślę ze jak dobierzemy już jakiś konkretny zestaw to chciałbym posłuchać zarówno podstawkowych, jak i podłogowych.
Na dzień dzisiejszy miałem kilka pomysłów samych głośników m.in. (KEF LS50 Wireless, KEF Q750, Klipsch RP-8000F, lub podstawki w połączeniu z subem REL'a). Nie zastanawiałem się nad jednostką sterującą/wzmacniającą ze względu na znikomą wiedzę na ten temat oraz to jakie finalnie kolumny wybiorę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamiana na lepszy sprzęt nie zagwarantuje Ci, że po ciuchu nie będzie płasko. Niestety zazwyczaj zależy to od akustyki. Jeżeli ta jest słaba, to dźwięk będzie się wzbudzał . Nawet po ciuchu. W Twoim przypadku jeżeli chcesz się "podnieść" to spróbuj wejść w model Yamaha RN 803 (będzie grał przecież lepiej) a zarazem otworzy Ci on furtkę na lepsze głośniki. Co najmniej do 4 tysięcy za parę. Twój typ z Q750 jest może i nie zły, ale musisz się liczyć ze wzmakiem do nich za co najmniej 5-tkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz 

Moja propozycja to Yamaha 803 lub nad 368 z kef 750.

To małe kolumny o na prawdę szerokim brzmieniu. Jako alternatywę polecam tę same wzmaki z tannoy xt6 i do tego sub rel t7i.

To zestawienie na prawdę potrafi oczarować i zagra. Jak znacznie droższe sprzęty 

Zapraszam na odsłuch, po lepsze ceny i wypożyczanie sprzętu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od elektroniki - w tym przypadku zaproponowałbym Ci wzmacniacz NAD C368 z modułem BluOS 2. To mocne urządzenie, które powinno Cię w pełni usatysfakcjonować tak pod względem jakości dzwięku, jak i praktycznie pełnego wyposażenia oraz świetnej platformy BluOS. Alternatywą może być zestaw Cambridge Audio CXA 60 z CXN v2. 

Kolumny - jeśli podłogówki, to poza Kef Q750, na pewno warto posłuchać Pylon Audio Diamond 25. Natomiast ja stawiałbym bardziej na modele podstawkowe. Spójrz na Buchardt Audio S300 MK2 lub Dynaudio Evoke 20. Dynaudio to niestety trochę wyższy budżet, ale jeśli zależy Ci na docelowym, bezkompromisowym zestawie, gorąco namawiam na odsłuchy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...