Skocz do zawartości

Kolumny 8 ohm do 1500zł


Kornel

Recommended Posts

Witam sznowne grono forumowiczów, nie znalazłem działu gdzie mogę się przywitać więc czynię to tutaj. 

Może nikt mnie nie zjedzie, ale przejdę do sedna o co chcę zapytać. 

Od jakiegoś czasu przeglądam różne strony w poszukiwaniu głośników stereo do salonu i w sumię im więcej się zagłębiam tym moja niewiedza jest chyba coraz większa.

Szukam kolumn najlepiej podłogowych o impedancji 8 ohm. Z powodu wzmacniacza jaki posiadam, Philips 302. Sprzęt jest już wiekowy, ale w dobrym stanie. W przyszłości planuję zakup wzmacniacza Yaquin MC 10l lub 13s.

W zasadzie jedyne co znalazłem to Magnat Monitor Supreme 2002.

Czy możecie polecić mi coś innego? Chciałbym mieć kilka kolumn do wyboru które mógłbym odsłuchać i porównać. 

Muzyki jakiej słucham to w większości pop i muzyka elektroniczna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo łatwe do wysterowania oraz bardzo dobrze współpracujące ze wzmacniaczem Yaqin są polskie Pylon Audio Pearl 25. Myśle, że to będzie dobra opcja,

zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, możesz zabrać ze sobą aktualny wzmacniacz, posłuchamy także na Yaqin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do jakiej wielkości pomieszczenia? Po drugie szukać kolumn 8 omowych, to jak trochę dziewicy w liceum. Będzie Ci z tym bardzo trudno. Najbardziej uniwersalne głośniki za nie duże pieniądze to dla mnie Indiana Line Nota 260. Po za tym ładne ;) Po za tym, każdy wzmacniacz ciągnie 8 i 4 omowe głośniki, z tym że z różnym skutkiem.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2019 o 22:38, Miras23 napisał:

Ale do jakiej wielkości pomieszczenia? Po drugie szukać kolumn 8 omowych, to jak trochę dziewicy w liceum. Będzie Ci z tym bardzo trudno. Najbardziej uniwersalne głośniki za nie duże pieniądze to dla mnie Indiana Line Nota 260. Po za tym ładne ;) Po za tym, każdy wzmacniacz ciągnie 8 i 4 omowe głośniki, z tym że z różnym skutkiem.

Pomieszczenie to salon z kuchnią około 45m2. Część gdzie mają stać głośniki to około 15m2 obok kominka, wiem że to kiepske miejsce, ale nie widzę innej możliwości. 

https://photos.app.goo.gl/ecHkHPaVzF7hUKD28

Sugerujecie żeby nie patrzeć na oznaczenia jakie podaje producent dotyczące impedancji? Wiem, że pomiary pokażą co innego w rzeczywistości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...