Skocz do zawartości

Zestaw stereo do muzyki filmowej (18m2)?


piotrgdansk

Recommended Posts

Mam pokój 18m2 podzielony narożnikiem i przejściem na 2 części - kino/odpoczynek i jadalnia (załącznik - kanpa jest naroznikiem, tv blizej okna)

Część „kinowa” ma 2,7m szerokości i 3,4m dlugości.

Czyli pokoj ma ponad 18m2 ale sama czesc odsluchowa niecale 9.

Na scianach okiennych (za zaslonami) i tej na przeciwko okna zrobilem betonowe dyfuzory (kompromis miedzy funkcjonalnoscia a estetyka).

Za kanapa powiesze 3 absorbery 50x100x5-10 „ukryte” pod obrazami (jw. kompromis :)

Gruby dywan przed kanapa.

Poza ogladaniem filmow zalezy mi na jak najlepszych doznaniach przy sluchaniu muzyki filmowej (Williams, Zimmer, Oblivion, Interstellar, Blade Runner, Social Network itp.). Moja rodzina slucha innej muzyki, ale nie zauwaza roznicy.

Glosniki na scianie z tv moga w sumie odstawac na 45cm liczac od sciany do frontow (dzieci). Ew jak bede sam, moge wysunac bardziej. Ale sklaniam sie do przedniego bass reflexu.

No i teraz pytanie. Co tam wstawic do stereo? Jaki wzmak, jakie kolumny do takiej muzyki i takiego setupu. Zazwyczaj bedzie sobie lecialo cicho, bo dzieci, ale czasami dalbym mocniej w gwizdki.

Kolumny NIE musza nadawac sie jako fronty do kina, bo moge zrobic osobne do kd. Ale jak beda sie nasawaly, to tym lepiej.

Bedac na koncercie Zimmera zrozumialem jak wiele tresci nie slychac na przecietnym sprzecie. Wiec kolumny z detalem bylyby ok. Byleby nie meczyly. Lubie przy tym cieply dzwiek, ale wzmaki lampowe maja w sumie niewiele mocy, nie mam z nimi doswiadczenia.

Caly zestaw rozwazam w przedziale 4-10k. W gre wchodza tez kolumny aktywne. Zestaw nie musi byc nowy, byle kolumny nie straszyly. Wzmak moze straszyc, bo bedzie za ciemna szyba:).

Nie wiem czy to wystarczajaco duzo info. Z gory dzieki.

57C392F5-3365-4831-8CC1-2DB9790D4249.jpeg

Muzykę filmową, która mi się podoba, można też chyba nazwać klasyczną, elektroniczną, ambientem i ich miksem. Obliviona slucham odkad wyszedl czasami wielokrotnie jednego dnia - pomaga mi sie skupic, a jedyny wokal na końcu przypomina o przerwie :) Interstellar, Blade Runner, Incepcja, Social Network- uwielbiam, ale na jedna sesje, bo sa zbyt wymagajace uwagi, aby lecialy w tle.

Trochę sobie odpowiadając. Ciekawie wyglądają bipolarne kolumny z definitive technology, ktore ktorys sklep na forum wczesniej sugerowal do klasyki. Nigdy takich kolumn nie sluchalem - naczytalem sie duzo kasliwych uwag do technologii odbic Bose, ale recenzje DT nie sa juz tak kasliwe. Na pewno postaram sie ich posluchac - nie wiem na ile to rozproszenie dzwieku przypomni mi doznania koncertowe.

Nadal jednak poslucham rad, czego warto posluchac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

4 a 10 to znaczy budżet. Dobrze abyś go określił jednak bardziej , bliżej, konkretniej.

Bose raczej nie. Nie robi sprzętu stereo do odsłuchu muzyki. Kino i jako tło tak. 

Patrząc na maksymalny budżet to znajdziesz sprzęt na prawdę świetny.

Kolumny studio 16 Hz canto one, kef R3, elac uni fi bs, monitor audio serii gold z wyprzedaży. Czy audiovectory qr.

Na pewno będą to monitory. 

Co do wzmacniacza to zależy od wyboru kolumn. Ale coś pokroju Cambridge cxa60, Marantz pm8006, atoll in100, roksan k3.

Zależy od wyboru całościowego. Do tego dobierzemy także źródło oraz okablowanie.

Zapraszam na odsłuch, po wypożyczenie i lepsze ceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz Twoje preferencje, skupiłby się na dobrych monitorach i dobraniem do nich odpowiedniego wzmacniacza. Na pewno do Twoich gatunków muzycznych idealnie sprawdzą się Audiovector QR1, koniecznie posłuchaj świetną polską konstrukcję Audio Academy Dione II. W trochę niższym budżecie zaskoczą Cię Jean Marie Reynaud Lucia. Z podłogówek na pewno Audio Academy Phoebe III, może Tannoy Revolution XT 6F, Fyne Audio F501.

Elektronika - jeśli zależy Ci także na pełnej funkcjonalności sieciowej, spójrz na najnowszy wzmacniacz Primare I15 Prisma. Warto posłuchać Audiolab 8300A, dobrą opcją będzie polska hybryda lampowa Haiku Audio Bright, może Heed Audio Elixir.

Chyba, że zestaw aktywny. Mamy jeden zestaw w mega cenie Dali Callisto 6C.

To tylko kilka konkretnych rozwiązań, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za odpowiedzi. Bose nie biore pod uwage - zauwazylem tylko ze o ile bose dostaje baty w publikacjach av, to DT jest okreslane jako nietypowe/ciekawe ale juz bez „batow”.

Najpierw sobie poczytam o tych zaproponowanych, odsieje te z za niskim WAF :)  Budzet duza ma rozpietosc, bo spodziewam sie, ze konieczne bedzie ok 4, ale dla zdecydowalnie zauwazalnej roznicy (i dzwiek i design, w koncu nie mieszkam sam) moge wydac wiecej.

cos przeczuwalem, ze dostane sugestie monitorow, musze w koncu zrobic porownanie monitorow z kolumnami, zeby poczuc, ze dobre monitory zagraja lepiej niz srednie kolumny w takim pomoeszczeniu. Na razie akceptuje to na poziomie logiki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem żonie epicką garderobę na 9m2 tylko dla niej, więc WAF mam domyślnie x2 :) Nawet głośniki w suficie i scianie pod Atmos przeszły bez uwag :) No ale wszystko ma swoje granice.

Czy podstawkowe moga byc zawieszone na scianie (moga byc odsuniete ze 20cm)? Pytam ze wzgledu na bezpieczenstwo malej corki. Czy jednak nie ma sensu doplacac jesli nie bedzie mozna ich wystawic sobie do przodu powiedzmy na metr od sciany? Ew. moge dac mega ciezkie podstawy, zeby nie bylo ryzyka ich przewrocenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...